• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    JOSEF_K: Fer, ja to pochopil, ze chce vyrobit dynko. Odpustte!
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RUMEK: Ty krájíš přímo na pracovní desce linky?
    RUMEK
    RUMEK --- ---
    Mno a co potom ostri nozu na betonove desce?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Desku jsem nedělal, ale před lety jsem stavěl barák z takových polystyrenových bloků, co se betonem vylévají. Moc do toho nemůže vzduch a voda se těžko dostává ven. Po asi dvou letech od skončení stavby se dodělávaly díry na vývody digestoří. Ten beton byl furt trochu vlhkej a byl to jeden z nejtvrdších materiálů, co jsem kdy viděl, bylo to jak vrtat do žuly nebo něčeho podobnýho, vůbec to nepraskalo, nedrolilo se atd. A to nebyl žádnej speciální beton, akorát v míchačce bajvoko cement, voda, písek. Ta vlhkost, málo vzduchu a dlouhý zrání s tím mají určitě hodně co do činění.
    UZEL
    UZEL --- ---
    cim vic se bude beton namacet a vlhcit, tim lepsi bude mit konecny vlastnosti
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    TLOUDEV: beton (obecně) se vlhčit (ošetřovat) musí, tuhnutí 24 hodin, tvrdnutí 28 dní. Nicméně s pracovní deskou z betonu zkušenost nemám.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    KUURA: beton se vlhcit nemusi. je mu to sumak. prvni 2 dny tuhne, pak mesic tvrdne.
    KUURA
    KUURA --- ---
    zdravím! Máte někdo zkušenosti s výrobou kuchynske desky z betonu?? na netu sem našla nějaký návody, ale všude je to jen šup, armovat, vylit, zaschnout a hotovo. ale tak to úplne není, ten beton nesmí takhle vyschnout, melo by se to asi nějak vlhčIT a tak ne?? budu vdecna za každou zkušenost
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    a něco z penízků

    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    pěkně napsaný návod na to, jak si vyrobit mozaiku
    P3 - Mozaika
    http://www.p3.cz/Jak-vyrobit-mozaiku
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    DARAIT: nejspis by to nerezalo uprostred desky
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JUDAS_PRIEST: odkud jsi? Oslov nejbližší včelaře/ architekty, v případě Prahy mi napiš a přijď si to vyřezat/ půjčím ti řezačku.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    DARAIT: tak teoreticky jo...ale trefit teplotu a všechno, to je podle mě dost na pytel -> výsledek bude na prd.
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    hele a co drat / strunu nahrejvat svickou, nebo plynovym varicem? podle toho jak daleko by se dal plamen od struny, tak by to hralo.. ???
    QUIP
    QUIP --- ---
    JUDAS_PRIEST: ta struna nema asi dostatecne velky odpor, aby to slo pouzit bez toho regulatoru. My jsme s tim tehdy rezali polystyren v delce asi trictvrte metru. Tam ta struna byla rozhodne lepsi, nez odporovy drat. Hlavne kvuli pevnosti / zivotnosti.
    S tou strunou bys to mohl zkouset jedine v pripade, ze ten zdroj, kterym to budes napajet, ma proudovou ochranu na vystupu (proti zkratu / pretizeni). Je dost pravdepodobne, ze pri tech 12V by tou strunou prochazel moc velky proud (pri velke tloustce) a nebo zase ze by se ta struna mohl rozsvitit do ruda / prepalit :)
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    QUIP: dobrej poznatek to poslední. To můžu zkusit. Struna v tomhle případě je pasé? kytarových mám habaděj..
    QUIP
    QUIP --- ---
    JUDAS_PRIEST: Kdyz jsem to pred lety resil ja, tak jsem udelal jednoduchy triakovy regulator vykonu a zapojil ho na vystup 300VA transformatoru z 230V~ na 24V~. To davalo dostatecne velkou moznost regulace a pouziti na ruzne dalsi veci :)
    Ale jestli nejsi bastlir, tak to asi pro tebe tak uplne jednoduche nebude.
    Pokud mas doma nejake samostatne trafo s vykonem okolo 100VA, tak regulator vypada asi nasledovne (jednoduse)
    Regulátor k trafosvářečce
    http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2007042401
    Triakový regulátor
    http://www.dmaster.wz.cz/konstrukce/regulator/regulator.htm

    Da se sehnat v GME i jako stavebnice, mozna i ve variante "uz sestaveny".

    Pokud nic takoveho nemuzes sehnat / ubastlit, tak pak mas jeste jednu moznost. Kdyz to budes delat s tim odporovym dratem, tak ho budes mit upnuty v tom napinacim (rezacim) pripravku treba 5 - 10cm, ale na konci ho neucvaknes, nechas ho dlouhy a napajeci privod udelas s krokodylkem a ten budes posouvat po tom volnem konci odporoveho dratu - tim se bude menit celkovy odpor toho obvodu a tim prochazejici proud - teplota dratu. Ale pozor na to, ze i ten volny konec (od privodni svorky [krokodylka] smerem k druhemu privodnimu dratu, bude mit takovou teplotu, jako ta cas mezi napinacim (rezacim) mechanismem.

    Tahle varianta by ti mela fungovat snad i s tou nabijeckou na autobaterie.
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    QUIP: super, díky, měl bys nějakej příklad reg. zdroje? Tím, že tomu nerozumím, bylo mi googlení k ničemu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam