• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CAMELLA: předpokládám, že si je tam hromadí skladník, kterej jich pak plný auto pošle do výkupu a přilepší si tak k platu. Plus v tiskárně bych tak nějak počítal, že tam ty palety maj na expedici zakázek
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TLOUDEV: V ulici hornopocernicka 13 je nějaká tiskárna a maj tam palety skoro vždycky vyskladany na dvoře u dveří. Tak se můžeš zeptat tam. Delaj klasicky po-pa
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ...a shanim 8 europalet v dobrem stavu, nemate nekdo dobry zdroj? dik
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    dnesni vytvor...

    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    tak jsem se primel a krom koupenych skrabadel jsem zacal delat na necem pro kocky co by bylo homemade a tak jsem na chalupe ze skracenych briz vzal kus kmenu a koupil kokosove lano (cena 190,- za 100m) koupil dlouhe srouby a hmozdinky a pomoci tavne pistole jsem to kokosove lano prubezne pri omotavani upevnoval. Tak snad se to setka s uspechem, zatim se to kockam docela libi:) jeste to chceme rozsirit o dalsi casti, minimalne nejakou policku na sednuti, kdyz uz se vydrapou nahoru a pak jeste mame kus brizy co tam chceme pridat:) je to v chodbe a nicemu to neprekazi.

    DAGLU
    DAGLU --- ---
    nemáte někdo návod na stojan na kytky na terasu? napadlo mě, že bych si mohla něco takovýho zkusit vyrobit, měla bych z toho radost a kytky ve výšce očí, když si sednu do křesla
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    jinnka dvouslozkovy epoxidy najdes i v matnejch verzich
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    kdyz budes mit hladkou formu a nejak to zkusis vibracne utemovat, tak bude vysledek ok
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DEIKSAC: jo jo, to už sem všechno načetl. to já spíš tak nahlas uvažuju. přemítám o tom už přes rok a furt se k tomu nejak nedokážu dokopat :) epoxid má jednu dost špatnou estetickou vlastnost , a sice, že je lesklý. jasně, dá se to zdrsnit ... se prostě jednou naseru, zašaluju to, vyleju a bude.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    DOKKTOR: na chraneni proti vode existujou vselijaky impregnace, od hydrofobizacniho prostredku primo do nbbetonu (pouziva se to pri stavbe bazenu napr) pres impregance hotvoyho povrchu (ruzny fasadni pripravky) anebo zaliti epoxidem (kterej ma drobnou vyhodu potrvainarsky nezavadanosti po vytvrzeni)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    OMNIHASH: asi jo ;) asi by stačil takový ten sranda koberec z kamení a epoxidu, co je ted strašně in, coby podklad (ale to je imho dost hnus). šlo mě o to, že zachovat výzor betonu a zároveň to chránit proti vodě (chcu to enom kolem dřezu). ale jak o tom tak uvažuju, tak to asi nechám byt (asi by to nevypadalo uplně hezky) a zůstanu asi u betonu - nejaký tip na pigment do betonu? ;)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    DOKKTOR: a není potom zbytečný srát se s betonem?
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    DEIKSAC: Postel se moc povedla gratuluju a preju at dobre slouzi :-) Mne se nedavno strasne libilo tohle vpodstate unplugged vyroba stolu
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    to já zas přemýšlím, že nechám na vrchu čouhat kamínky (popř tam propašuju nejaké hezčí, barevné) a zaliju to epoxidem
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    TLOUDEV: ono když je hrubší a pak vrch zbrousej a rozleštěj tak to vypadá super...
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    TLOUDEV: to je taky beton, jedinej rozdil je frakce kameniva
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    PAYA_HORRORCORE: nekonecne, maj tri centaky na vejsku, jeste tam prijde stredova vyztuha
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    77WHITE: ale proc beton? to je hlavni otazka. nestacilo by cement:pisek 1:4?? tedy 'beton', ale bez hrubeho kameniva (sterku)? tedy vlastne cementova malta? IMHO si lip sedne a ma 'jemnejsi' strukturu (cti 'nekoukaj z ni sutry')
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ale pryc od betonu, udelal jsem si novou postel




    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    77WHITE: to je asi v zasade jedno, i beznej c25 je pro ucel kuchynsky desky dostatecnej. Chces li oteruvzdornou vrchni vrstvu, tak muzes aplikovat cementovy mliko s penetraci (aka polymerbeton) nebo pripadne ty penetrace do betonovy msesi ne nepodstatny mnozstvi pridat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam