• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    VLKSAMOTAR
    VLKSAMOTAR --- ---
    JOSEF_K: Jasně, chápu, že paletový nábytek je pro někoho, kdo pracuje se dřevem – vtip. Ale v mé situaci je to nejlepší – rychlé, levné a na 2–3 roky ideál! :) / Díky moc za tip.
    Ještě trochu zaprudím, ale rychle se rád nechám zchladit:
    Jaký je rozdíl mezi lněným olejem odtud: http://www.cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo
    za 310,-/l
    a odtud: http://www.olejenadrevo.cz/olejenadrevo/eshop/5-1-OLEJE-ciste-oleje-na-drevo/74-2-Lneny-olej
    76,-/l
    kvalita nebo rozdílná klientela? :)
    A ještě bych se zeptal – jaké bys doporučil ředění? (Čekat na vyschnutí mi nevadí) / Díky moc.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VLKSAMOTAR: No, ironik ve mně by ti na paletový nábytek doporučil třeba lignofix, aby to mělo styl:)). Ale ne, vážně, na včelí vosk kašli, nic to nevydrží. Jiné vosky jsou pěkné, ale je s tím strašný práce. Jestli jdeš po ceně, tak lněný olej. Když ho necháš dostatečně vyschnout (aspoň 14 dní), tak přežije ledacos. Kupuj třeba zde:
    Cesta dřeva - Přírodní oleje na dřevo, přírodní ochrana dřeva, lněný olej, tungový olej, dřevní dehet - tér
    http://www.cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo
    VLKSAMOTAR
    VLKSAMOTAR --- ---
    Doporučil by mi někdo prosím vás nějakou přírodní úpravu dřeva? (vosk, olej?)
    Je to na paletový nábytek, ale palety jsou obyčejné – 2 tuny za 200Kč.
    Zbrousil jsem to, sestavil, ale asi by to ještě chtělo nějaký nátěr nebo něco.
    Nevím, co na nich bylo a jarové vodě už nevěřím! :)
    Jen, aby to trochu provonělo a nepouštelo kdovíco na tom bylo.
    Cena – rozhoduje, je to jen dočasné, životnost max. 3 roky, je toho hodně, nábytek do celého domu a nějaké přírodní vosky co jsem našel mi podle propočtu vycházeli tak od 6 000,- / což mi přišlo dost. (?)
    DIY radám se nebráním, včelí vosk mám k dispozici, ale googlit a rozmýšlet se bez zkušeností se mi nechce.

    Díky!
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Nema nekdo tip kde koupit levne dreveny prepravky? Dekuji
    SWT
    SWT --- ---
    Ale já bych se tomu nebránil, nálepka "výtvor" celkem odpovídá ...
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    TLOUDEV: no, nezlob se, ale čtyři palety už fakt nejsou výtvor a to že sou na něčem položený....hm no a? na uchvácení by to chtělo něco víc. po třech letech spánku na paletách, sice enmám žádnej ětší problém vůči tomuhle "výrobku" ale jak všichni říkaj - luxování je velkej problém, pokud to máš jen 10 cm nad zemí, tak si moc nepomůžeš....
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    TLOUDEV: To na fotce vskutku moc videt neni...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    HUGOT: hmmm, asi sis nevsim, ze to je 'v prostoru', nikoli polozene na zemi. ono to z tech fotek mozna neni tak videt, ale ty palety 'levituji' cca 9cm nad podlahou (podepreny sadrokartonarskymi paletami)
    ale jen si kopni, vid...
    HUGOT
    HUGOT --- ---
    TLOUDEV: nic ve zlym, ale polozit na zem 4 palety a rikat tomu "vytvor".... je to aspon podsviceny? Taky se pod tim bude urcite prima luxovat a vubec se tam nebude prasit...

    http://www.architectureartdesigns.com/wp-content/uploads/2015/02/1156.jpg
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DEIKSAC: Hele videla jsem jednou jak je i rozmlacujou a házej do auta, tak kdo vi. Neříkám, ze je to tutovka, je to jen tip
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    CAMELLA: předpokládám, že si je tam hromadí skladník, kterej jich pak plný auto pošle do výkupu a přilepší si tak k platu. Plus v tiskárně bych tak nějak počítal, že tam ty palety maj na expedici zakázek
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    TLOUDEV: V ulici hornopocernicka 13 je nějaká tiskárna a maj tam palety skoro vždycky vyskladany na dvoře u dveří. Tak se můžeš zeptat tam. Delaj klasicky po-pa
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ...a shanim 8 europalet v dobrem stavu, nemate nekdo dobry zdroj? dik
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    dnesni vytvor...

    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    tak jsem se primel a krom koupenych skrabadel jsem zacal delat na necem pro kocky co by bylo homemade a tak jsem na chalupe ze skracenych briz vzal kus kmenu a koupil kokosove lano (cena 190,- za 100m) koupil dlouhe srouby a hmozdinky a pomoci tavne pistole jsem to kokosove lano prubezne pri omotavani upevnoval. Tak snad se to setka s uspechem, zatim se to kockam docela libi:) jeste to chceme rozsirit o dalsi casti, minimalne nejakou policku na sednuti, kdyz uz se vydrapou nahoru a pak jeste mame kus brizy co tam chceme pridat:) je to v chodbe a nicemu to neprekazi.

    DAGLU
    DAGLU --- ---
    nemáte někdo návod na stojan na kytky na terasu? napadlo mě, že bych si mohla něco takovýho zkusit vyrobit, měla bych z toho radost a kytky ve výšce očí, když si sednu do křesla
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    jinnka dvouslozkovy epoxidy najdes i v matnejch verzich
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    kdyz budes mit hladkou formu a nejak to zkusis vibracne utemovat, tak bude vysledek ok
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DEIKSAC: jo jo, to už sem všechno načetl. to já spíš tak nahlas uvažuju. přemítám o tom už přes rok a furt se k tomu nejak nedokážu dokopat :) epoxid má jednu dost špatnou estetickou vlastnost , a sice, že je lesklý. jasně, dá se to zdrsnit ... se prostě jednou naseru, zašaluju to, vyleju a bude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam