• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    IVANEM
    IVANEM --- ---
    DJINN: díky za typ. o víkendu budu mít čas, tak se po tom podívám.
    DJINN
    DJINN --- ---
    IVANEM: zatim vicemene jen nizky okrasny. Ale jinak vyroba vysokeho ze silnejsich vetvi je dobre ukazana v serialu bbc o historickych farmach, myslim je to v tudor monastery farm v nejakem druhem dile,pripadne dohledam presneji.
    FOO
    FOO --- ---
    SUR: žiletkou
    IVANEM
    IVANEM --- ---
    pletl jste někdo plot z proutí?
    PSYKO
    PSYKO --- ---
    SUR: zkus WD40
    EDA
    EDA --- ---
    No acetonem to bohužel asi nepůjde, jsou na to debondéry (rozlepovače).
    Třeba tohle: http://www.lepidla-tesneni.cz/detail/loxeal-rozlepovac-ca-lepidel-50-ml/
    nebo menší a levnější:
    Peckalep debonder (rozlepovač) 20 ml
    http://www.peckamodel.cz/...la-tmely-barvy-laky/cistice-a-rozlepovace/tar1008-peckalep-debonder-20ml

    Ale jestli ti to naleptalo povrch, je to v háji stejně.
    JUDAS_PRIEST
    JUDAS_PRIEST --- ---
    SUR: Odvrtej ho!:-) ne, vteřiňák jde tušim acetonem, tak nějak šetrně třeba namočit do acetonu a lehce potřít jen to lepidlo a pak něčim plastovym zkusit seškrábnout? Jinak už jsem myslim někde viděl odstraňovač přímo vteřinového lepidla, ale nevzpomenu si kde - možná Hornbach?..
    SUR
    SUR --- ---
    ahoj,potreboval bych poradit jak dostat z kuchynske linky rozmazlou kapku zaschleho vterinoveho lepidla
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    FAMU má nové lavičky | Woodcore Gang
    http://www.woodcoregang.cz/?p=99
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    AAHHWISEGUY: mne se osvecilo pouzit standardizovanej rozmer beden, napr z ikey.
    Tim ze muzes stohovat na sebe, tak se ti tam toho pak vejde hodne.
    Jinak pak dost zalezi na cene, da se to zbastlit jen z pririzlou drevotriskou z OBI a par uhelnikama, nebo si muzes nechat vyrobit vestavbu na miru..
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    zkus *small laundry room* a hod to do pinterestu my teď taky předěláváme výklenek na pračku a něco málo inspirace jsem tam našla :)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    mam uzkou dlouhou komoru na sirku pracky s vyklenkem na jedny strane, kde mam par regalu. s tim co mam se tam moc nevejdu a rikam si ze bych vyuzil vysoky stropy - tedy postavil novy regaly a zacal veci odkladat i do prostoru nad ne...
    vite o nejaky inspiraci na co bych se mohl podivat?
    googlovani uloznejch prostoru je na nic...
    DOBROZEMAK
    DOBROZEMAK --- ---
    VDFLAT: Nejlépe stáhnout jen jemnou (brusnou) houbičkou do hladka, pak vlhkým hadrem utřít prach a znova nalakovat..
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VDFLAT: Místo laku dej vodu. Prostě to přejeď mokrým hadrem. Až to uschne, lehce přebruš jemným papírem (btw jakou hrubostzí brousíš?) a pak teprve lakuj.
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    Mám dotaz k povrchové úpravě dřeva. I když povrch před lakováním vybrousím, co to dá, tak první vrstva barvy/laku postaví vlákna/chlupy dřeva, které předtím byly schované v povrchu. A musím tak znovu brousit. Je nějaká šance tyhle vlákna postavit a odstranit ještě před lakem? Díky!
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Byla to pěkná akce a postel dopadla výborně:). Jen rovnou říkám, že kdybyste někdo o něčem podobném uvažoval, tak u mě už to moc reálné není. Mám šílené množství práce a není na nic čas. Klidně v poště něco prokonzultuju, poradím s materiálem, konstrukcí atd., ale na výrobu něčeho takhle velkého kapacita jen tak nebude.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    RESTINPEACE: fakt pěkný, ať slouží:)
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    PETER_PAN: delka te vyztuhy je vnitrni sirka postele + 18mm (9mm je hloubka svlaku), vyska vyztuhy je 60mm. Do lubu (to je ta podelna bocnice postele) jsme rybinovou frezou udelali drazky (take hloubka 9mm) a zasunuli do ni vyztuhu. Ta drazka je dlouha cca 13 cm (2x vyska vyztuhy + nejaka vule). Na jedne strane jsem musel vydlabat nabeh, abych se tam s tim prknem "vytocil". Takhle to vypada zasunuty na miste:
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    RESTINPEACE: ty vystuhy me hlavne zajimaji - tam jsem dotazem miril .. videl jsem nedavno masivovou vystuhu co rupla (ale u levne postele). .. tak se ptam .. z ceho je udelana ? (sem si rikal ze bych to udelal z nejakeho lepsiho lepeneho hranolu)

    .. jeste abych se dovzdelal - co je to "na lubech" ?
    SWT
    SWT --- ---
    RESTINPEACE: Hm, k JOSEF_K bych si taky rád zašel něco vyrobit, pro mě je bohužel z ruky. Závist ;)
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    PETER_PAN: rosty jsem samozrejme koupil. Myslel jsem si, ze jsou samonosne, ale to byla chyba, takze listy pridelane zevnitr na lubech a celech nezabranily prohybani rostu veprostred (jsou tam 2 po 80cm). Nakonec jsme dovnitr dali napric 2 vyztuhy - vyfrezovana drazka a na vyztuhach svlaky, takze opet vsechno krasne rozebiratelne a rosty drzi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam