• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    CASTROL: hodil bys mi na ne do posty kontakt? dik
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    CASTROL: Herlíkovice?
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    CASTROL: jen z vlastní zkušenosti, dlouhodobější sezení na parezech nic moc, i když to samozřejmě vypadá pěkně
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    CASTROL: To brousili vsechno tou vibracni bruskou? :O To se museli pekne nadrit a vysledek v podstate nikde :)
    Chybi mi tam motylci u prasklin. Ale jinak to vypada pekne.
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    kamarádi dělali venkovní nábytek před horskou chatu, kterou spravují

    se mi to moc líbí
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KADERAS: vypada to jak vycep piva nekde v podzemi sokolovny :-)
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    LEJIMADA:Stejnej bílej obklad mám i v kuchyni v bytě, poličky a vybavení to uplně změní. Eutit je uplně užasnej, pády kladiva a jinýho nářadí bez jedinýho odštípnutí. Jen je dost studenej, konstrukčně jsme ho nemohli líp odizolovat něž 8cm Liaporu. Jakmile se ale zatopí ve sporáku, není to problém :-), ještě nad sporák dám vrtulovej větrák, stropy jsou 3,3m.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    tak právě děláme kuchyn a koukám, že máme stejné obklady, dlažbu i kamna ...jen linku máme dub a pracovní desku javor :) a mé mamince to přijde jako řeznictví bo jatka :D
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    KADERAS: čedič na podlaze super, obklad trochou pitevna :-) jinak pěkná chalupa
    SKUTEKKUTEKK
    SKUTEKKUTEKK --- ---
    KADERAS: Tak jo, svůj DIY botník sem teda návat nebudu :-)
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    Ještě sem dám kuchyňskej bar, je ze stejnýho dřeva jako předchozí Mysliveckej posed:-), kuchyně je z recyklovanýho sekretáře a bukový spárovky.







    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    DEIKSAC: Podle me to ma vice rovin. Kdyby byl hnusnej jen v pripadech bezpecnosti prace, tak s tim nemam takovej problem (lepsi kdyz me nekdo serve, nez abych prisel o prsty/ruku atd. aspon si to budu lip pamatovat). Tam jde spis o to, ze je neprijemnej v pripadech nedodrzovani pravidel, ktery nikdy nerekl a nikam nenapsal. Za vsechny pripady muzu uvest to kdy me poslal at si vezmu preklizku 4mm a za par dnu me serval, ze jsem si vzal jeho preklizku, kterou potreboval.
    No a pak je to ta naladovost. Pracuju ve firme, ktera ma 150 lidi a se vsema se dokazu domluvit i kdyz mi je blbe. On tam ma stalych clenu maximalne par desitek a nedokaze s nima navazat normalni rovnocenny vztah. Jestli tohle nezvlada, tak nema cenu se o neco snazit.
    Timto s kritikou koncim, mel jsem asi potrebu napsat to co cejtim, stejne jako bych chvalil, kdyby to bylo OK.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    RESTINPEACE: ono to che člověka s nervy ze železa a zvědavýho na zákazníky. V zásadě asi podobný charakterový ustrojení, jako učitel/ka na základce. Já osobně třeba bych takovouhle činnost zvlád tak dva půldny ročně.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    DIMZI: Hele budu uprimnej. Tuhle polici jsem tam dodelaval uz jen se zatnutyma zubama a v diy dilne koncim. Duvodem je Hankova silena naladovost. On nezvlada svoje emoce a me neni 15, abych se sebou nechal takhle zachazet. Kdyz si vezmu, ze jsem platici zakaznik a nekdo se ke me opakovane chova tak jako on, tak to fakt nemam zapotrebi.
    Zacal jsem tam chodit jeste na Jagellonsky, rozumim konceptu sdilenyho prostoru, ktery se snazi vybudovat a ze zacatku jsem mu opravdu fandil. Dneska bych uz ale diy dilnu nemohl nikomu doporucit. Ne potom co jsem si s Hankem prozil. Mozna se k zamestnancum chova jinak, mozna mel osobni problem jen se mnou (coz si nemyslim, protoze jsem byl svedkem jeho vystupu i s dalsima lidma), ale at je to jak chce, neco podobnyho nemuze fungovat bez ferovyho pristupu a ten tam proste neni. Nepreju mu nic zlyho, ale jestli to tam bude muset zavrit (a ja fakt nechapu jak to misto muze fungovat po ekonomicky strance), tak si za to muze jen on sam.
    Mrzi me, ze nebudu mit kde vyrabet, ale k nemu uz proste neprijdu.
    DIMZI
    DIMZI --- ---
    RESTINPEACE: jsem tam v "crew" ale nějak jsme se minuli, protože jsem byl na měsíčním výletě a pak jsem poličku viděl jen opřenou o zeď než zmizela...

    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    DIMZI: jak to myslis u nas? ty mas neco spolecneho s diy Praha?
    DIMZI
    DIMZI --- ---
    RESTINPEACE: hehe, hezké konečně vidět, jak má někdo doma, co si stvořil u nás v dílně:)
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Zase jeden kus nabytku na miru, tentokrat na delsi dobu posledni. Chtel jsem prirucni knihovnu na knihy atypickych formatu (cti komiksy :)). Dal jsem ji do vyklenku u dveri cca 75x15cm, ktery by byl jinak nevyuzitelny. Celkove to byla lekce z optimalizace, protoze jsem to delal z dubovych kratin 120cm, takze z jednoho kusu mam vzdy jednu vodorovnou i svislou cast. Ta konstrukce je samozrejme nesmysl, protoze pri jakymkoli transportu to nedrzi pohromade. Taky ze mi jeden spoj prasknul a musel jsem ho doma lepit znovu. Kazdopadne kdyz uz to visi, tak to vypada dobre a manzelka je z toho nadsena vic nez z ty skrinky na gramec.
    Pracnost cca 12 hodin. Drevo 600Kc, kotevni material 400Kc. Za litr velka spokojenost. A sorry za fotky z mobilu.

    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KADERAS: Drevo za super cenu a celkove skvela prace. Jednoznacne.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KADERAS: je to pekny a pokud nekdo kritizuje muze se pochlubit co o tri rady lepsiho z toho umi udelat
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    PETER_PAN: O tom žádná, ale je tam trávník takže stůl a lavice by neslo. Tohle je jednoduchý a bytelny na veky. 15 lidi se tam vešlo v klidu. Dřevo stalo 500/fosna a zbytek jenom moje práce. Postl jsem to protože je to levný bytelny DYI na rozdíl od recyklovanejch palet který tu někdo ocenil na 250/ks
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KADERAS: Jak rika DEIKSAC. Z toho dreva slo udelat neco o 3 ligy lepsi. Tohle je jak u nejakeho vodackeho stanku.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    KADERAS: takový hezký dříví a ty z toho udělaš takovej mysliveckej posed? :-)
    FOO: hele zas kdyz to vezmu optikou Zizkova - v zasade kazdej den tu na ulicich nekolik palet vidim (pac na tom nekomu dojede zasilka a ten pak paletu necha na ulici s tim, ze se ji nekdo ujme), takze kdyz je zhamounim, tak mam fakt matros "zadara" a nemusim pro nej jezdit napriklad az do Holesovic; proste jak kdyz des do lesa na houby
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    Menší tapeta s pořádnym dřevem, picnic table 3m.
    Vymejšlel jsem co na chalupě na venkovní posezení, nedaleko prodával dřevař neomítaný bukový fošny 4m. A pak už jsem jel jak krteček, na pile protahoval, na zahradě řezal, ...











    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam