• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    GECKO
    GECKO --- ---
    GOLDEN_TEACHER: Ser na palety a postav to rovnou ze dřeva celý.. nebude to sice tolik hipsta ale zas s tim bude míň sraní...
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Čaute všicí,
    vyrábím do divadla letní zahrádku z palet a narazil jsem na takovou komplikaci. Potřeboval bych doplnit mezery v paletách prkny. A potřebuji sehnat prkna 20x50mm a 20x40mm což se ukazuje jako poměrně nadlidský výkon.
    Nevíte někdo kde v Praze bych mohl sehnat takováto prkna?

    Děkuji předem!
    GT
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TIBOREC: tvl to vypada uplne strasne. Chapu, je na cem sedet, ale koukat se na to neda.
    TIBOREC
    TIBOREC --- ---
    Pokračování loňské série "co dům dal". Tentokrát lavička mmj. ze staré IKEA postele :)



    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LA_BETE: nevim jestli to je zrovna nejidealnejsi varianta, nikdy jsem s tim nedelal ale mam pcoit ze ti zrovna tohle bude ty nerovnosti spis kopirovat a navic to je zbytecne drahy. Osobne bych si udelal papiermache kasi z trochou disperzniho lepidla srovnal tim povrch nechal zaschnout a prebrousil smirkem do roviny a pak pokud to chces mit hladke muzes to i disperzi natrit, akorat ti pak na tom budou drzet akrylove barvy, ne vodove.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    potřebuji to na plochu masky z papírmaché, aby se vyhladily nerovnosti
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    KALIF_WH: á díky, vyhodilo mi to jen cizojazyčné linky
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    LA_BETE: asi zalezi co je to za plochu a co s tim potom chces delat. treba na sepsovani platna jsme ten balakryl pouzivali. Kdybych chtel hladkou lesklou plochu, tak vezmu syntetickou barvu Düfa, ma perfektni slivavost (zatahne ti tahy stetcem).
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    mám dotaz
    V jednom výrobním videu používají věc, která se jemnuje Mod Podge na natření plochy na bílo, aby byla hladká



    čím se to dá nahradit v našich podmínkách? Balakryl?
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Knihobudka v Karlíně ze staré knihovny potapetované listy ze starých knih

    8Z4S
    8Z4S --- ---
    KADERAS: uff,jsem si říkal,že když jsi si s tím dal takovou práci,určitě to nezazdíš tímhle
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    8Z4S: Ten štítek kliky je dočasný řešení odhadem tak ze 70. let. Já zatím novej nemam...
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    KADERAS: ta klika je dočasné rešení?
    KADERAS
    KADERAS --- ---
    JAZZZ: Já renovoval venkovní dubový dveře a poradili mi Dánský olej.

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: nebo zkus zavolat/napsat do osma, treba ti poradi nejaky transparent olej,nebo vosk...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    diky vsem za rady asi teda zkusim pouzit nejaky z doporucovanych typu oleje u uvidim za rok. v nejhorsim aspon budu moct tema dverma zatopit :) vedou na terasu mirne rustikalniho domku v sudetech, takze jejich aktualni stav mi tam sedi a rad bych ho i zachoval
    GECKO
    GECKO --- ---
    Hmm... tohle je těžký. Ty dveře jsou nejspíš smrkový a lakovaný evidentně už byly... pršelo na ně a svítilo sluníčko, majitel na to sral, lak se oloupal (většinou, někde ale zůstal) a dřevo takhle zčernalo, což je přirozený.

    Osobně si myslím, že jakýkoliv lak se na to dá, tak dříve či později (ale spíš dříve) popraská a začne se loupat a pak bude problém s tím cokoliv udělat. Asi bych to lehce zbrousil, aby to bylo hladký, odstranil zbytky laku kde ještě jsou a pokud to má zůstat takhle začernalý, natřel bych to nějakým kvalitnějším bezbarvým venkovním olejem (PNZ, Osmo). Výhoda pak je, že to lze snadno obnovovat, stačí přetřít, nebo lehce přebrousit a přetřít... jak se to nalakuje a popraská (a to se prostě stane) tak je jakákoliv oprava děsný opruz. Spíš bych ale začal šetřit na kvalitnější dveře (jestli to teda naní od chlívku, kurníku nebo nějaký dílny.... )
    QUIP
    QUIP --- ---
    Me zase prijde, ze je po roce lepsi to znovu natrit olejem, nez loupajici se lak v rozich a mistech, kde drevo vlhne. Hlavne v pripade takhle vypadajicich dveri. Novy dvere bych taky lakoval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam