• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    R0C3S3K:
    myslím, že vím, kam to směřuje .)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    dalsi kousek, tentokrat stul, prvni pokus, zase spousta failu, tentokrat je to vicemene cely rucni prace
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    QWWERTY: ja vim, 700 za kus. Pokud nekdo chcete tak ja vam jich par vyrobim, 10% sleva :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    LINKOS: na to ale přece trh už myslel :D
    Projektová paleta 120 x 80 x 15 cm pinie v Eshopu HORNBACH.cz
    https://www.hornbach.cz/shop/Projektova-paleta-120-x-80-x-15-cm-pinie/6097779/artikl.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JOJOBA: pokud chces zdravotne nezavadne drevo nepouzivej palety, nebo si poradne zjisti,cim je napustili
    JOJOBA
    JOJOBA --- ---
    Ahoj, mám poněkud banální dotaz - chystám se vyrábět postel z palet, ráda bych palety natřela na bílo, nemáte prosím tip na nějákou ekologicky šetrnou a zdravotně nezávadnou nátěrovou barvu? Přece jen na tom budu spát a ideálně chci dýchat co nejvíc sra..., které se z barev uvolňují. Díky za tipy! :)
    XTALIBAN
    XTALIBAN --- ---
    HOUBAR23: na co2 laseru se da překlizka i jine organické materialy. Na vlaknovem laseru zase kovy.

    Kdyby ste potřebovali neco na laseru tak kdyz tak pošta. Delam ve firme co je stavi a prodava.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    KRUSTY_: obe skrine 1500, ale delal jsem to pres znamyho a bylo to za zamestnaneckou slevu, normalne by to bylo drazsi
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    R0C3S3K: Na kolik vyslo tohle vyrezani?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    HOUBAR23: motiv jsem delal v kompu, rezat to rucne by byla pakarna, je to pres sto metru krivky a byl by to krivej paskvil;)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    HOUBAR23: kdyz kouknes na vsechny ty drevene betlemy a podobne kravinky,tak to je vyrezane stejne
    HOUBAR23
    HOUBAR23 --- ---
    R0C3S3K: Dik, zajimalo me hlavne vytvoreni toho motivu, nenapadlo me, ze se vlastne laserem da rezat i preklizka.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    HOUBAR23: vubec ne

    spajz je z leve strany vyzdeny z ytongu, ja jsem pak do zdi na hmozenky navrtal late a na ne normalne polozil desky jako police

    jakmile byly uchycene police udelal jsem si vnejsi ram na dvere, je to tramek tusim 4x6 cm, v hobby marketu mi to rizli na miru a ja napred svrtal ram v jeden celek a pak na kovova Lka jsem ho usadil do zdi kousek pred police, skviry mezi panelem a ramem jsem zaplacnul eleastickou sadrou s kelimkem disperzniho lepidla a trochou vaty, dneska bych tam spis dal nejakej pruznej bilej silikon, protoze to drevo prvni tyden, nez si poradne sedlo, trochu pracovalo a na par mistech se mi udelaly vedle ramu male praskliny, da se s tim zit, ale stejne me to sere;)

    dvere jsou udelany ze dvou truhlarskych preklizek, aby byly lehke, ta spodni, tmava je 8 mm, na ni je svetla preklizka s dekorem 4mm, puvodne jsem chtel tu svrchni taky 8mm, ale rezani laserem by se prodrazilo na trojnasobek,,, pak uz jsem jen ty dve preklizky slepil k sobe, koupil v hobby marketu panty a usadil dvere na uplne obycejny panty

    dvere fungujou celkem dobre, ale pravy kridlo ma tendence po otevreni se samo zavirat, protoze jsem neosadil panty uplne presne, vzhledem k velikosti dveri to chce 3 panty, takze dneska bych koupil kvalitnejsi panty, s tlumicem dorazu, nebo jak se to tento, jmenuje, porad neznam terminologii;)
    HOUBAR23
    HOUBAR23 --- ---
    R0C3S3K: Skvele! A mohl bys, prosim, strucne popsat pracovni postup? Pokud teda neni tajny.
    TENZO
    TENZO --- ---
    R0C3S3K: Kdyby takhle umela delat vetsina lidi co studuje drevarina sme velmoc. Pecka
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Máte prosím nějaký typ jak přidělat skleněnou desku konferenčního stolu ke dřevěnému rámu?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    muj prvni pokus o DIY skrine, nejsem zadnej truhlar, ale kancelarska krysa, tak to byl docela porod,,, smolil jsem to v prazdnym pokoji panelakovyho bytu

    to vlevo je spajz, to vpravo skrinka na nejake kramy do kuchyne – pracovni nazev – kyberustikalni design
    BLEKOSH
    BLEKOSH --- ---
    ZUSKA: Pokud pouzijes na sedak repas(repasovany molitan,viz.nize prispevek),prilep na nej jeste vrstvu norm.molitanu kvuli zmekceni posezu.
    BLEKOSH
    BLEKOSH --- ---
    ZUSKA: Nevim jak je ten sedak velky a ma byt vysoky(tloustka calouneni).Ale jestli je to neco mensiho(coz asi bude,kdyz je to stolicka), tak bych nalepil molitan(dal bych tloustku 3cm, pevnejsi),na to slabsi vatelin a pak potahovou latku.Pozor na jeji skladani pri okraji sedaku,at to pekne vypada.Vsechny potrebne materialy lze koupit bud v cal.potrebach, nebo u kutila.
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZUSKA: Na podsedak bych pouzil tenhle tvrdsi molitan http://kutil-florenc.cz/repasovany-molitan-p4988
    Nebal bych se ho k te drevene podlozce prilepit vhodnym lepidlem, aby se neposouval.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam