• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEDIY Nabytek : navody, materialy, design [papirovy nabydek, recyklace, z minima maximum...]
    Chci si postavit vlastni nabytek z papiru, tak vymyslim jak na to. Hledam napady a navody.
    Papir neni jediny material z nehoz se da podomacku vyrobit nabytek.
    Net kupodivu neni moc stedry na podobne DIY navody, nebo neumim hledat. Takze pokud nekdo ma stejny zajem, sem s navody, designy a vubec vsim, co pomuze vyrobit zarizeni domacnosti s minimem prostredku...

    Living - Furnishing - How to Make Instructables : $ http://ana-white.com

    Veci z palet: http://www.woodcoregang.cz/ [ID Tloudev]

    [ Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺ ]
    rozbalit záhlaví
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    RESTINPEACE: pekny drevo! co je to zac? Jaka povrchovka - njakej olej?
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Dalsi ze serie mych projektu optimalizace prostoru v malem byte - lockdown sice skoncil, ale konecne mam plnohodnotny pracovni koutek (z vyklenku cca 130x250x45cm). Jelikoz jsme domacnost bez TV, tak muzu monitor otocit doleva, kde je gauc a konecne i dustojne sledovat prezidentske debaty .)
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    TLOUDEV: záleželo by na počtech, nemají kapacity řešit pár ks s desítkama lidí. Potřebují pár lidí, co si to rozeberou a uskladní u sebe.
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Přes bazar se to zkouší. Nelze jich odebrat jen pár, je třeba v desítkách.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    HHANULKA: par bych jich vyuzil, zalezi na rozmerech. Ale vidim i jina lakadla = sadrosovy podhled i s rostem atd..
    EETEE
    EETEE --- ---
    HHANULKA: Možná zkusit stavební bazar?
    HHANULKA
    HHANULKA --- ---
    Uměl by někdo znovu využít cca 400 dveří? Z domu před demolicí.

    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    RESTINPEACE: hoj, skelet je dyhovany lamino, ten voronoi pattern je vyrezanej z preklizky, jsou to cele vnitrni korpusy, ta leva cast jde "za roh", te prave casti, skrine maji nomalne sololitova zada, nejsou na stene
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    R0C3S3K: prosimte mam dotaz k ty skrini, je to z masivu nebo nejake dyhovane lamino? a pak me jeste zajima jestli jsi delal cele vnitrni korpusy, nebo je to proste pridelane ke zdi a zada skrine je proste stena.. diky
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    vyrobil jsem si botnik, rikam mu Zirafici krabice (zbyly mi vyrezavanky ze skrine),,, poprvy jsem si taky zkusil neco ocalounit a potahnout i knofliky, moc pekny remeslo, urcite to zkusim znovu, protoze to proste potrebuje poladit

    kdyby nekoho zajimal fotocasosber, tak tu
    2022-botnik-making-botnik | Zonerama.com
    2022-botnik-making-botnik | Zonerama.com
    https://eu.zonerama.com/tlamix/Album/8056793?secret=GdRHHODCj8xHfWt52R943G82b

    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    udelal jsem si "vestavenou skrin" do predsine, vesaky mi svaril id SHAPER

    IKI
    IKI --- ---
    SUPEX: Co třeba holandský/rustikální nábytek?
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    VDFLAT: Zudo nebo Dřevosort v areálu Démosu na Kutnohorské třeba, vše na jednom místě.
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    Navrhuju si stůl na míru.
    Měl by někdo tip, kde si v Praze a okolí nechat materiál (lamino) naformátovat, ohranit a ideálně i vyvrtat/vyfrézovat na osazení kování?
    V ideálním případě bych si chtěl sám dělat jen montáž.
    Předem díky!
    A sorry za spam, filtrem jsem nic nenašel.
    SUPEX
    SUPEX --- ---
    vím, že to asi není úplně nejvhodnější auditko, ale lepší jsem nenašel, tak zkusím.
    Nevíte někdo co je to za typ židle?

    Nejpodobnější, co jsem na internetu našel, je židle Berta - https://www.google.com/search?q=%C5%BEidle+berta
    Nemá polstrovanou opěrku zad přes celou šířku a i to madlo pro přenesení má jiný tvar.

    Prolezl jsem asi 100 stránek na bazoši, tuny odkazů na Google searchi, ale zatím bez výsledku.
    Bohužel nikde na židli není žádná nálepka nebo informace, která by mě navedla správným směrem.

    Za každou radu budu rád.

    DJINN
    DJINN --- ---
    Nechci samozřejmě kazit snahu o oživení tohoto fóra, ale Tvou otázku asi lépe zodpoví lidé v auditku Dřevo :)
    [Dřevo]
    EFESH
    EFESH --- ---
    ahojte- koukam ze to tady az tak moc nezije.. ;-)
    kde si v cechach kouupit dobry zajimavy drevo na nabytek? (ne smrk, ne dub, ne borovice...;)
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Hledam nejake stolky nejlepe v sade jeden vetsi/vyssi (prumer 50+ a vyska take 50+) a jeden mensi/nizsi (prumer 40+ a vyska take 40+). Chtel bych to vyrobit ale zatim nemam povolenku :-D. Da se nejak elegantne nastavit nohy o 10-15 cm?

    Bílý konferenční stolek loomi.design Viby, 55 x 55 cm | Bonami
    https://www.bonami.cz/p/bily-konferencni-stolek-loomi-design-viby-55-x-55-cm
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    ANIRYBAANIRAK: Ono to zase vyschne a zmenší se to. Nicmene to, ze je drevo odolne vuci povetrnostnim vlivum neznamena, ze je pri zmenach vlhkosti rozmerove stabilni
    ANIRYBAANIRAK
    ANIRYBAANIRAK --- ---
    NYKRUK: jako jo, ale snadněji se řekne, než udělá :-) z jedné strany zapuštěné panty, z druhé zámek a kování... 7 nebo 8 let byla vůle akorát, až teď v zimě se to nějak "porouchalo"
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    ANIRYBAANIRAK: nejlepsi ochrana je spravna vule. A mas to naporad
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam