• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS: Uz se mi rozsvecuje... takze staci pro tento stroj prepsat defaultni konfiguraci z generic-host_icinga.cfg? Jdu vyzkouset...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOJA: a jak mas definovanej prikaz check-host-alive ? (za predpokladu, ze vychazis z defaultni konfigurace)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Pouzivate nekdo icingu nebo nagios?

    Nerozumim tomu, ze mam definovanyho hosta, ten ma neustale critical status (unreachable) a na nem bezici http server je v pohode. Kdyz ten stroj normalne pinguju, tak vse funguje. Odkud a proc icinga bere ten problem?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cista nahodou, nevite jestli je nekde k dispozici debian balicek pro Zabbix rc2 nebo rc3? Dik.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Zdravím návštěvníky téhle diskuze... Hledal jsem na Nyxu vhodnou místo, kde bych mohl rozšířit tenhle spam :-)

    Pro úvod, řeším momentálně svou diplomovou práci a její součástí je výzkum zaměřený na systémy obnov počítačových stanic. Napadlo mě, že bych tady mohl najít pár správců, kteří se starají o údržbu PC někde ve firmách, školách atd...

    Rád bych poprosil o vyplnění nenáročného a krátkého dotazníku. Mě to pomůže a budu vám zavázán. Pokud máte chuť se zůčastnit průzkumu, el. formulář najdete (https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE5JeE04LThGa3VyWTBwbmVDSC1Rd2c6MQ#gid=0)

    Děkuji za pomoc, pokud je tento příspěvek mimo mísu, tak ho smažtě. :-)
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    firefox 10.0.2. ale 1.8.4 v praci mi to nedela a kdyz jsem tedka upgradnul interface z 1.8.4 na 1.8.10 tak taky v pohode. Cili to vypada na nejaky pohadani zabbix + virtual v amsterodamu. Odlozeno na pozdeji, ted to nemam cas resit
    WENCA
    WENCA --- ---
    SNIPERCZE: mam 1.8.3 a nikdy se mi to nestalo. jakej pouzivas browser?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Zdravim, setkal jste se nekdo s tim, ze frontent zabbixu (konkretne 1.8.10) nektery stranky proste odmitnul zobrazit? V logu zabbixu, PHP i Apache nic, v browseru proste jenom horni panel (po vyhledavaci pole) a pak nic. Dik za kazdy postouchnuti
    WENCA
    WENCA --- ---
    SNIPERCZE: ajo, diky.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    WENCA: driv existovalo www.monitoring-serveru.cz ale nevim jestli jeste fungujou
    WENCA
    WENCA --- ---
    nevite nekdo o saasovym zabbixu/nagiosu? neco uplne basic, co by mi posilalo maily "server is down".

    zkousel jsem www.newrelic.com a moc me to zaujalo.
    WENCA
    WENCA --- ---
    fungujou nekomu v zabbixu remote commandy?

    v konfiguraku agenta mam spravne EnableRemoteCommands=1.

    action mam nastavenou takhle: host.nekde.com:/var/tmp/skript.sh

    [root@host tmp]# ls -al /var/tmp/skript.sh
    -rwxr-xr-x 1 root root 588 Feb 15 12:31 /var/tmp/skript.sh

    pokud pustim skript.sh pod uzivatelem zabbix, tak vsechno funguje.

    mam zapnuty debug logovani u agenta i serveru, ale v logach vubec nevidim pokus o spusteni remote commandu.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak dalsi postreh - najednou se mi zblaznila discovery v zabbixu. Prochazi celou sit a plni ARP tabulku v systemu, kterej po chvili prestane odpovidat. Nepomohlo vypnuti vsech pravidel discovery, musel jsem je vsechny smazat. Potkal jste se nekdy nekdo s podobnym chovanim? Zajimavy ze tri ctvrte roku to fungovalo bez problemu. Zadna zmena v konfiguraci (min o ktery bych vedel) nenastala
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak se mi zda, ze autori Zabbixiho frontendu moc nepremejslej, ze muze bejt pouzitej i jako dohledovy centrum s monitorama treba 3m od lidi...popisky jsou pekne malinky a velikost je bohuzel natvrdo v kodu. Pro zlepseni prehlednosti map je nutne upravit velikost fontu v souboru include/maps.inc.php ve vsech volanich funkci imageText() a imageTextSize() - defaultni je 8, ja nastavil 32 a na to uz se da z dalky koukat. Pak jeste doporucuju ve fci MyDrawLine ve stejnem souboru si trochu pohrat s sirkou car (tlusta 2px je porad strasne tenka).

    Jako dalsi krok si jdu hrat s velikosti fontu v grafech
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak v chrome se to chova slusne. Zajimavy, ze to dela jenom screeny, refreshovani map se chova slusne...
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    MCKIDNEY: vedi o tom, prave v mozillim buglistu jsem tohle chovani nasel :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SNIPERCZE: Reportuj kod mozille, memory leak je docela závažný problém a oni ho opraví.

    IE a Chrome je pro drony.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SNIPERCZE: firefox se celej nejak hrouti zkus chrome, to je dneska spicka
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak jsem konecne v praci rozchodil i dohledovy centrum. A rovnou jsem narazil na supr bug - pokud mate otevreny okno se slideshow co se refreshuje, firefox postupne sezere celou pamet na kompu a spadne. IE to nedela.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam