• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    DRON
    DRON --- ---
    jeste jsem to moc nezkoumal, ale zda se mi to, nebo v zabbixu 2.0 zmizela podpora expression status.last()? vzdycky sem mel v triggerech neco jako {server:status.last(0)}=2 coz mi hlidalo, ze od serveru prisel alespon nejaky update libovolneho itemu, takze server zije. ted mi to docela chybi.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SNIPERCZE: pripadne pouzij utilitu zabbix_get
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    monitoruj jestli bezi proces zabbix-server resp. zabbix-agentd
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Nainstalovali nam do prace jako soucast jednoho reseni Zabbix. Protoze vsude jinde pouzivame Nagios, potreboval bych poradit nejakej postup, jak Nagiosem monitorovat beh Zabbixu (jak serveru, tak agentu). Existuje na to uz nejake reseni? Pluginy si kdyztak dopisu.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    ZKOUMAL: zkusil bych pres media uzivatele. nebo tou eskalaci jak pise SAMGARR
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    ZKOUMAL: asi bych to resil pomoci eskalace ty akce, jakoze 1 - 5 steps posli sms, pak nedelej nic.
    ZKOUMAL
    ZKOUMAL --- ---
    V zabbixu mam nastaveny monitoring serveru a v action mam aby to posilalo kazdou hodinu od 7-22.

    Pokud ale server vypadne v 21h a nikdo to nezaklikne tak to posila SMS az do rána.
    Maintenance status not in "maintenance"
    Time period in "1-7,07:30-22:00"
    Trigger value = "PROBLEM"
    Trigger severity >= "Average"
    Host group = "xxxx"

    Jde mi o to ze to neni tak důležity stroj a není potřeba aby to neustále zabbix hlásil až do rána. Jde to nějak obejít?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    SNIPERCZE: super! ted jste tech dalsich 136 veci, ktery me na tom GUI neskutecne serou:D
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    HEXXX: hodne like, treba mi to tu nebude shazovat browser
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    Homepage of Zabbix :: An Enterprise-Class Open Source Distributed Monitoring Solution
    http://www.zabbix.com/rn2.0.3.php

    What's New in 2.0.3
    :: Flicker free screens
    Screens in monitoring do not refresh the whole page, but all the individual elements are reloaded in the background and replaced.

    jupi
    HEXXX
    HEXXX --- ---
    cau, hraju si ted se zabbixem a vsechno super, jsem z nej nadsen a nahradi to dementni dude. mam jen jeden drobny problem, jak nastavit toto goto - host screens menu v mape ? zabbix server to ma z defaultu, pricemz bloudim skrze cely config a nemohu najit prislusne nastavovatko. diky !

    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Hoj, mam v zabbixu screenu s prehledem nejnovejsich triggeru. Muzu nejak nastavit aby ukazoval triggery jenom od urcite dulezitosti? Nepotrebuju aby mi tam litaly infoveci a zabiraly prostor dulezitejm. Dik
    KOJA
    KOJA --- ---
    Lze nejakym jednoduchym zpusobem rozbehnout auto-discovery pod icingou? Google moc nepomaha, tak se obavam, ze to bude na spolupraci s dalsim programem.
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cus, nehrajete si nekdo se zabbixem 2.0.0? Funguje vam Inventory? Naklikam si Itemy a priradim je k prislusnym polim v Inventari, ale neobjevi se tam zadna hodnota/udaj.
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOJA: pust si negate --help, ma to celkem dobrou napovedu. Pripadne si muzes napsat vlastni skript, kterej bude delat to, co potrebujes (neni mi uplne jasny, co presne od toho cekas)
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS: Jj, mam to tady na debianu asi trochu jinak poskladane ale pomohl mi tvuj dotaz. Diky.

    Muzu se jeste zeptat jak udelat negaci prikazu? Nasel jsem plugin negate ale jeste mi neni jasne, do ktere urovne (umisteni) a jak ho pouzit.
    Chtel bych udelat negaci testu
    check_http
    definovaneho v /etc/nagios-plugins/config/http.cfg
    pomoci
    command_line /usr/lib/nagios/plugins/check_http -H '$HOSTADDRESS$' -I '$HOSTADDRESS$'
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOJA: nevim, co presne je v generic-host_icinga.cfg, ale obecne je konfigurace hierarchicka - na vrcholu mas icinga.cfg (nebo nagios.cfg), z nej se includujou dalsi soubory a adresare a ty se potom postupne prochazi. Projdi si objects/templates.cfg, zjisti, jakej mas check_command u sablony hosta, kterou pouzivas (nejspis generic_host), pak si ten command najdi v objects/commands.cfg a budes mit jasno.
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS: Uz se mi rozsvecuje... takze staci pro tento stroj prepsat defaultni konfiguraci z generic-host_icinga.cfg? Jdu vyzkouset...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam