• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SNIPERCZEZabbix, nagios a další monitorovací nástroje
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cus, nehrajete si nekdo se zabbixem 2.0.0? Funguje vam Inventory? Naklikam si Itemy a priradim je k prislusnym polim v Inventari, ale neobjevi se tam zadna hodnota/udaj.
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOJA: pust si negate --help, ma to celkem dobrou napovedu. Pripadne si muzes napsat vlastni skript, kterej bude delat to, co potrebujes (neni mi uplne jasny, co presne od toho cekas)
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS: Jj, mam to tady na debianu asi trochu jinak poskladane ale pomohl mi tvuj dotaz. Diky.

    Muzu se jeste zeptat jak udelat negaci prikazu? Nasel jsem plugin negate ale jeste mi neni jasne, do ktere urovne (umisteni) a jak ho pouzit.
    Chtel bych udelat negaci testu
    check_http
    definovaneho v /etc/nagios-plugins/config/http.cfg
    pomoci
    command_line /usr/lib/nagios/plugins/check_http -H '$HOSTADDRESS$' -I '$HOSTADDRESS$'
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOJA: nevim, co presne je v generic-host_icinga.cfg, ale obecne je konfigurace hierarchicka - na vrcholu mas icinga.cfg (nebo nagios.cfg), z nej se includujou dalsi soubory a adresare a ty se potom postupne prochazi. Projdi si objects/templates.cfg, zjisti, jakej mas check_command u sablony hosta, kterou pouzivas (nejspis generic_host), pak si ten command najdi v objects/commands.cfg a budes mit jasno.
    KOJA
    KOJA --- ---
    AQUARIUS: Uz se mi rozsvecuje... takze staci pro tento stroj prepsat defaultni konfiguraci z generic-host_icinga.cfg? Jdu vyzkouset...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    KOJA: a jak mas definovanej prikaz check-host-alive ? (za predpokladu, ze vychazis z defaultni konfigurace)
    KOJA
    KOJA --- ---
    Pouzivate nekdo icingu nebo nagios?

    Nerozumim tomu, ze mam definovanyho hosta, ten ma neustale critical status (unreachable) a na nem bezici http server je v pohode. Kdyz ten stroj normalne pinguju, tak vse funguje. Odkud a proc icinga bere ten problem?
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Cista nahodou, nevite jestli je nekde k dispozici debian balicek pro Zabbix rc2 nebo rc3? Dik.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Zdravím návštěvníky téhle diskuze... Hledal jsem na Nyxu vhodnou místo, kde bych mohl rozšířit tenhle spam :-)

    Pro úvod, řeším momentálně svou diplomovou práci a její součástí je výzkum zaměřený na systémy obnov počítačových stanic. Napadlo mě, že bych tady mohl najít pár správců, kteří se starají o údržbu PC někde ve firmách, školách atd...

    Rád bych poprosil o vyplnění nenáročného a krátkého dotazníku. Mě to pomůže a budu vám zavázán. Pokud máte chuť se zůčastnit průzkumu, el. formulář najdete (https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE5JeE04LThGa3VyWTBwbmVDSC1Rd2c6MQ#gid=0)

    Děkuji za pomoc, pokud je tento příspěvek mimo mísu, tak ho smažtě. :-)
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    firefox 10.0.2. ale 1.8.4 v praci mi to nedela a kdyz jsem tedka upgradnul interface z 1.8.4 na 1.8.10 tak taky v pohode. Cili to vypada na nejaky pohadani zabbix + virtual v amsterodamu. Odlozeno na pozdeji, ted to nemam cas resit
    WENCA
    WENCA --- ---
    SNIPERCZE: mam 1.8.3 a nikdy se mi to nestalo. jakej pouzivas browser?
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Zdravim, setkal jste se nekdo s tim, ze frontent zabbixu (konkretne 1.8.10) nektery stranky proste odmitnul zobrazit? V logu zabbixu, PHP i Apache nic, v browseru proste jenom horni panel (po vyhledavaci pole) a pak nic. Dik za kazdy postouchnuti
    WENCA
    WENCA --- ---
    SNIPERCZE: ajo, diky.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    WENCA: driv existovalo www.monitoring-serveru.cz ale nevim jestli jeste fungujou
    WENCA
    WENCA --- ---
    nevite nekdo o saasovym zabbixu/nagiosu? neco uplne basic, co by mi posilalo maily "server is down".

    zkousel jsem www.newrelic.com a moc me to zaujalo.
    WENCA
    WENCA --- ---
    fungujou nekomu v zabbixu remote commandy?

    v konfiguraku agenta mam spravne EnableRemoteCommands=1.

    action mam nastavenou takhle: host.nekde.com:/var/tmp/skript.sh

    [root@host tmp]# ls -al /var/tmp/skript.sh
    -rwxr-xr-x 1 root root 588 Feb 15 12:31 /var/tmp/skript.sh

    pokud pustim skript.sh pod uzivatelem zabbix, tak vsechno funguje.

    mam zapnuty debug logovani u agenta i serveru, ale v logach vubec nevidim pokus o spusteni remote commandu.
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak dalsi postreh - najednou se mi zblaznila discovery v zabbixu. Prochazi celou sit a plni ARP tabulku v systemu, kterej po chvili prestane odpovidat. Nepomohlo vypnuti vsech pravidel discovery, musel jsem je vsechny smazat. Potkal jste se nekdy nekdo s podobnym chovanim? Zajimavy ze tri ctvrte roku to fungovalo bez problemu. Zadna zmena v konfiguraci (min o ktery bych vedel) nenastala
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak se mi zda, ze autori Zabbixiho frontendu moc nepremejslej, ze muze bejt pouzitej i jako dohledovy centrum s monitorama treba 3m od lidi...popisky jsou pekne malinky a velikost je bohuzel natvrdo v kodu. Pro zlepseni prehlednosti map je nutne upravit velikost fontu v souboru include/maps.inc.php ve vsech volanich funkci imageText() a imageTextSize() - defaultni je 8, ja nastavil 32 a na to uz se da z dalky koukat. Pak jeste doporucuju ve fci MyDrawLine ve stejnem souboru si trochu pohrat s sirkou car (tlusta 2px je porad strasne tenka).

    Jako dalsi krok si jdu hrat s velikosti fontu v grafech
    SNIPERCZE
    SNIPERCZE --- ---
    Tak v chrome se to chova slusne. Zajimavy, ze to dela jenom screeny, refreshovani map se chova slusne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam