• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HITOMIG. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně (knihy, seriál, TCG, RPG, deskovky...) SPOILERY POVOLENY!
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    CELLINDRA: Jedna věc je, jak je to v knihách. Jeden drak = jeden jezdec, nikoho jiného na sobě drak nesnese. Ostatně je kolem toho zápletka i v Tanci draků (předloha Rodu draka).
    Úplně jiná věc je, jakou chujovinu z toho udělají v seriálu.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CELLINDRA: Viserys rika, ze to, ze oni ovladaj draky, je jen iluze.....
    Daenerys mela draky tri a byla nehorlava
    CELLINDRA
    CELLINDRA --- ---
    SHARKSYK: Já bych to taky ocenila! Není mi jasný, jak ty draky chovaj, rozmnožujou, jak se jim vybírají jezdci - nebo si je ti draci vybírají sami? A jak pak vypadá pouto draka a jezdce, poslouchá ho drak vůbec? Nebo je to taková kočka, co si víceméně dělá, co chce, a jenom občas poslechne, když se mu chce? Může na jednom drakovi lítat víc lidí? Může drak převážet náklad nebo pasažéry? Atd. :)
    Draci jsou to hlavní, co odlišuje tenhle seriál od GoT, tak jsem taky překvapená, že jsou jenom kulisa - a až v tomhle díle konečně aspoň trochu posunuli děj.
    Jako fanoušek Anne McCaffrey jsem neuspokojená! ;)
    SHARKSYK
    SHARKSYK --- ---
    JADE: Bolo by to vlastne nejak moc potrebné a prínosné? :) Ukázali ju, ač teda krátko, lietať na Vhagar po boku Daemona v Pentosu, následne ukázali ako Vhagar získal Aemond a naznačili že Vhagar asi chcela získať Rhaena, dcéra Laeny.

    Ďaleko viac ma mrzí, že sme nedostali Aegonovho Sunfyre alebo že neukázali Dreamfyre ktorá je po Vhagar najstaršia (ač Dreamfyre je z hľadiska príbehu fakt hodne okrajová).
    Dúfam že Sunfyre neukázali pretože ho chcú fakt ako prekvápko do ďalšej sezóny (rovnako Daeron a Tessarion)
    JADE
    JADE --- ---
    SHARKSYK: pravda na umlacenou sutrem jsem uplne zapomel...pardon ;) a dekuji...no "nekde v mezicase" vzhledem k tom uze je to asi nejdulezitejsi drak... skoda no
    SHARKSYK
    SHARKSYK --- ---
    JADE: Vlastne je to druhá žena, Laena Velaryon, tú prvú (Rhea Royce) Daemon zabije v Údolí.

    Laena je dcéra Corlysa a Rhaenys Targaryen, takže rovnako ako Laenor má Targaryenskú krv. Vhagar získala off-screen niekedy počas toho pomerne veľkého time-skipu ktorý tam je.
    JADE
    JADE --- ---
    muze mi nekdo znaly rict, jak vlastne ta prvni zena Daemona (pardon je to asi jedno ze 3jmen co si pamatuji) ziskala Vhagara ? docela me mrzi ze vlastne o dracich vime ze serialu furt stejny nic :S
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    mám se stydět, že jsem měla až škodolibou radost, že byl ještě jeden porod? 😆
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    HITOMI: Pravda, zapomněla jsem.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: Knižní Viserys byl tloustnoucí lenoch. Byl pravým opakem svého bratra Daemona. Netoužil po ničem dobrodružném. Spokojil se s tím, že osedlal Baleriona a šmytec.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    NEVADA_: vypadla ti tam Helaenina Dreamfyre
    https://i.redd.it/1sobg01s6xs71.jpg
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NEVADA_: neříkal Viserys potom, co mu umřel drak, na kterým jel jenom jednou, proč už dalšího neměl? jakože neměl koule mu zazpívat? Daemon nezná píseň ohně a ledu, zato zná jiný písničky? :)) to by šlo, knihy jsem zatím nečetla, mám strach, že kdybych začala, odmítala bych pak tuhle velkolepou zábavu
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: Hm, GRRM to sice v knize nepopírá, ale zároveň ani jednou nezmiňuje, že by jeden jezdec mohl osedlat víc draků. Čuchám za tím zjednodušení děje :(

    Že by vynechali nebo osekali Ulfa a/nebo Hugha? Zrovna takové vděčné postavy, jako šité na míru pro HBO.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    6. 10. 2022 — Tvůrci seriálu a ani samotný autor knih George R. R. Martin však nikde netvrdili, že by na dracích nemohli jezdit i jiní lidé.
    já nevěděla, že jeden jezdec může mít víc draků, asi jsem to měla víc spojený s avatarem, než jsem si myslela....
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: No vida.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    MINERWA: Netuším, tu scénu jsem nepobrala. Kanibal žije volně na druhé straně ostrova. Spíš tipuju Vermithora.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NEVADA_:
    MINERWA:
    [ENG] Daemon Targaryen Singing to Vermithor | High Valyrian Dragon Song Translation
    https://www.youtube.com/watch?v=yrElaGLsa9c
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NEVADA_: co to bylo za draka, kterýmu Daemond zpíval? to byl Kanibal?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    EVILMIND: Vhagar je mezi všemi draky výjimka. Je z nich suverénně největší a o mnoho starší.
    Tři další největší osedlaní draci už patří černým - Daemonův Caraxes, Rhaenysina Meleys a s odstupem Rhaenyřina Syrax.
    Další osedlaní draci na obou stranách už jsou staří jen cca jako jejich páni - včetně Lucerysova Arraxe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam