• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HITOMIG. R. R. Martin - Píseň ledu a ohně (knihy, seriál, TCG, RPG, deskovky...) SPOILERY POVOLENY!
    CADDY
    CADDY --- ---
    no vidite, mne zase prislo, ze posledni roky nacpou kozy uplne do vseho a zbytecne moc, snad jen aby prilakali ty, co je to zajima vice nez dej :)
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LODBROG: Taky mi to přijde zbytečně cudný. Souhlasím, že víc koz a šukání by seriálu prospělo.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ADELHAIDA: No, diky.
    Ale proč tam nejsou kozy (resp. teda jednou někdy na začátku záběr že v nevěstinci nekde v pozadí x desítek členů městské hlídky nejspíš šuká, zatímco princ Daemon přemýšlí) mi taky řekneš?
    Proč to tak zbigotnělo jak kdyby to sepsaly postarší učitelky společenského chování na intru u zdravotních sester?
    Hlavně žádnou nahotu, proBůh!
    Ještě by se to mohlo chlapům, těm hnusným prasatům, líbit!
    Asi chápu že jsou ženy nadšené, že se do nějakého davově zkoukávaného díla dostane i poselství že to rodící zeny nemají jednoduché
    (a vidí to asi raději než odhalená těla hereček pred/při/po sexu nebo prostě jindy než když je to nutně spojeno s.mateřstvím),
    ale taky tam nikde nevidím (a jsem rád že nevidím) ohromně důležitá poselství z "mužského světa" typu "středověký sedlák děsně dřel na feudální pány a měl to těžké" nebo "kluci v armádě při výcviku a pak při umírání ve válce to měli těžké".

    Jak říkám, v tomhle ohledu to srovnání s GoT (až na poslední série, samozřejmě) dopadá dost špatně.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    LODBROG: Ony tam ty porody hrajou docela roli. První ukazuje povahu krále a dává smysl tomu, proč Rhaenyra nijak do manželství nespěchá a nejspíš by si ho nejradši ušetřila. Druhej diváka vcelku rychle uvede do situace na královském dvoře po 10 letech, protože když ti někdo bere dítě hned po porodu/tahá tě po porodu z postele, jen aby se ofrňoval, jak dítě není podobný otci, není to tvůj kámoš. Třetí no, k tomu asi nemám co říct, šestka je poslední díl, co jsem viděla, tak uvidíme, jestli z toho něco vyždímou.
    BTW Rhaeneřin porod mi přišel vcelku uvěřitelnej, neb tak nějak jeden z mejch porodů taky probíhal. A kamarádka, který nezabrala anestezie u císaře, zas málem hodila šavli u čísla jedna.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    MINERWA: tipuju dorne 😁
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    LODBROG: jo, já jsem to ocenila, ten první porod masakr byl fakt silná emoce
    MORGYSZ: a kámoška vyrůstala ve staré valyrii nebo v dornu, nebo kde?
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Nope.
    Konzultovala jsem s kámoškou (která má za sebou císaře a 3 děti k tomu) - "A takhle to teda v reálu navíc vůbec nevypadá!"
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    HERR_FLICK: Jo... ale mohlo by tam být míň porodů a aspoň sem tam nějaké kozy.

    Nebo je tu někdo z diváků, kdo ty porody ocenil/a.....???
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    Tyjo
    Teď sem se dostal na skouknutí HoD, o kterém bych nebejt tohohle auditka neměl ani tucha
    A i když sem strašnej remcal, a ve spoustě věcí to haprovalo, tak celkovej dojem fakt dobrý, upřímně se mi to líbilo a klidně sem si ještě pustil některý kusy znova
    Určitě se mi na to koukalo líp, než na poslední série Got
    Předlohu sem nečetl (po přečtení A Dance with Dragons od Martina nic dalšího číst ani nehodlám)
    Dějově to kupodivu drželo pohromadě a mělo aspoň nějakej spád (navzdory recenzím)
    Dokonce u poslední Viserisovy rodinné večeře sem byl naměkko
    Třeba když to porovnám s 1. sérií Zaklínače, tak byla radost koukat i na vizuální stránku

    Jako drobnost mě potěšilo prostředí míst z jihu Cornwallu, kde sem roky žil, třeba Kynance Cove sem měl 25min daleko.. Sv Michala 15min.. imho tenhle krásnej kus světa mohli filmově vytěžit i líp
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Daemon singing to Vermithor (High Valyrian dragon song – guitar cover)
    https://www.youtube.com/watch?v=mSA8cA9sIiA
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    'Game of Thrones' Cast Play Theme Tune On A Kazoo In 'The BIG GOT Pub Quiz' | PopBuzz Meets
    https://www.youtube.com/watch?v=28JvlGB2Nro
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    SEVERINE: no je to spise takova historie, s nadhledem, nektere udalosti jsou popsany detailneji, ale spise je to takovy prelet, leta tam utikaji rychle a az na par citatu tam nejsou zadne dialogy. Ale cte se to dobre.
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    IOM_NUKSO: a já na to čekám v knihovně - tak nemám? Jiné knihy GrrM mě bavily, včetně těch sci-fi, tohle je tedy vypravěčsky nicmoc a člověk to čte jen, protože ho zajímá pokračování?
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Tak ctu tu knizni predlohu a musim rict, ze jsem zmenila nazor na serial. Udelali to vlastne dost dobre. Hlavne ty postavy doslova ozili, v knize jsou takove nejake bezduche, jak je to psano jako kronika.
    VELCORO
    VELCORO --- ---
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    LODBROG: mně přišlo, že ta motivace byla, jak mu okatě naznačoval, že oni jsou ty milenci. a on nechtěl bejt milenec, přišlo mu to ponižující. plus chtěl možná nějak ublížit Leanorovi
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    LODBROG: protože umí řešit problémy jenom násilím a protože mu ten milenec řekl, že zná jeho tajemství, že píchá s princeznou
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    HITOMI: A proč vlastně ser Cristan na tom bále zabil milence toho mladého Velaryona?
    Vůbec jsem nepochopil proč a jak se to stalo - tančí a hádá se tam princezna s Daemonem, a najednou bitka úplně jiných lidí a tahaj se kudly.
    Proč..?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NORDSSON: jakože ty si všimneš jenom dvou výrazů, neznamená, že má opravdu jenom dva výrazy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam