• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARZAModré zóny v Praze - tipy a triky jak na ne
    MUTZ
    MUTZ --- ---
    Platí na P4, že vás musí vyfotit 2x během 15 minut, nebo nesmíte na modrý zastavit už ani na vteřinu. Na Žižkově to dřív tak bývalo. Vezl jsem jen oběd nemocnému otci a dávat za to sedmičento mne dost mrda.
    MVEK
    MVEK --- ---
    HANZO: Jo, něco takového mi řekl, že nyní odhaduje i jeden městský policista z jiné části Prahy.
    HANZO
    HANZO --- ---
    MVEK: hele, je to do pár stovek, myslím, že víc než 600 mi nikdo nepřišlo. ale většinou 400
    MVEK
    MVEK --- ---
    HANZO: Tj., jen jsem nebyl schopen najít, jestli je to víceméně za stejnou částku, jako tam jít osobně předtím.
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    AQUARIUS: Podle všeho už právě ne

    Svátek není jako neděle. Řidiči se na modrých zónách často pletou, pak platí pokutu
    https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/svatek-neni-jako-nedele-ridici-se-na-modrych-zonach-casto-pletou-pak-plati-pokutu
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    FRAUZEZEK: záleží kde a kdy - obecně to je státní svátek jako všední den, ale městský části dělaj vyjímky
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    CEEFA: ve statni svatek by se to melo brat stejne jako v nedeli, nebo to uz neplati?
    FRAUZEZEK
    FRAUZEZEK --- ---
    Ďakujem.
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    FRAUZEZEK: v modrych zonach urcite ne, ve fialovych je myslim snizena cena, ale zadarmo jako o vikendech to neni
    FRAUZEZEK
    FRAUZEZEK --- ---
    Ahojte, neviete prosím, či neobmedzený režim parkovania, ktorý platí cez víkendy, platí aj cez sviatky? Ďakujem.
    HANZO
    HANZO --- ---
    MVEK: normálně ti to přijde datovkou, výzva provozovateli vozidla
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jak je to v Praze s pokutou za špatné parkování? Asi neumím gloglovat, ale nacházím rozporuplné informace. A to jak pro předchozí roky, tak pro letošní.
    Po oznámení za stěrač (zákaz zastavení, holt únava a blbě pochopená šipka pod značkou, není důvod se hádat, řeším jen, jaký způsob zaplacení pro mě bude nejvhodnější) má smysl jít na přestupkové oddělení, nebo to víceméně vyjde stejně, jako když si počkám na datovku od Magistrátu s výzvou k zaplacení do 15 dnů (aspoň tak to bylo, když jsem před dvěma lety s těžce nemocným příbuzným zacouval v nemocnici do zákazu zastavení, který jsem tím pádem neviděl)?

    A kolik to teda může být? Někde vidím, že od letoška je to od 2500 za parkování, někde, že to naopak kleslo pro blokové vyřešení (což je asi i ta datovka, dokud to nejde do správního).
    HANZO
    HANZO --- ---
    Tak mi za ty roky přišla poprvé pokuta za parkování v druhém kole.
    Poprvé 500,ted 1500.
    Jen nevím jestli to je proto, že to bylo na Praze 4, nebo protoze to bylo se dvěma různýma autama a secetli to dohromady. Tipuju spíš na p4.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    FRAUZEZEK: Mr Parkit appka
    FRAUZEZEK
    FRAUZEZEK --- ---
    Ahoj, nemáte nejaký tip, kam by na cca 4 dni mohli známi zo Slovenska zaparkovať auto v Prahe? Samozrejme s poplatkom rátam. Ďakujem.
    HANZO
    HANZO --- ---
    LUCKY_MAN: tak před měsícem jsem dostal na P6 pokutu za stěrač za stání na chodníku. ale vím, že ti kokoti tam chodí s tabletem
    LUCKY_MAN
    LUCKY_MAN --- ---
    HANZO: Listecek za okna se uz nedava (kvuli ztratam listecku, znehodnoceni pocasim,atd...). Posila to urad postou/datovkou/...nejak.

    (Takto mi to rekl straznik MP na Praze 8 asi pred mesicem. Takze mimojine se o prestupku ridic dozvi az za tydny az mesice po jeho spachani).
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HANZO: taky mě to napadlo na druhou stranu jsem si myslel že už i od pochůzkáře to dostaneš elektronicky/poštou

    Jinak mě přišla pokuta (do dat. schránky) za špatný parkování, ale nelze z toho vyčíst od koho konkrétně.
    HANZO
    HANZO --- ---
    ADAMIRA: nevím. policajt pravděpodobně nechá lístek za oknem. Od auta přijde nějaké upozornění na přestupek zjištěný automatizovaným prostředkem?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    HANZO: jak to poznám že to bylo od toho auta a ne od policajta co šel okolo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam