• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NECROMANWindows Phone - rady, návody, programování, Windows 10, Surface Duo/Neo
    Diskuze pro všechny, které zaujal nový systém Windows Phone. Ať už uvažujete o koupi telefonu s tímto systémem, nebo jej již vlastníte, zde najdete všechny možné tipy a triky, rady s konfigurací i pokročilé návody, tipy na zajímavé aplikace ke stažení na app store, řešení nejčastějších problémů i diskuze o nadcházejících updatech.

    Windows 10 SDK Preview
    https://dev.windows.com/en-us/windows-10-for-developers

    Vyvíjíme aplikace pro WP: Výdělky z aplikací – platby, pravidla, W-8BEN form (5. díl) - SmartMania.cz
    http://smartmania.cz/clanky/vyvijime-aplikace-pro-wp-vydelky-z-aplikaci--platby-pravidla-w-8ben-form-5-dil-2094
    rozbalit záhlaví
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    FORELLI: A máš nejnovější DNG Converter (9.8)? Zkoušel jsem to teď na DNG z L1520 a konverze na starší verzi DNG + PS CS3 normálně funguje. Je teoreticky možné že L950 má nějaké novější rawy, ale spíš bych si myslel že u telefonu to bude věc determinovaná verzí OS.

    HONCKA: Jo, to taky vůbec není špatný tip.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ROMANICAK: jestli je zvyklej na photoshop, tak je lepsi nez uplny free programy dat 40 dolacu za affinity photo
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    FORELLI:
    Jedina rozumna rada je upgradovat aspon na CS5 nebo CS6, tam mi to funguje. Musi to nutne byt legalni?

    Pak mozna zkusit neco z tohodle
    Best free photo editing software
    http://www.whatdigitalcamera.com/roundup/accessory-roundup/free-photo-editing-software-6907
    RawTherapee Downloads
    http://rawtherapee.com/downloads
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR: Sorry no, ta DT-903 je pro Windows jediná ověřená věc která mě napadá a funguje jako velké blikající bluetooth světlo. Dej vědět kdybys náhodou narazil na nějakou rozumnou alternativu která nemusí být stacionární.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    DAN_F:
    DIMOUSE:
    Deda ma L 650. Tam zadna LEDka neni, a asi by tomu nepomohla ani. Spis nejake velke blikajicici bluetooth svetlo.
    Zksim neco objednat z DX nebo toho Amazonu a uvidime, jestli to funguje.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Zdar. Po letech na androidu jsem přešel na Windows a mám a mám dotaz na šikovnou aplikaci na práci s RAW souborama z Lumie 950. Mám sice legální Photoshop CS3 i DNG Converter, ale ty dng soubory z lumie to prostě neotevře... V Adobe přestali s podporou Camera RAW pluginu pro CS3 už dávno. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky moc za případné tipy.
    DIMOUSE
    DIMOUSE --- ---
    VECTOR: nevím co má děda za model, ale mě se podařilo zprovoznit LED notifikaci na Lumii 730 DS. Bliká dokud notifikaci neodsuneš (doprava) nebo na ní neklikneš.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    VECTOR: Něco podobného jsme řešili a žádné legit řešení typu třeba Ditto (https://dittowearable.com) které by mělo podporu Windows jsem nenašel. Teoreticky by to co popisuješ asi dokázala vyřešit bezdrátová nabíječka Nokia DT-903, která světelně indikuje příchozí spojení (dle nastavení) a taky třeba nízkou úroveň nabití baterie telefonu. Ty notifikace různých akcí lze celkem do podrobna přizpůsobit, ale nevím jak moc je to vhodné řešení pro dědu (musí být někde připojená do napájení, vyžaduje tuším telefon s Bluetooth 4.0+).
    Jinak nezbývá než se asi pustit do divokých vod Amazonu a prozkoumat různé ty no-name bizarnosti typu:
    Amazon.com: ECVISION Silicone Bluetooth Incoming Call Vibrate Alert Alarm Anti-lost Band Bracelet -Black: Cell Phones & Accessories
    https://www.amazon.com/ECVISION-Silicone-Bluetooth-Incoming-Anti-lost/dp/B00A2MCHFW
    nebo
    Amazon.com: HQT Bluetooth Mobile Incoming Call Alert & Flashing Light Gadget: Cell Phones & Accessories
    https://www.amazon.com/...ref=sr_1_1?s=wireless&ie=UTF8&qid=1485180076&sr=1-1&keywords=hqt+bluetooth
    které tvrdí že jsou prostě kompatibilní s Bluetooth, nebo všemi telefony.
    Každopádně testovat která z těch věcí bude vůbec fungovat, která bude fungovat s Windows a kterou nebude třeba nabíjet každý den se mi už nechtělo a v tu chvíli jsem svoje pátrání ukončil.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    MOPIK:
    Delo se mi to taky, zkousel sjem ale jen jeden ucet a jednoho providera (vic jich IMAP nemam). Prestalo se to dit po kompletni reinstalaci a po updatech Outlooku. Pricinu ani presny reseni neznam, jen jsem si proste vsimnul, ze uz je to OK.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    MOPIK: Nejsem si sice úplně jistý na co se ptáš, ale ano :)
    Mně teda tak vzácně, že jsem tomu nevěnoval větší pozornost. Nicméně nejde asi o problém providera účtu, pozoroval jsem to napříč různými mailboxy od různých poskytovatelů.
    MOPIK
    MOPIK --- ---
    Když jsme u toho Mail & Calendar - používáte někdo IMAP? u některých mailů nevidím přílohy .. ze začátku jsem měl pocit, že jsou to maily s podpisem v hmtl ( např. s textem a linkem na nějaký obrázek , který se takto dostane do těla emailu) ale v praxi musím konstatovat , že je to spíš random nebo nějaké spatné parsování zdroje emailové zprávy. fakt netuším
    AGGU
    AGGU --- ---
    DAN_F: Ohledně Edge. Nemám jenom mobil.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nevite nekdo, jestli se vyrabi/prodava nejaka bluetooth krabicka, ktera by svitila ci pipala, pkoud ma clovek notifikace/nekdo mu vola?
    A aby to bylo kompatibilni s WP8.1. Potreboval bych to pro dedu (91 let), kterej ma smartphone, ale uz spatne slysi a casto si nevsimne zvoniciho telefonu.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    AGGU: Synchronizace otevřených záložek je třeba k tomu, že místo toho aby sis něco dával do reading listu nebo záložek a pak, u druhého zařízení to zas manuálně načítal, jsi prostě jen plynule přešel od práce na jednom zařízení k druhému. Tvůj argument bude předpokládám že to nepotřebuješ, já to vlastně taky nepotřebuju, ale šlo to a bylo to pohodlné, pohodlnější než to řešit manuálně.

    Ad 3 stránky – promiň, ale dokonce i v českých médiích a na českých techwebech vyšly např. úplně normální recenze L950 a W10M když začala distribuce. O zahraničních ani nemluvě. A Windows Central není jediný web zaměřený čistě na Windows.

    Nevyhrál jsi nic, protože i kdyby ti to startovalo 1 vteřinu, neznamená to že neexistuje spousta lidí kterým startuje 15 i víc. A upřímně, 6 vteřin v dnešní době taky není úplně optimální výkon :)
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    AGGU: Topic vlákna to jistě je, ale psal jsi že Edge má velkou výhodu před ostatními, tudíž mě nedávalo smysl že mluvíš o W10M, kde žádní ostatní nejsou – tudíž není ani nikdo před kým by mohl mít Edge tu tvoji velkou výhodu, nedává to smysl :)
    KEJML
    KEJML --- ---
    AGGU: To už se můžeme jen shodnout na tom, že se neshodneme. Mne zkušenost naučila, že chci koupit kalkulačko od TI a po pár letech od HP a nemigrovat při každém přechodu všechna data, ty se budeš raději držet TI za každou cenu.. Každému co jeho jest :)
    AGGU
    AGGU --- ---
    KEJML: To není závislost, ale racionální chování. Nerad se stresuju věcma jako jsou kalkulačky. Jak vidím, pár lidem by tahle strategie možná pomohla ;)
    AGGU
    AGGU --- ---
    DAN_F: Ano, řeším jen WM10, protože to je předpokládám pořád ještě topic vlákna.
    Ano, používám Edge, protože je dnes plnohodnotný browser. K čemu by mi byly dva? ;)
    K čemu prakticky je synchronizace otevřených záložek? Svým rozumem chápu jen záložky a reading list. Vážně.
    Ano, znám na celém webu jen 3 stránky. A je to venku...
    FB mě startuje na Home Page přesně 6 vteřin. Vyhrál jsem něco? ;)
    KEJML
    KEJML --- ---
    AGGU: Někdo tomu říká KISS, někdo vendor lock-in ;)
    AGGU
    AGGU --- ---
    GILDARIUS: Mám už několik let primitivní ASUS Transformer Book T100A. Má 2GB RAM. 10 palců. W10. Zvládne to i CAD.
    Filmy a pdf umí dnes i kalkulačka.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GILDARIUS: Zní to nakopnutě :) Ta dlaždice One Calendar je dobrá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam