• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONCESTOVANI - PORADNA
    COMATORY
    COMATORY --- ---
    zkousel jsem hledat v diskuzi ale nic sem neobjevil. budu odchazet ze zamestnani a na rok vycestuju. jak mam resit zdravotni a socialni tady v CR?
    DIDI23
    DIDI23 --- ---
    DRAGON: beru :D nic jinýho mě nezbývá. Jen sem myslela že odečtou min procent z ceny. Ale díky moc každopádně :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DIDI23: okamzite ber :D
    DIDI23
    DIDI23 --- ---
    DRAGON: 50 procent
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DIDI23: to bohuzel nejde, proste je to nevyhodny (25% nebo tak neco?)
    DIDI23
    DIDI23 --- ---
    Zdravím, máte tu prosím někdo zkušenost se stornováním letenky zakoupené u pelikan.cz ? Zrovna storno řešim a je to náký hrozně nevýhodný..tak jesi tu někdo má zkušenost a ví jak z nich vytřískat co nejvíc ? :)) Díky moc
    DEAR_DEER
    DEAR_DEER --- ---
    Ahoj, v létě se chystám na měsíc do New Yorku a chci si nakonec 'odskočit' cca na týden do L. A. Co mě trápí je, jak nejlépe nakombinovat letenky, aby to bylo co nejlevnější. Praha -> NY zpáteční a koupit i zpáteční NY -> LA? Anebo se z LA vrátit rovnou do Čech? Za odpověď díky!
    M_A_I_A_
    M_A_I_A_ --- ---
    DRAGON: děkuju!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    M_A_I_A_: kup ji normalne ted na webu, je uplne jedno kde sedis, proste hledej nejlepsi ceny. doporucuju pripadne air asia nebo lion air.
    jinak na letenky je tu samostatny klub, sefuje to tam pan neskutecny jmenem Pan_Sprcha, tak se ho tam poptej

    [ Letenky za par kacek aneb nizkonakladove aerolinky & letani obecne ]

    to asi rovnou hodim do zahlavi
    M_A_I_A_
    M_A_I_A_ --- ---
    Ahoj,
    v březnu se chystáme na týden do Hong Kongu a poté na týden na Filipíny, chtěla jsem se zeptat, zda je podle vás lepší letenku HK-Manila koupit tady v ČR, nebo až potom v HK? Předpokládám že až v HK, ale ráda si nechám poradit.
    Plus budu vděčná za jakékoli tipy - očkování, rady, triky..
    Díky!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a v letadle lze redit krev mnohem prijemnejsim zpusobem nez injekcema ;) joke
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    presne, skoc si za dlouhej let trikrat na zachod a ses v pohode :)
    KATIA
    KATIA --- ---
    SPLIFFBOY: většinou v letadle je návod na cvičení v sedě, fakt stačí málo ;-)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    DRAGON: no ono v zásadě cirkulace je asi základním předpokladem pro to, aby sraženina nevznikla, takže vlastně říkáme totéž, jen každý z jiné strany ;)
    KATIA: já v tom lítat taky nehodlám, byť jsem riziková skupina. podle mě se v tom člověk musí cítit hrozně nepohodlně, kór při dlouhym letu. je fakt, že to procvičování nohou je dost v reálu nesnadná věc, aspoň při mejch 185 cm vejšky můžu v economy tak maximálně lehce zakroutit kotníkama. a při posledním 11 hodinovém letu jsme si říkal, že to je dost na hraně asi už. ale tak spoléhám se na ty medikamenty no.
    KATIA
    KATIA --- ---
    SPLIFFBOY: soudě podle toho, že je třeba instalují před operacemi, tak to má smysl, ale preventivně bez jiných důvodů bych tak nelítala...
    http://www.zbynekmlcoch.cz/...a/osetrovatelstvi-postupy/bandaz-nohou-postup-bandaze-dolnich-koncetin
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPLIFFBOY: tak to je mozne, to se omlouvam, o tom sem nevedel, jen sem o nich pred lety cetl ze zlepsuji cirkulaci (proto je maji astronauti)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    DRAGON: no ja pak nasel nejakej clanek o tom syndromu, kde uvadeli, ze podle nekterych studii snizuji ty puncochace vznik srazeniny, tak ti nevim... ale to je vcelku jedno.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPLIFFBOY: ne, nejde o srazlivost krve ale o jeji cirkulaci, kdybys spal s nohama nahore, tak ty ponozky nepotrebujes.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OLA44: ani kdyz letis 18 hodin v kuse, tak nemas sloni nohy, uplne se na to vykasli, ty tlakove ponozky jsou hlavne pro lidi, kteri letaji casto a nebo kteri jsou nemocni, nepotrebujes nic, pokud do te kategorie nespadas. Dulezity je pit a profukovat si usi (staci polykat) protoze kdyz to nechavas prirozene, muze se nekomu stat, ze si poskodit vnitrni cast ucha, ale to se taky moc casto nestava. Problem muze byt u spuntu do usi, kdyz je mas nacpane uplne a jsou z gumy, co nedejcha. to bych na spanek nedoporucoval.
    KATIA
    KATIA --- ---
    OLA44: v letadle se stejně člověk pořád něčím budí, takže myslet na to, že si trochu nohy procvičíš. běžně to fakt stačí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam