• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINANÁDRAŽNÍ GASTRONOMIE - restaurace, pajzly, hospody, bistra, okénka, stánky
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LALINA: spolubydla mi říkal, že snad v Olomouci je na nádraží/u nádraží pizzerie, kam si člověk zavolá, že v tolik a tolik přijede tim a tim vlakem, nahlásí kolikátej vagón, oni pizzu udělají, a na nádraží mu ji podají oknem přímo do kupé :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    mě na nádražích chybí pobíhači s párkama a pivem do okýnka vlaku...ne že bych si to zrovna musela kupovat, ale ten fenomén je užasně příjemnej a malebnej a byla bych ráda, kdyby se to zase ujalo .-))) no dobře, mohli by prodávat i něco trochu jinýho.... už párkrát se mi stalo, že bych to uvítala, žíznivě jsem koukala z vlaku na peronový stánek a slintala jsem...
    HASSA
    HASSA --- ---
    KEIKIN: no je to Policka..takova levna 11° klasika co je v nasem kraji zakorenena..na zahnani zizne dobry ale nic extra..to spis v hospode Na Ruzku (takova je urcite v kazdym meste :D ) Policky tocej vic druhu a maj i kvasnicovou 11°..a musel se zamacknout slzu kdyz sem zjistil ze i Policka muze bejt dobra :D
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    HASSA: Prej tam mají dobré a levné pivko. Ale ta atmosféra na mně dýchla, tak že si dokážu představit pár kousků na schůdkách před...:-)
    HASSA
    HASSA --- ---
    KEIKIN: choceen!! :D ale abych to uved na pravou miru..tohle je jen hospudka - spis takova nachcavka pobliz nadrazi..nadrazi je prestaveny ale bohuzel este sem nemel tu cest zajit do nadrazni restaurace (:
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    mozna tim zabrousim trochu do OT, ale co rikate na to pojizdne obcerstveni, co jezdi po vagonech ve vlacich? (napriklad rychliky Praha - Hradec) ;)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SAMMAEL: Srovnej Landecké nádraží třeba s Vyškovem.
    Restaurace nemají šanci se uživit na nádražích, která nejsou důležitým přepravním uzlem, tudíž se tam neshromažďují lidi, čekající na přípoj.

    Na nepřestupní nádraží, většinou dál od centra města lidi přijdou, zůstanou tam maximálně tak 15 minut a odjedou. Což nemění nic na tom, že při troše počítání a práce by šlo nabízet čerstvé a dobré potraviny s sebou. Polívku do kelímku, studené saláty, teplé uzeniny, plněné pečivo, klidně i kebap ;-)
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Nesouhlaísm s názorem, že se nedá na nádraží na okraji města udělat fajn restaurace. Nemusí to být hned místo, kde budou podávat slavičí jazýčky na lanýžích. Úplně postačí něco na způsob kavarány s cukrárnou, kde budou mít i nějaké slané bagety, případně v mikrovlnce ohřejí polívku. Že to jde jsem viděl na mnoha místech v Rakousku. Namátkou Landeck. A takové nádraží Insbruck Hbf, kde se dá koupit i výborné uzené, jako památku na Rakousko. Mňam! Na bagety z Innsbrucku vzpomínám vždy se slzou v oku, když vidím ten sajrajt na našich nádražích. Bagety naplněné salátem, sýrem, uzeninou a voňavé tak, že to provonělo celé kupé. Mno vydrželi jsme to asi tak padesát kilometrů :-) Přitom bageta stála cca €2,50. Když to srovnám s tím hnusem co jsme pak koupili v Č.Budějicích za čtyři pětky... fuj!
    Je to o tom pronajímateli, tj. SŽDC. Které je ale prohnilé stejně jako ČD.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEIKIN: No rozhodně to má nádražkového ducha ;-)


    KEIKIN: Smažený sýr se šunkou v bezmasých... A zrovna v Brně by se na nádraží uživilo dobré bistro v pravém slova smyslu - tedy několik čersvých jídel a malé věci k zakousnutí. Ale to né, voni musí mít zapečná kuřecí prsa s broskví s humorným názvem.
    LALINA
    LALINA --- ---
    REPORTY Z NÁDRAŽEK- uveďte je vždy slovem "report" aby si lidi mohli tyto reportáže vyfiltrovat.
    Používejte prosím bodování 0-10 od nejhoršího po nejlepší formou např. 7/10.

    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    To by nebylo ono, kdybych nepřidal nádražku z mého blízkého okolí.
    Rychlíková zast. Staré Město u UH:



    Dnešní MENU:
    Čtvrtek 28.4.2011 Bramborová
    1. Frankfurtská plec, knedlíky 60 Kč
    2. Bitky po kozácku, opékané brambory, tatarská omáčka 60 Kč
    3. Zapékané šunkové těstoviny, salát 60 Kč
    LALINA
    LALINA --- ---
    KEIKIN: no, já teda radši prsíčka:-)))
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Tohle je trošku OT, ale líbí se mi jakým stylem se ta restaurace ubírá:
    ROZVOZ JÍDEL BRNO - RESTAURACE KAMELOT BRNO
    http://www.restaurace-kamelot.cz/index.html
    No kdo z vás by si nedal třeba Podprsenku slečny průvodčí za 105 Kč,-
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Choceň: - otázka je, zde se jedná o nádražku, ale asi jo.


    LALINA
    LALINA --- ---
    KEIKIN: nojo:-) krása
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    LALINA: A v šimni jak je sladěná do modra i se záclonama :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    KEIKIN: je to tam jako u někoho v kuchyni skoro, hlavně ta paní působí příjemně..
    KEIKIN: CORGOŇ !! nojo, poměrně pitelné pivko:-)) za měsíc v Podhájske zase dám:-)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    ZUZKAOU: že by nový trend v koncepci slovenských staničních reštauracií ? :)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Hlučínská nádražka - Motorová lokálka od Opavy sem přijíždí jen "několikrát denně". Hostinec v areálu vlakového nádraží je vlastně samostatným restauračním zařízením a slouží spíše pro pivaře z okolních domů než pro žížnivé cestující. Nádražka otevírá od devíti a kromě „dvanáctkového“ Ostravaru za 20,50 Kč tu měli jako relikt litovelský Zlatovar Premium za 16,50 Kč.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KEIKIN: nádražní picerka!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam