• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PETJULE: Je-li Ti 5 tibeťanů málo, tak si cvič další věci, ale odděl to časově.
    Oběd taky nejíš hned po snídani (nebo během snídaně); vánočku s kakaem nekombinuješ se slanou polévkou a čajem s citronem.
    Z toho by byl neztravitelnej mix.
    Cvič si co chceš, ale dělej mezi tím mezery.

    5 tibeťanů je strašně dobrý začátek, který buduje jednotnou páteř, rovnoměrně silnou a spolupracující,
    (a doporučil bych je všem "nejógujícím posilovnařům", kteří často zanedbávají jádro a mají sice hezké povrchní vrstvy, ale jsou křiví jak paragrafi)
    ale není třeba u nich doživotně skončit s tím, že už nebudeš cvičit nikdy nic dalšího.
    Vzato do extrému by to znamenalo že už nesmíš chodit běhat, chodit do schodů, tahat nákup atd. protože je to "energeticky jinačí cvičení" - vidíš že to je nesmysl.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MEA: Kobra v poloze psa? :)))
    MEA
    MEA --- ---
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    nezávisle na předchozím: já jsem o tom už několikrát přemýšlel, že bych se přimluvil do pléna, abychom ásanám říkali ásany a józe jóga. a teď tím nechci nikoho otravovat, jen to prostě vnímám jako dostatečně důležitej rozdíl, kterej se mi opakovaně vkrádá do mysli.
    zn. - nazývat věci pravými jmény.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TADEAS: asany, tak jak to původně ve svém dotazu myslela Petjule. Chceš se pustit do srovnání jogy a qigongu v širší perspektivě? .)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    DARJEEL: jogou teda myslis asany zprzneny ideologii ashtanga vinyasy jo :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SLAUGHTER: alias cvičíme tělo, nikoliv cviky? .o)

    s jogou a qigongem je to složitější, jeden z levelů, který v tom vnímám je třeba hodně odlišné dění ve svalech a šlachách, u jogy je přelévání energie hodně o natažení, zaktivizování, kdežto u qigongu velká část svalů a šlach zůstává statická a proudění energie (efektu cvičení) se dosahuje spíše uvolněním a uklidněním. V tomhle se třeba joga s qigongem mohou "energeticky bít", jako jeden z příkladů.
    Jinak samozřejmě je to kombinovatelné a btw. co si budeme povídat, qigong je soubor všech možných cvičení... btw. třeba v Brně Petr Kala (učitel severního šaolinu jinak .) cvičí hodně zajímavé "qigongy", na kterých by si kdejaký jogín pošmák, moc hezké a často náročné sestavy. Nebo nedávno jsem objevil qigong na posílení zápěstí rukou... myslím, že tohle by pro ashtangisty měla být povinná výbava .) atd. atd.
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    SLAUGHTER: děkuji, přesně to jsem chtěla slyšet :)
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    PETJULE: Je to nesmysl. Cvičení prostě bude fungovat jinak než jak se o něm píše. Ni jsem nevěděl co jsou tibeťani a jejich sekvence jsem měl zakomponovány ve cvičení. Mnoho lidí říká nemíchat chi kung a jogu atd a pak jsou tu například ukrajinci, co tyto techniky kombinují.
    Jinými slovy - IT´S ABOUT ANOTHER QUALITY (v angličtině mi to přijde výstižnější kvůli v češtině zavádějícímu pojímání slova kvalita)...
    EXPERIMENTUJ CO VYHOVUJE TOBĚ, když k sobě budeš dostatečně citlivá a budeš naslouchat, co ti říká tělo, tak je vše v pořádku. Když poslouchat nebudeš, tvůj systém zvýší hlas.

    A s tou energií je to tak, že dokud jsi živá tak proudí. A když živá nejsi, tak proudí taky :-)...
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    ahoj, prosím o doporučení - jakými cviky byste doplnili cvičení pět tibeťanů?

    četla jsem, že se žádné další cviky k tomu dělat nemají kvůli energii či co (pořádně tomu nerozumim a zatím jsem k tomu nic pořádně nečetla)... pokud byste mi to nějak vysvětlili, jak je to s tou energií a vhodnými cviky, byla bych vděčná. moc dík.
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Někdo se tu ptal co při nemoci, potkal jsem něco ze swara jógy:

    Common Cold - common cold indicates dominating Left Swara, which indicates cold. One can change this dominating left swara to right swara and cure the common cold or other diseases.
    Takže při nachlazení/rýmě zacpat levou, klidně vatičkou, ležet na levém boku, provádět súrja bhéda pránajámu

    If Right swara dominates, it indicates the person will suffer from either acidity or fever. Right Swara is Hot in nature.
    Při horečce zacpat pravou, klidně vatičkou, do odeznění symptomů, ležet na pravém boku, provádět čandra bhéda pránajámu.
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    PJOTRA108: Pokud ti staci video, tak dobre predvedena je podle me od Davida Swensona. Nekde se to dalo sehnat i vcelku a v lepsi kvalite, ale tohle na me vypadlo jako prvni http://www.youtube.com/watch?v=MMNJWyGWdAI&feature=channel&list=UL
    PJOTRA108
    PJOTRA108 --- ---
    Zdravim, mohl byste nekdo doporucit nejakou publikaci pro Ashtanga Yogu? AJ nebo CJ, je to jedno, pokud mate nekdo tip na nejaky dobry internetovy zdroj nebo knihu... dekuju predem :)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    nechtel byste nam nekdo varit od 19. do 21. rijna na retreatu co si organizujem? :) kdyztak vic v poste :)
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Complete works of Swami Vivekananda : HolyBooks.com – download free ebooks
    http://www.holybooks.com/complete-works-of-swami-vivekananda/
    AMORESMORTIS
    AMORESMORTIS --- ---
    LIQUORBRAND: já jsem spokojená v Energy studiu, ale je pravda, že jsem jinde ještě nebyla, tak nemám s čím porovnat
    LILY
    LILY --- ---
    LIQUORBRAND: záleží, co od toho čekáš..
    LIQUORBRAND
    LIQUORBRAND --- ---
    nejake doporuceni pro zacatecnika do jakeho studia chodit v centru Prahy?prosím
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    MYJKA: JDŽ?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    LODBROG: Diky za tip. Skusim aspon to. :) To sme minule prave na joge robili na konci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam