• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    A je pro ty techniky lepsi pokud clovek uz nejakou chvili yogu cvici? Necitim se na to prilis pripravena, na druhou stranu, nevim jestli se pred prvni vubec nekdy budu citit pripravena.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    STQ: Já třeba na sobě po šance pozoroval velmi velké rozdíly.
    Mimojiné: To co mě obvykle naštvalo nebo rozesmutnělo, to mě po proceduře sice načalo, ale s půlsekundovým odstupem obvykle přišla myšlenka "a proč se tím mám trápit?" se kterou jsem to hodil za hlavu s lehkostí, s jakou mi to nikdy nešlo.
    Člověk prostě není "tak těžký", tak v zajetí emocí a nálad.
    Má větší odstup a možnost volby.

    Pochopeno?

    HONZAL: Jo, souhlas :)
    Jen není tak radikální :)
    STQ
    STQ --- ---
    AIM_FREEMAN: ano, to je, velmi zamerne. proc se te to dotyka? nebyl mirenej tvym smerem...
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    STQ: clovece, me prijde ze i tenhle pouhy prosty dotaz je polozen konfrontacnim zpusobem?
    slo by s tim neco delat? treba klidně vysvetlit mi, ze se mylim, ale něco?!...?
    STQ
    STQ --- ---
    LODBROG: jaky psychofyzicky bloky prosimte odstranuje sank praksalana?
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    LODBROG: dhauti je ale taky dobrá, pro stydlivý lidi nebo úzkostný příp. s pocity méněcenosti, pro lidi s potlačovanym hněvem a agresí...výtečná očistná technika. :-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    IOM_NUKSO: Mockrát, a jsou to velmi super techniky.
    Schopné odrtsanit spoustu psychofyzických bloků (hlavně ta šanka).
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    IOM_NUKSO: do-brý-je-to .) ale jestli jíš maso, tak doporučuju nějakou dobu před šankou nejíst maso a vůbec odlehčit stravu... jinak výhledově se chystám, takhle po zimě ideální ,)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    IOM_NUKSO: Na šanku je tu i klub [ Šankprankšalána ]
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Prosim vas, jaky mate nazor na praktiky Dhauti nebo Basti a Shanka Prakshalana?
    .. zkouseli jste?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JUNIPETRUS:
    The Miracle of 528 Hz Solfeggio and Fibonacci numbers - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=9oSePXRbW9o
    MILTIKI
    MILTIKI --- ---
    zdravím, nevíte někdo, zda se i na českém trhu dají zakoupit YOGA ROPES?osobní zkušenosti? díky
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    Yantra Yoga - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=I6um8x7IqX4&list=PL70DF3371C0DBF921


    kdybyste nekdo chtel nahodou rozpoustet snih nebo zmrzla prosteradla, tak tady je imho videt jak se rozvijeji siddhis;)
    STQ
    STQ --- ---
    AIM_FREEMAN: vsak ja ani v nejmensim nerikam ze to nejde...
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    PETHA: http://www.belayoga.cz/rozvrh/ muzes zkusit, bude ucit neco prijemneho :)
    PETHA
    PETHA --- ---
    Ahoj, mám prosbičku, jogu necvičím, jsem uplný laik, minulý rok jsem měla problémy s častou blokací žeber a blokací krční páteře, chodim k fyzioterapeutce, cvičim cviky na záda, už je to v pohodě, jen jednou za čas se mi blokují ještě krční obratle..chtěla bych začít cvičit jogu, mám poměrně dobrý rozsah, jsem hodně ohebná,nemám vyloženě žádné omezení, dívala jsem se na net, že je hrozně moc druhů jogy, tak jsem vás chtěla poprosit, zda byste mi nedoporučili, co by bylo vhodné pro mě ( přes tyhle potíže) a zároveň někoho nedoporučili, kde se vám to osvědčilo, díky moc
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    lze vsak prijet do indie a dat 4 mesicni intenzivni beginner program a vratit se jako jiny clovek - opravdovy sadhaka napojeny na tradicni linii. viz napr.

    Gurukul Lifestyle Course | Bihar Yoga
    http://www.yogavision.net/bihar-school-of-yoga/gurukul-lifestyle-course/
    STQ
    STQ --- ---
    AGRICULTEUR: doporucuju se pro zacatek vzdat romanticky predstavy ze muzes prijet do indie, dat si bez pripravy 4-mesicni asketickej program a vratit se jako novej clovek :) askeze zni sice dobre odsud, ale na miste je to spis otrava. jestli letis na podzim, projdi si mistni pouzitelny skoly (iyengar, ashtanga, hatha) jogy, vyber si tu co se ti libi nejvic a zkus zacit cvicit pravidelne (kazdej den). a kdyz te to bude bavit, muzes k tomu zkusit jemne zmenit stravu (na sattvickou) a zkusit vstavat v sest rano na meditaci. nebo v pet. nebo ve ctyri :) a kdyz te to bude porad bavit, tak ti urcite radi poradime konkretni skoly kam se da jet v indii :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    akasha rocks. nemate nekdo teleport?;)

    Feldenkraisova metoda: Pohybem k sebeuvědomění

    Kurz Bandhy a energie páteře

    AcroYoga Jam

    a rada dalsich akci;)
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    Ahoj mel bych podobnej dotaz jako Asja, nicmene plan je ponekud jinej. chystam se do indie nekdy na podzim (cca rijen listopad) a chtel bych tam zustat pres celou zimu. Chtel bych tam najit nejakej asram/centrum, kam bych se tak na 4mesice uklidil a cvicil jogu.
    zkusenosti: bikram plus osobni praxe nicmene zacatecnik. ovsem v pomerne dobre fyzicke kondici.

    P.S. ta askeze a meditace ve 4 rano by rozhodne nebyli na prekazku
    za jakekoliv rady typy pripominky budu moc rad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam