• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    OGMIOS: já si taky na začátku myslel, že je to NLP ,ale NLP ti nečistí čakry a nezpůsobí, že se uzdravíš z bolesti...a vztahy lidí kolem tebe se zmení, protože už ty věci nezrcadlíš do okolního vesmíru...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MILUCH: lol :D primo vyjimecne krasny exemplar ;)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    Vidim ze tu makrokosmos je zvladnut na jednicku - zív . Mejte se hezky egomaniaci
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    Ma pravdu ja si kazde rano opakuji pred zrcadlem - jsem krasavec jsem krasavec az jsem tomu zacal verit
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LOOP_ONE: tak to je i potvrzene moderni vedou..opakovani je matka moudrosti, opakovanim se prepisuji, zapisuji a tvori drahy v mozku. tudiz si to vedomi menis. nektere zmeny jsou viditelne hnedle, nektere se pomalu projevuji a vyplavuji se na povrch.
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    Ulevi se mozna docasne kdyz tuto zpoved smerujes jinam...
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    SAGUS: slovo je součástí naší reality a např. už jenom to že se někomu vypovídáš ti uleví.. .atd
    Adyashanti taky zminuje, že stačí jenom opakovat "cosi" a měníš si tím vědomí...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: zajimavy jak spousta lidi ma new age zahrnuto pod tim ze to je spatny a hnedle nevaha timto hanlivym oznacenim oznacit cokoliv, ale pritom do ty skatulky sami zapadaji. a naopak. ja to uz poznal. poznal jsem ze to co tu existuje se neustale meni. maximalne existuji archetypy ktere se manifestuji v ruznych podobach. vse je sen, sen ktery se uz zdal v milionech jinych podob.
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    Vidja vasana nevite nekdo o co se jedna:)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    OGMIOS: mysli si co chces, raz to tiez poznas to ti garantujem, je to len otazka casu ;) toto co sa tu snazis nadhodit su new age zvasty a odmietam na to plytvat cas a energiu.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: tato otazka ta usvedcuje bud z provokaterstva, alebo z nepresneho chapania priciny a nasledku, nebudem ta podporovat ani v jednom ;) .

    ..aneb "ako vies, ze joga ako system je funkcna? Si si isty ze zmeny v tvojom vedomi a tele by nenastali, keby ju necvicis?" .. toto je trolling :)

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: mozna ale jen proto ze ty mechanismy tam chces mit...opravdu jsou enjaky mechanismy a nebo existujou jen diky tomu ze na ne nekdo veri? podle em zeme byla placata do ty doby nez lidi zacli verit v jeji kulatost.
    STQ
    STQ --- ---
    SAGUS: a co te vede k jistote, ze za ty vlny energie mohly mantry a vlny by tam bez nich nebyly tak jako tak?
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: ano fungovalo, ti ludia na svatbe na ktorych to zaposobilo najviac a neprijemne boli prave ti ktori sa ziadnej praxi nevenuju a vobec nevedeli o co ide. Bolo tam aj dost kadejakych liecitelov a nevimcojeste a ti si to naopak pochvalovali.
    Relativizmus je hezka vec, ale vesmir ma nastastie mechanizmy a principy ktore funguju nezavisle na tom co si o nich STQ mysli alebo comu veri.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    DARJEEL: jj, to je to same.. icaros je icaros, mantra je mantra, a texty helenky vondrackovej by som si nechcel spievat ani pri joge, ani pri ayahuasce :)).

    Este k slovam vseobecne, a v akomkolvek jazyku - na jednej strane to vyzera, ze su strasne obmedzujuce a nedostatocne, ale da sa na to divat aj tak ze naopak celu existenciu obohacuju a rozsiruju, prave o ten element zdielanej reality o ktorej si mozme pokecat a ktoru mozme zit a skumat.
    Niekedy mam pocit ze ludia na "duchovnej ceste" tuzia prebyvat vo forme nejakych vseveducich oblakov vedomia v bezhranicnom vesmire plnom cool vizualizacii bozskych principov alebo co :)) ..a ze cokolvek ine je proste malo vznesene a bozske. Pre mna je nasa realita dost mysticka sama o sebe a bez myslienky/slova/logosu by tu vlastne nebolo nic co by stalo za rec ;) :D .

    OGMIOS: vtipne
    STQ
    STQ --- ---
    SAGUS: ...beriem to tak, ako keby priamo oslovujem nejake bozstvo alebo energiu, ktoru na seba upozornujem a privolavam jej pozornost...
    a vo tom to je. kdybys to tak nebral, fungovalo by to?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: ja pouzivam om mani padme hung..ale z toho duvodu ze to je pro me pripomenuti toho jak se veci doopravdy maj. pronasim tu mantru abych nezapomnel. abych se vratil do "focus point".
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: a neni to tim ze svatby proste dojimaj vseobecne a mnohym se pri nich podlamuji kolena? :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    SAGUS: to máš jako icaros, u těch je vzhledem ke "zcitlivění" a nastalé synestezii rozdíl jasné patrný "pouhým" okem :o)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: ja som to videl nazivo, neslo priamo o ublizeni ale par ludi muselo opustit ceremoniu ktora bola cela postavena na mantrach a dharanach pretoze to z roznych dovodov neustali.
    Tiez som pocul o svadobnom obrade ktory viedol moj mistr, on bol jediny kto mantry prednasal ale vlny energie citili vsetci pritomni a to hodne intenzivne, citlivejsie povahy sa museli vzdialit pretoze sa im zacala motat hlava a podlamovat nohy..
    Rozhodne nesuhlasim s tym ze mantra je len nejaky tahak pre podvedomie a "at si kazdy zpiva co chce". Rovnako nazor ze to su len hezke rytmicke slovicka ktorych jediny ucel je pomoct prekonat vnitrni dialog a podobne nezmysly.
    Ja mam k mantram uctu a respekt a beriem to tak, ako keby priamo oslovujem nejake bozstvo alebo energiu, ktoru na seba upozornujem a privolavam jej pozornost. Jednotlive mantry sa lisia ucinkom, silou, efektom a porovnavat to s "ja jsem lokomotiva" .. to ako vazne? Pouzivam najcastejsie dve mantry - om mani padme hum, a om vajrasattva hum a rozdiel medzi nimi, napriklad pri pranayame, je nezanedbatelny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam