• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    DORN
    DORN --- ---
    K Čumpelíkovi se dá :-) http://www.yogaprague.cz/
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    TORUVIEL: k Čumpelíkovi se dá zajít na jogu?
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    KAREN: indeed :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    jinač teda slušně se tu spirály roztočily, jak to tu tak dneska sleduju - takové "nevinné" téma... zazpívejme si raději, hoši!.)))
    KAREN
    KAREN --- ---
    SAGUS:


    ;)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: tak to sa uprimne omlouvam, ja mam sklony iste debaty vasnivo prezivat a pomerne rychlo sa dostanem do varu, obcas to vypada nehezky ;). Pre mna su za hranicou snesitelnosti zase veci na ktore som tu reagoval.. a neviem kde som na koho utocil, teda az na ten new age komentar a uprimne, kto sa v nom nasiel, tak mu treba :) . Na to co som pisal ziadnu univerzalnu pravdu mat nemusim, tie hlasky co tu padali mi pridu ako lahko empiricky dokazatelne a pozorovatelne nezmysly, ale teda budem predpokladat ze som nejaky nedovivinuty a ze som jediny kto este neprisiel na to ze je vlastne Buh vsemohouci a strujce vesmiru a ze vsetko stoji a pada na mojej viere v nieco ;)

    ... takze kde sme to zacali? Aha uz viem.. mantry. Takze beriem spat co som povedal, mantry su slova ako kazde ine takze si mantrujte co chcete a ako chcete a vsetko to je beztak jedno pretoze kazdy mame vlastny vesmir tak sa uz nepytajte ako veci su a funguju a vymyslite si ich a nadefinujte ako sa vam paci, uverte tomu a bude to tak, ta di da di da di daaa


    ..uz je to lepsie? :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: ja vim, kazdej mame nekdy spatnej den clovece. to bude zase dobry
    STQ
    STQ --- ---
    SAGUS: me je vcelku jedno o cem diskutujes, ale forma, jakou to delas je pro me daleko za hranici snesitelnosti. v kazdy druhy vete utocis a v kazdy prvni naznacujes ze vlastnis nejakou univerzalni pravdu. a nejak nemam pocit, ze by tohle byl zpusob debaty vhodnej do jogovyho klubu.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    STQ: co uf? to sa vazne vsetci povazujete za architektov vesmiru? :)
    STQ
    STQ --- ---
    SAGUS: uf...
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    OGMIOS: smej sa, smejes sa sam sebe, ty a tebe podobni robia zo vznesenej vedy ktorou je poznavanie pravdy frasku ktora nestoji za rec.
    Mozes verit ze si slobodny a neobmedzeny a aj tak budes do smrti len sluhom ;) ...prajem ti aby ti tvoja pycha nepriniesla pozornost a lekcie, z ktorych ti tak do smiechu uz nebude a ktore ti daju naozaj pocitit, kde je tvoje miesto, a kam si svoju vieru mozes strcit ;).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: a blablabla taky leci :D a jestli neveris tak to zkus a uvidis ;) ale pozor. kdyz tomu bdues hodne neverit, tak te ani vsemocne blablabla nevyleci :D
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MEA: Zkus Jirku Čumpelíka, fyzioterapeut zabývající se jógovou terapií, Praha.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    toto je moja definicia new age - "blablabla, vsechno je relativni, pravda je to cemu veris, blablabla... a ked uz nemam nic k veci, hodim nejaku hlasku akoze smich leci a haha a vlastne to co rikame ani nemyslime vazne a popojedem slunicka... " .. je mi z toho na bliti.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: ja vim jedno a to ze jakmile zacnes verit ze neco neni mozne, tak to potom opravdu nedokazes ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: smich leci ;)
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    OGMIOS: ano jde, ale musia sa pri tom respektovat urcite zakonitosti... ktore najprv musis poznat a ohmatat si... este nikdy nikto nedokazal nic tym ze niekde vykrikoval ako jeho viera meni vesmir... dokaz.. ukaz. To je proste bullshit. Magia nefunguje preto ze ignoruje zakony vesmiru, naopak funguje preto ze ich pozna a respektuje. Lenze k tomu nikdy nedojdes s vierou ze si pan vsetkeho a ze si to ty kto urcuje pravidla.. to je na smiech.
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    Aby som to upresnil, tym nechcem prirovnavat naviazanost mantier k urcitej energii a geometricke principy ;). Mozno ked tu budete este 1000 rokov omielat ze mantra je nanic, tak to spojenie prerusi... teraz su to ale dobre vyjazdene koleje a ani armada nevericich Oigmosu na tom nic nezmeni :). Ked zmacknes vypinac na zdi, svetlo sa nezapne preto ze veris ze sa tak stane, zapne sa preto ze medzi zarovkou a vypinacom je spojenie vytvorene na zaklade znalosti principov fungovania vesmiru, alebo jeho casti... to same mas s mantrou.. to ze neveris nic nemeni na tom, ze mackas tlacitko a spustas cely proces. Nejake "neverim" tu je absolutne k smiechu aj cely tvoj zamer..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SAGUS: no dokud tomu veris tak se jimi ridit budes. na jednu stranu s tebou kompletene souhlasim a an druhous tranu s tebou kompletne nesouhlasim :D a ted si vyber. no proste dokud budes zit podel techto zakonitosti tak jim bude tvuj vesmir podrizen. nicmene i stare nauky znaji lidi se super silama. vesmir jako takovy jde ohybat. ale jen proto ze neveris na to ze nejde.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LOOP_ONE: jj, kdyz je vymazes vsechny tak uz nebdues loop_one ale loop_none :D nicmene je dobre odlozit vse co neni potreba
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam