• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Down Dog mají černopáteční slevy na jógovou aplikaci (což zároveň platí i na další aplikace, které mají, posilování, barre, těhotenská jóga) - rok za 12€

    Poslední rok to intenzivně používám - jde si nastavit libovolnou délku cvičení, obtížnost, styl, několik kanálů s hudbou (nebo samozřejmě bez), jde nastavit zaměření na část těla, a ta výsledná lekce se relativně smysluplně poskládá pokaždé jinak z různých kousků, takže je to příjemně pestrý. Na videu slečna cvičí a drží pozice, a k tomu posloucháte instrukce (zase jde nastavit, jak moc detailní).

    Zkušební doba je měsíc, ale za těch 12€ je to směšný - člověk může cvičit kdy chce a kde chce, nepotřebuje kvůli tomu nikam jezdit a nic dalšího řešit... na vánoční lockdown ideální, moc doporučuju.

    Down Dog | Great Yoga Anywhere
    https://www.downdogapp.com/

    Down Dog | Great Yoga Anywhere
    https://www.downdogapp.com/purchase
    KUATO
    KUATO --- ---
    AGRICULTEUR: Spandakarika je spolu s Siva sutrou jedim z hlavnich del kaulickych skol, ktere jsou dnes zname pod souhrnym terminem kasmirsky sivaismus, knihu Joga Spandakarika vydal Daniel Odier jako komentare k SK, je to docela pekne napsane imho. ukazuje to jiny proud indicke filosofie a praxe nez jak je joga na zapade dnes obvykle vnimana.
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    Agriculteur: Asi jsi narazil na knihu s timto nazvem. Mozna, ze jeji precteni rekne vic?
    AGRICULTEUR
    AGRICULTEUR --- ---
    Ahojte všichni. Nedávno jsem zakopl o pojem Jóga Spandakarika. A chápu li to správně je to taková "samo-vyvstavajici" jóga. Máte k tomu někdo něco víc?? Zaujalo mě to, tak sháním jakákoliv moudra úvahy, odkazy, doporučení. Předem děkuji
    JAXXE
    JAXXE --- ---
    KORINKOWICZ: ano, jakmile se potvrdi termin, tak info davam tady: https://www.facebook.com/Stastny.at.jsou.vsechny.bytosti

    a tady: https://www.asaya.cz
    KORINKOWICZ
    KORINKOWICZ --- ---
    JAXXE: a bude prosím v dohledný době ještě nějaká projekce v Praze? ;)
    JAXXE
    JAXXE --- ---
    MEI: zatim ne, ale bude
    MEI
    MEI --- ---
    JAXXE: Je film s AJ titulky? Diky
    JAXXE
    JAXXE --- ---
    Milí přátelé, právě s Viliamem Poltikovičem dokončujeme dokumentární film o Míle a Eduardu Tomášových pod názvem "Šťastny ať jsou všechny bytosti". Předprodeje na slavnostní premiéry filmu jsou spuštěny:

    Praha 24. 10. projekce a diskuze s Viliamem Poltikovičem: https://goout.net/cs/listky/stastny-at-jsou-vsechny-bytosti+beseda/sudk/

    Brno 26. 10. projekce a diskuze s Viliamem Poltikovičem: https://www.kinoart.cz/cs/filmy/stastny-at-jsou-vsechny-bytosti-2021/2021/10/26/1700

    Ostrava 27. 10. projekce, diskuze s Viliamem Poltikovičem a koncert Maoka: https://goout.net/cs/listky/stastny-at-jsou-vsechny-bytosti+beseda+maok/vudk/

    Lístky na všechny slavnostní premiéry začínají rychle mizet a je velmi pravděpodobné, že na místě v den konání už k dizpozici nebudou. Proto doporučujeme využít předprodeje, ať máte jistotu. Pokud jste si lístky zakoupili v naší Hithit kampani, není třeba nic dělat, stačí přijít do kina a na vstupu nahlásit jméno, na které jste na Hithitu lístky objednali. Posílali jsme tuto informaci hromadným mailem, ale zdá se, že často končil ve spamu a tak nedorazil všem.

    Manželé Míla Tomášová (24. 9. 1920 – 12. 5. 2001) a Eduard Tomáš (25. 11. 1908 – 26. 5. 2002) svými knihami, přednáškami a osobními setkáními významně, možno říci i nezastupitelně, přispěli k rozvoji nenáboženské spirituality v ČR i v bývalém Československu. Za hlubokým mystickým poznáním a duchovními osobnostmi nebylo nutné jezdit do Indie, Tibetu či Amazonie, manželé Tomášovi se svými jedinečnými zkušenostmi a hlubokým vhledem byli k dispozici a otevření všem hledajícím v centru Čech.

    Film zachycuje působení manželů Tomášových od druhé poloviny devadesátých let až do konce. Přiblíží jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru pravidelných setkání ve zcela zaplněném velkém sálu pražské Lucerny, kam se sjížděli lidé z celé republiky, aby v tichém a soustředěném pohroužení vnímali slova přinášející vnitřní klid a osvobozující poznání. Sedělo se i na zemi, balkóny byly obsazené do posledního místa, návštěvníkům ani nevadilo, že nevidí na pódium, stačilo jen poslouchat… Hlavní linií snímku jsou rozhovory, které vedl režisér Viliam Poltikovič s Tomášovými na jejich chatě u Jílového. Míla a Eduard Tomášovi v nich mimo jiné rozkryjí význam slova mystika, cestu od rozpoznání omezujícího ega k všeobjímající jednotě Absolutna, cestu od utrpení k vnitřnímu osvobození, probuzení. Promlouvají přitom srozumitelně, jsou přístupní i lidem, kteří se o spiritualitu začínají zajímat. Ve filmu lehce nahlédneme i do soukromého života manželů Tomášových na chatě a jejich význam přiblíží a dokreslí osobnosti, které jsou jejich odkazem a působením stále pozitivně zasaženi. Absence nenáboženské spirituality v moderní společnosti stojí za mnoha velkými problémy dneška. Odkaz manželů Tomášových je stále platný, kupodivu dnes i naléhavější. Poznání, rozlišování, uvědomování, které Tomášovi ve filmu zprostředkovávají, je cesta, na níž mohou být bytosti šťastné.

    Viliam Poltikovič: "Jsem moc rád, že se konečně do filmové podoby dostane materiál s manželi Tomášovými, který jsem začal natáčet před 26 lety. Už mě to tížilo, že si doma suším tak vzácné výpovědi, ale naštěstí jsou pořád aktuální, nezestárnou a v současné době dostávají větší naléhavost. Jsem velmi rád, že půjdou konečně do světa. Díky spolupráci s Asayou a Filipem Zárubou se podařilo dát duchovní nauce Míly a Eduarda Tomášových filmový ráz, snažili jsme se film udělat co nejlépe."

    Scénář, kamera a režie: Viliam Poltikovič
    Produkce: Viliam Poltikovič
    Střih a 3D animace: Filip Záruba
    Střihová příprava: Štěpán Nepraš, Viliam Poltikovič
    Hudba: maok
    Zvuk: Viliam Poltikovič, Filip Záruba
    Foto: Viliam Poltikovič, archiv Avataru
    Spolupracovali: Lumír Kraina, Hana Poltikovičová
    Vyrobili © Viliam Poltikovič a Asaya productions 2021
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    DODEKAHEDRON: Takže nějaká vinyása? Ashtanga?
    DODEKAHEDRON
    DODEKAHEDRON --- ---
    CARIBOO: nejakej mix.. hlavne at to neni moc pomaly
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DODEKAHEDRON:
    Jógacentrum Blanická
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    DODEKAHEDRON: A jakou jógu by sis představoval/a?
    AREDHEL
    AREDHEL --- ---
    DODEKAHEDRON: popravdě co začal covid tak jsem se s Petrem viděl jen online, kurz na který jsem u něj přihlášený byl odložený a začne až teď na podzim.
    I předtím jsem jezdil spíš na víkendové kurzy, vždycky tam lidi byli fajn a sedli mi.
    DODEKAHEDRON
    DODEKAHEDRON --- ---
    AREDHEL: a jaky tam chodi lidi?
    AREDHEL
    AREDHEL --- ---
    DODEKAHEDRON: nestačilo by těsně vedle na Praze 2? :) Mě vyhovuje způsob výuky a vedení lekcí Petra Smila, studio Jemný Svět https://www.jemnysvet.cz/contact/
    DODEKAHEDRON
    DODEKAHEDRON --- ---
    nevite o nejaky joze na praze 3?
    ARRAKIS
    ARRAKIS --- ---
    SCHIZOGENES: ja to mam spis jako zazitek prazdnoty, klidu, ne-pohybu. idealne to popisuje posledni patanjaliho sutra, sam to lip nedokazu :) stav kdy nevibruje zadna ze tri gun.

    vyhovuje mi nezatezovat mozek znalostmi a pojmy, jsem uz v tomto ohledu dost pretizen v praci. jnana yogu praktikuju dost minimalisticky. vlastne mi ani nepomaha si o tom cist. spis mivam nejaky zazitek v praxi, a pak eventualne dohledavam co to mohlo byt :)
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    jasně. tak asi takhle: máte někdo zkušenost s vnímáním těchhletěch v článku uvedených vrstev nebo druhů vědomí v meditaci nebo nějak jinak? vnímat rovinu blaženosti/bliss body, rovinu Brahman, rovinu Parabrahman, jaký to je, jaký je v tom rozdíl, kolik inkarnací vám trvalo se to naučit a tak :-D
    já vnímám "něco", ale nejsem to právě přesně schopný pojmenovat nebo zařadit -- Zdroj, Světlo, co já vím.

    co se "v józe zcela určitě nejde o žádné dosahování" týče -- když tomu řeknem Odkrývání? :-) zmatení pojmů je možné, ale teda slovo "dosáhnout" je použité přímo v tom příspěvku: [VIVA_ @ JÓGA]

    zajímalo by mě jednak to, co na té přednášce řešili -- "jakého typu seberealizace jde skrze tento systém jógy dosáhnout", co se při tom děje, jak to probíhá, jak to vypadá "zevnitř" z pohledu realizujícího, jak eventuálně zvenku -- a jaký je to rozdíl oproti jiným cestám k józe

    s tím nafukováním ega, zdroj, kde jsem to četl, teď nevyhrabu, mělo jít o tzv. duchovní ego nebo duchovní pýchu, vyvolanou pokrokem v jógové praxi (adept je pyšný na plody své snahy, ať už jakékoli) kde na rozdíl od cest soustředících se hlavně na meditaci, vulgo hlavu, dodává údajně praxe bhakti- nebo karmajógy pokoru a k nafukování tak tolik nedochází :-)

    no a jestli je pro vás samádhi, jak píše týpek, "a quiet but dark place", nebo to máte jinak (a eventuálně jakou cestu jógy děláte)
    SLAUGHTER
    SLAUGHTER --- ---
    SCHIZOGENES Na ci neco se ptas? Rozdily v terminologii u nas rozebiral napr. R. Skarnitzl.
    S tim egem a cestou vyuzivajici hlavu je imho blbost. 1. Vetsina lidi nevi kde jim hlava stoji. 2. Mas- li na mysli hlavou rozum, tak ktera cesta ze ji ma vyuzivat? 3. Rozum nasleduje srdce, proc by teda mela bhakti ci karma mit mensi potencial nafukovat ego? To neni o ceste, ale o lidech. Zadna cesta neni blbuvzdorna... 4. Hodne ti pomuze prelozit si jednotlive terminy. 5. Joga zcela jiste neni o dosahovani cehokoli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam