• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    VOZKA: neni to nic zlozite ... a radi ti s tim pomozeme a poradime
    pokial chces zacat s arduinom tak sa u nas da kupit kit "naseho" klonu a pospajkovat si ho sam :)
    Brmduino [brmlab]
    http://brmlab.cz/project/brmduino

    neni to nic zlozite a vela programatorov to uz za mojho dozoru zvladlo ...

    @reprap
    potreboval som krabicku na ftdi prevodnik k brmduinu :)
    3 hodinky ( nikdy predtym som s tym programom nerobil ) cisteho casu
    a voaila :
    http://sargonout.sk/brm/krabicka.jpg
    krabicka je na svete :)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    AXTHEB: To byla (doufám teda) ironie, ale sahám do tohohle odvětví úplně poprvé, jsem programátor začátečník a zatím jsem vždycky dělal jen hodně high level věci (i když tohle naštěstí neni assembler:)), elektra jsem se vůbec nedotknul, takže dva týdny to taky nebudou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    XCHAOS: Mohl bys prosim nejak vic rozvest myslenku, ze reprap je vzdaleny jakemukoliv praktickemu vyuziti? Vzdyt diky samoreplikaci tu tiskarnu vubec mame (nejlevnejsi nesamoreplikujici tiskarna vyjde odhadem na osminasobek a netiskne lip).
    A o praktickem vyuziti tiskarny jako takove by ti postylka segrinejch deti nebo brmbot mohli vypravet;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VOZKA: Pět let? S arduinem je zacatek zalezitost dvou tydnu max. a zbytek se doucis za pochodu;)

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    připomínám, že moderátorství tohohle klubu rád věnuji prvnímu členovi Brmlabu, který si o to řekne (já jsem jen zvědavý nečlen :-)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    AXTHEB: Jáá, jáá! Jsem z toho nadšen, ale bohužel zatim asi nemám dost vědomostí v žádným souvisejícím odvětví (a v elektru nemám naprosto žádný, což mi přijde docela zásadní, občas lituju že jsem šel na gympl) na to abych k něčemu byl. RepRap a Harvieho synťáky mě ale určitě zajímaj. Po zkouškovým si kupuju Arduino, takže tak za pět let bych mohl sám umět s něčim přispět:-)).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KEDRIGERN: Jo, ale treba sou lidi co chtej ocumovat nejaky uzasny veci co sme vymysleli, tak aby bylo jasny ze utery je ten nejlepsi cas.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    RAINBOF: Plus veřejné akce. A většina lidí zas nemá potřebu chodit očumovat geeky, když k tomu není nějaká zajímavá akce.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KEDRIGERN: to sice je ale pro uplnost dny pro verejnost jsou utery takze chodit jentak by se melo jen se cleny. nemylim li se .)
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    XCHAOS: Nevymýšlej komplikace, tam ke nejsou. V Brmlabu je snad každá akce veřejná. Normálně nahlásíš na vrátnici, že jdeš do Brmlabu. Dělají to tak všichni. V budově je dokonce i galerie etc. No problem.

    Vrátnice je jen autoritářský přežitek pro podporu zaměstnanosti.


    SHAMAN23
    SHAMAN23 --- ---
    super tak to se přijdu něco přiučit


    XCHAOS: na stránkách sou instrukce, věřim že to zvládnu :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    no ale jde se tam přes vrátnici, takže možná by nebylo od věci domluvit si sraz s nějakým členem...
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    SHAMAN23: Jasně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SHAMAN23: pokud já byl minule veřejnost, tak ano.

    (ale není to moc velký, tak aby tam nebyla tlačenice !)
    SHAMAN23
    SHAMAN23 --- ---
    Ahoj, tahle iniciativa mě moc zaujala, koukal sem že teď ve čtvrtek sou ty lighting talks, je to normálně otevřený pro veřejnost?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SARGONOUT: to máš těžké... já třeba vůbec neznám v mém okruhu nikoho, kdo by ještě používal irc (teda možná znám, ale stejně s ním přes irc nekomunikuju)

    já to třeba vidím jako místo, kde bude možné anouncovat lightning talky (což vidím jako takový výstup Brmlabu i směrem k veřejnosti, a pro mě je to zajímavá věc)

    viz http://brmlab.cz/event/lightning_talks
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    XCHAOS: does no matter ... skor som chcel povedat ze "sam sm zvedavy co sa tu bude preberat"
    vacsina dolezitychveci sa prebera irc/wiki/live takze nejake plky/drby na nyxe su len spestrenie :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SARGONOUT: slovo "anarchista" tady padlo v jediném příspěvku - a to navíc od člověka, který kritizoval můj článek s volnými úvahami o některých projektech Brmlabu - a označoval tím mě, který navíc s Brmlabem (kromě zájmu lightning talky) vlastně ani moc společného nemá :-)
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    brmlab ma pomerne dost celnov ... a nie vstci sa priklanaju k anarchistickym hodnotam :)
    dlho som rozmyslal ze spravim auditko na nyx-e ale prislo mi trochu zbytocne ... som zvedavy co sa tu bude preberat :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: heh, já Rushkoffa léta nesledoval, a kromě toho on docela patří do "našeho věku" - nemyslím, že bude moc starší než já :-) a jeden známý prohlásil, že Rushkoff je "cybersmažka", tak to nevím, jestli by pro mě byla pocta...

    když už, tak ten Vernor Vinge byl opomíjený prorok singularity. A ten je tuším dnes už v důchodu... osazenstvo Brmlabu by podle mě docela dobře zapadlo mezi "Queng Ho" civilizaci z jeho románů :-) jako ano.. i tu zmínku o tom "nevlastnit zbraně, ale mít potenciál je vyrobit" mám asi trochu ovlivněnou těmi Queng Ho.

    Know-how je spíš strategická, než taktická záležitost. a já v těch hackerspacech vidím obrovský potenciál zdílení know-how - který přesahuje možnosti jediného člověka (byť by byl geniální)

    BTW... tak se zeptej někoho z Brmlabu, kdo je třeba na NYXu, jestli tu diskuzi nechce správcovat. fakt netrvám na tom mít tuhle konferenci pod palcem.. jen byl chvilkový nápad jí založit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam