• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AXTHEBBrmlab hackerspace Prague
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    RAINBOF: Pistolova trafopajka je zaklad, se kterym by se mel naucit kazdej. To je jako s autem. Kdyz se naucis na V3Sce/120ce/podobnym klumpru, dokazes pak jezdit s cimkoli...

    Ja na svou 100W trafacku nedam dopustit, umi ohrat i velky kusy medi, to jen tak s nejakou 40W hrotovkou nedas...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPECZ: to rikam furt. Jeste ze mam starou dobrou pistoli a jeste dalsi mikropajky...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    RAINBOF: nj, páječka se bez páječky dost blbě opravuje :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK:

    me slibil axtheb ze me ji pujci ale pokud se s tebou dokazu potkat nejak lepe tak to beru. ted jsem v labu spravil jednu pajku a swist si pajku prinese takze jednu chci pro pripad ze by si tu svoji koupil v makru ve sleve.
    (a nebo v lidlu, ta nema vymenitelnej hrot a jesteho ma dutej a z matrose co ubejva coz povazuju za zverstvo proti prirode).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: ještě ti můžu půjčit i tu mojí, ale jestli z ní uděláš mrzáčka, tak se nebudeme kamarádit :-D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kdyz se dari...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: Můžeš si pro ni dneska/zítra přijít na Vyšehrad?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: jo to bych chtel :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: To půjčím svoji TS100, chceš?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: ne prihlasilo sa par lidi navic a me dosly pajky a vytahovat pistoli se mi nechce.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    RAINBOF: copak? TS100 se odporoučela?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak jsem zjistil ze si budu muset nekde pujcit pajku. Lol
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    SPIKE411: Yes! To delal Mitch Altman! :-)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    To mi připomíná…

    Announcing the “Soldering is Easy” Complete Comic Book! | MightyOhm
    https://mightyohm.com/blog/2011/04/soldering-is-easy-comic-book/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    RAINBOF: Nic nevyhořelo a že tam šly ampéry :) Spíše popisuji ten důvod, proč na takový kurz jít.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NAVARA: hod fotku :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Spájím dráty? Jasně.
    Dělám to optimálním způsobem? Netuším
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    RAINBOF: imo ta zásadní otázka ani není "zvládne to každý sám?" (nejspíš skutečně s větším úsilím jo), ale "proč by to měl každý zvládat sám i když mu to vyhovuje úplně jinak?"
    Mám pocit, že tohle je ta zásadní věc, kterou JPLABS nějak vůbec nechápe.


    JPLABS: Vidíš nějaký rozdíl mezi komunistickou sociálněinženýrskou kokotinou nebo střetem kultur a zcela dobrovolným nezávislým spolkem lidí, kteří se setkávají protože chtějí a vyhovuje jim to tak?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JPLABS: to ze nemas rad komunity a obecne hobby bastleni, jsme si vsichni vsimli uz davno
    prudis s tim v uplne kazde diskuzi, ktera aspon trochu vypada, ze se toci okolo elektra a muzes v ni delat chytryho, vsem nam ukazat, jaky jsi odbornik a profesional a kazdy kdo to dela jinak, tak to dela spatne
    resp. demonstrujes tu presne to, co ti bylo nalinkovano vedle - [ VLAK @ Digitální demence - kde vítězí analogová řešení ]
    " „To přeci není ta elektronika!“ – „Lidi se nedozvědí nic o tom, jak to funguje!!!“ Ano, lidi to nechtějí vědět, chtějí něco dělat. Rigidita inženýrů dosahuje v tomhle ohledu asi svého maxima: „Nedovolte, aby do našeho oboru fušovali lidi, co nestudovali, jako my, mnoho let!“ "
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam