• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: jasny, no... chjo, je to bordel. hlavne me stve opravdu to, ze je mi jasny, ze se za chvili zaradime mezi ty zeme, kterym na ebay a online obchodech odmitnou zasilat zbozi.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: to bych to nejdřív musela zaplatit a pak zvlášť od celníků chtít zpět peníze za neoprávněně vybranou DPH a zvlášť od pošty chtít 202 - 96 Kč, a já bych to i byla bývala udělala, kdyby mi to vedoucí pošty poprvé nabídla jako možnost
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    PHRASE: tak dopis s informacemi o zásilce a s žádostí o plnou moc jsem našla ve schránce tři dny po vyzvednutí balíku na mojí poště...ať žije kocourkov
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: a vzit to z posty a jit si to na celni urad vyridit sama nemuzes?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Tak moje zkušenost je takováto: 3.3. objednáno, koncem března dotaz, kde to je, psali že do 4. 4. nic nedorazilo, 12. 4. psáno že stále nic, 16. 4. posláno znovu, 19. 4. v ČR a předáno celnici, 19. 5., celníci pustili, 20. 5. se "snažili doručit", na poštu jsem se dostala až 27. 5., vzhledem k vyměřené dani + 180 Kč poplatku, což činilo cca 3/4 ceny zásilky, jejíž hodnota podle celního kurzu pro duben byla 21 euro a pár frfníků, jsem se poradila s vedoucí pošty co mám dělat, ta řekla, že si to mám vyřídit nejdřív s celníky, dala mi na ně čísla, a že tam prý zásilku nechá, než si tu zásilku celníci stáhnou zpět, celníkům se nedá dovolat, tak jsem podala oficiální žádost o přezkoumání, 7. 6. jsem zjistila, že "zásilka vrácena do přepravy - adresát zásilku nevyzvedl ve stanovené odběrní lhůtě", nasraná jsem volala na poštu, tam to nikdo nezvedal, po 8. zazvonění se to položí a je "obsazeno", druhý den ráno jsem se dovolala a kupodivu aktuální vedoucí směny slib, že se to pokusí zachytit splnila a zásilka byla stažena zpět na mou úložní poštu, takže teď je to na celnících (respektive na tom, že pošta doporučený dopis celníkům na celní poštu doručí)
    ARZA
    ARZA --- ---
    Takze muj posun s postou je nula.
    Znova jsem v pondeli volala na postu a znova mi rekli, ze moji zasilku podle jmena nenasli v zadne databazi (nemam tracking number - diky tomu ze je to airmail). A slecna mi urputne tvrdila, ze to je urcite a nepochybne proto, ze nedorazila do CR.
    Znova jsem tedy psala odesilateli, ze ten balik nemam, a zpet mi prisla odpoved, at jeste tedy vydrzim pres vikend a pokud to ani ted neprijde, poslou mi novy zbozi nebo vratej penize.

    Jsem dost nasrana, protoze tu vec samozrejme chci, ale nechce se mi nechavat s ji posilat znova, kdyz je skoro 100% pravdepodobnost, ze to dopadne stejne.
    A stve me to i z principu, protoze pak chapu, ze spousta prodejcu ted jeste vic nebude chtit posilat veci do CR, kdyz to tu funguje timhle stylem.
    ELIS
    ELIS --- ---
    VANGUARD: To po mne chteli taky, kdyz jsem si tam pred navstevou volala (byla jsem tam pred mesicem, viz.). Fakturu si celnici v baliku nasli, ale nejspis tam nebylo postovny, proto chteli dokladat vysi platby. A prohlaseni o tom, ze zbozi nebudu dal prodavat, jsem poctive prinesla, ale celnik mi rikal, ze to jsem ani nemusela, pritom v baliku bylo 10 tricek ruznych velikosti, takze to teoreticky mohlo byt na kseft...
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    HORKY_KAFE: z hradce kralove?? jak jako? :D
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    ENTENTYKY: zkus http://www.perfumeemporium.com/ od nich mi chodí parfémy deklarovaný jako svíčka a navíc přijdou z Hradce Králové:-) nevím jak to dělají
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    THESTOUPA: mám stejnou zkušenost, že by po mně chtěli tu plnou moc podepsat až při převzetí zásilky, když už to bylo proclené
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    proste 180 kc se plati za to, ze za vas vyridi vsechno na celnim urade. Jak v tom maj bordel, tak si v nekterejch pripadech plnou moc nevyzadaj, rovnou za vas zacnou vyrizovat vsechno a taky si to pekne nauctujou. Vyhoda takoveho postupu je, ze nemusite na celni urad. Nevyhoda je, ze to trva zas az o par tydnu dele, je to drazsi, a navic na postach kradlou (vlastni zkusenost) , takze je tam dost neprijemnych faktoru..

    cili by se nejdriv meli zeptat, jestli vubec touzime po tom, aby to vyrizovali za nas, a pak teprve pozadovat naky penize.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    no jak se doctete na nastence :] tak ten doplatek 180kc ti bez tve plne moci k vyrizeni nauctovali neopravnene.

    Pošta doručila zásilku s již stanoveným DPH i když jste ji dosud žádnou plnou moc nepodepsali
    a nebudete ji chtít ani podepsat dodatečně ani souhlasit s tím, že celní odbavení ČP udělala za Vás např. pokud jste měli v úmyslu si jej vyřídit sami a osobně na poště Praha 120, pak můžete převzetí zásilky buď odmítnout a nebo si nechat od vedoucí příslušné pošty napsat potvrzení o tom, že by zásilka nebyla vydána bez zaplacení poplatku 180 Kč nebo 22 Kč a následně podat podnět k prošetření záležitosti na postup v rozporu se zákonem k ČOI viz tento odkaz.

    Věc: Stížnost pro porušení zákona Českou poštou

    Česká pošta porušila zákon č. 280/2009 Sb. (daňový řád) v aktuálním znění viz § 27 a dále na něj navazující v tom smyslu, že bez mého svolení tedy bez mnou udělené plné moci provedla úhradu DPH stanoveného celním úřadem vůči mé zásilce č. XXXXXXXXX čímž mi zabránila využít práva na určení zástupce dle zmíněného zákona a navíc mi naúčtovala poplatky (zde uvést jaké konkrétně) s tím, že pokud bych poplatky nebo DPH neuhradil(a) přímo české poště nebyla by mi vydána zásilka. Měl(a) jsem v úmyslu vyřídit si odbavení zásilky osobně nebo prostřednictvím mne zastupujícího rodinného příslušníka přímo na příslušném celním úřadě s tím, že bych uhradil(a) DPH buď v hotovosti přímo na pokladně celního úřadu nebo bezhotovostně na účet celního úřadu aniž bych musel(a) platit zmíněné poplatky České pošty.

    Tímto Vás žádám o prošetření této záležitosti.


    Ostatní omáčku nebo i případné úpravy samotného textu tohoto konceptu ať si provede každý sám individuálně vzhledem ke konkrétnímu případu, který se může v některých ohledech lišit.

    Současně v takovém případě doporučuji požadovat vrácení poplatků České pošty 180 Kč i 22 Kč pokud byl adresát donucen je zaplatit pod pohrůžkou nevydání zásilky.
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    THESTOUPA: no mě to taky překvapilo...třeba už jim ruply nervy
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    PHRASE: to mi prijde zvlastni, pokud vim, tak jim nejdriv musis dat plnou moc, aby to za tebe zpracovali. problem ty plny moci je, ze je na dobu neurcitou, takze jakmile jim ji jednou das, tak uz automaticky zpracovavaj kazdou dalsi zasilku (a uctujou si 180). ale mam za to, ze bez plny moci by to delat nemeli. ale treba se mylim, tento pripad jsem neresil (me prisly normalne vyzvy, takze jsem si mohl vybrat jestli jim dam plnou moc nebo jestli si to vyridim sam).
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    THESTOUPA: no já ani neměla možnost si to jít vyřídit sama. rovnou to na mě vybalili
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    PHRASE: no, 180,- Kc poplatek je pokud vim poplatek primo pro postu za jejich "skvele" sluzby. 180 plati kdyz jim das plnou moc, oni to vyridi a poslou ti to. kdyz si to na ty celni poste vyridis sama, tak platis "jen" 96, zrejme za sluzby spojene s uskladnenim atd.
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    to byl spis celni dluh, kdyz uz, tak patri i DPH
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    tak včera jsem nalezla ve schránce lístek pro vyzvednutí doporučené zásilky

    balík (123 dolarů, US), objednáváno 20.4.,
    na poště mi předhodili fakturu na 498 clo (nechápu, proč uvádí clo, když má jít o DPH) + jsem musela zaplatit 180 Kč za celní řízení a 22 Kč za složenku, takže o 700 lehčí jsem si mohla odnést svůj dlouhoočekávaný balíček. Akorát nechápu ten 180kč poplatek,dph jim nestačí, svině, už neví, kde nás víc okrádat.
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    pekelne

    a to guernsey je na pytel, takhle abych platila z cheapsmells picifuku jeste dph a stovku vypalny, to se na to muzu rovnou vysrat
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    tak jsem byl vcera pro zasilky na celni poste, dobra zabava. diky za rady a navody tady, protoze jsem tam sel diky tomu pripraven a tak jsem jako nekteri jini nestal ve spatne fronte bez potrebnych dokladu a diky tomu nemusel nic stat dvakrat.
    ale i tak to byla zabava, dorazil jsem k poste asi za pet minut osm, uz tam stalo tak 15-20 lidi. v osm nas pustili dovnitr - nejdriv prepazka cislo 1, tam to slo rychle, druha urednice si tam rovnou brala vyzvy od lidi, co vyzvu meli, takze tak pet minut. dostal jsem originaly pruvodek a sel na celniky. celnici se rozpohybovali az o neco pozdeji, takze jsem tam cekal ve fronte tak dvacet minut. u celniku jsem se dozvedel, ze na kazdy obalce z Guernsey je nalepka, ze zbozi neni z uzemi Spolecenstvi, takze pro to to chytli. a hodnota tesne na 22 EUR, takze jsem zaplatil dan - rovnou u celniku na pokladne, to slo rychle. a s potvrzenejma pruvodkama zpet na postu, k prepazce cislo dva. fronta na par minut. jenze u prepazky problem, celnici mi sice dali zpet tri pruvodky, ale dvakrat okopirovali tu samou, takze jsem musel zpatky k celnikum, chybu rozpoznali a dali mi spravnou pruvodku. na prepazce 2 jsem zaplatil 96,- Kc za kazdou zasilku, dostal potvrzeni, a sel stat frontu na sklad (presun o dva metry v te same mistnosti). vystat frontu, odevzdat skladnikovi pruvodky a cekat. a tam nastal problem - sklad byl v totalnim kolapsu. ke skladu jsem se dostal asi po hodine na poste (neco po devate). ovsem za prvni hodinu cekani na zasilky vynesli ze skladu asi dva nebo tri baliky. a to tam byla plna mistnost cekajicich. nastesti vetsina lidi to brala sportovne. pak se do organizovani skladu vlozilo par pani od prepazek a konecne se to zacalo hybat. postupne jsem dostal sve tri zasilky a v pul dvanacte postu opustil. takze celkem tri a pul hodiny. nicmene musim ocenit, ze pani postacky na prepazkach byly v ramci moznosti i v teto stresove situaci mile a snazily se pomahat.
    a par zajimavosti, co jsem tam zaslechl. jedna z postacek rikala, ze tam pracuje 42 let, ale tohle nepatuje. za posledni mesic jim pry prislo skoro 20 tisic zasilek, coz jim jindy neprijde za cely rok. jestli si spravne pamatuji, tak ve skladu maji pres 40 tisic zasilek. take tam sedela pani cekajici na vydani a otevreni baliku ze skladu, aby z nej dostala fakturu (a s tou si mohla nasledne projit cely proces od zacatku). tedy mela tam ctyri baliky, byla tam od osmi a mam dojem, ze kdyz jsem odchazel, tak stale jeste nemela vsechny. nicmene procliva pravidelne veci pro firmu, takze tam pry chodi kazdych ctrnact dni, ale tohle nepamatuje. takze jsem zvedavej kdy se jim to tam zhrouti. vedouci posty ma pry kancelar o patro nize, nicmene nema ani jmeno na dverich (na informacni ceduli u schodu na radku pro vedouciho posty propiskou dopsano "je curak!" :-)). par lidi za nim slo, pry akorat dokola opakuje nacvicene fraze, ze nemaji kapacity, maji nevyhovujici prostory atd., a nahoru neprisel ani kdyz pro nej sla vedouci smeny (kdyz si to tam jeden z cekajich natacel na telefon jak to tam funguje).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam