• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Chtěl jsem se zeptat... Asi logicky by se mělo clo a DPH počítat z ceny prodeje.
    Ale co když něco vydražim za dejme tomu 20 liber, ale v ČŘ to bude stát 150 liber?
    Stačí pak doložit na základě výpisu z účtu třeba kolik jsem zaplatil přes paypal?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NASA: hele to by mohla bejt zajimava akce :))
    NASA
    NASA --- ---
    to fakt cloveka laka objednat nejaky to mrazeny kure, nebo testovaci vzorky vonnych syru :-))
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    jj 22.. hmm sakra!
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    DAVVID: myslis 22 euro. Pokud vím, předejít se tomu nedá. Pokud se jim bude z nějakého důvodu znát, že cena zásilky je větší, tak jí prostě pošlou do celního řízení.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    dá se předejít aby to zastavili na celnici, když balík stál do 25 euro?.. Co jsem koukal, někomu se to tady stalo..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: taky se bojím, že to budu muset začít řešit přes příbuzenstvo, či přátele v Německu
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: jasny, no... chjo, je to bordel. hlavne me stve opravdu to, ze je mi jasny, ze se za chvili zaradime mezi ty zeme, kterym na ebay a online obchodech odmitnou zasilat zbozi.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: to bych to nejdřív musela zaplatit a pak zvlášť od celníků chtít zpět peníze za neoprávněně vybranou DPH a zvlášť od pošty chtít 202 - 96 Kč, a já bych to i byla bývala udělala, kdyby mi to vedoucí pošty poprvé nabídla jako možnost
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    PHRASE: tak dopis s informacemi o zásilce a s žádostí o plnou moc jsem našla ve schránce tři dny po vyzvednutí balíku na mojí poště...ať žije kocourkov
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: a vzit to z posty a jit si to na celni urad vyridit sama nemuzes?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Tak moje zkušenost je takováto: 3.3. objednáno, koncem března dotaz, kde to je, psali že do 4. 4. nic nedorazilo, 12. 4. psáno že stále nic, 16. 4. posláno znovu, 19. 4. v ČR a předáno celnici, 19. 5., celníci pustili, 20. 5. se "snažili doručit", na poštu jsem se dostala až 27. 5., vzhledem k vyměřené dani + 180 Kč poplatku, což činilo cca 3/4 ceny zásilky, jejíž hodnota podle celního kurzu pro duben byla 21 euro a pár frfníků, jsem se poradila s vedoucí pošty co mám dělat, ta řekla, že si to mám vyřídit nejdřív s celníky, dala mi na ně čísla, a že tam prý zásilku nechá, než si tu zásilku celníci stáhnou zpět, celníkům se nedá dovolat, tak jsem podala oficiální žádost o přezkoumání, 7. 6. jsem zjistila, že "zásilka vrácena do přepravy - adresát zásilku nevyzvedl ve stanovené odběrní lhůtě", nasraná jsem volala na poštu, tam to nikdo nezvedal, po 8. zazvonění se to položí a je "obsazeno", druhý den ráno jsem se dovolala a kupodivu aktuální vedoucí směny slib, že se to pokusí zachytit splnila a zásilka byla stažena zpět na mou úložní poštu, takže teď je to na celnících (respektive na tom, že pošta doporučený dopis celníkům na celní poštu doručí)
    ARZA
    ARZA --- ---
    Takze muj posun s postou je nula.
    Znova jsem v pondeli volala na postu a znova mi rekli, ze moji zasilku podle jmena nenasli v zadne databazi (nemam tracking number - diky tomu ze je to airmail). A slecna mi urputne tvrdila, ze to je urcite a nepochybne proto, ze nedorazila do CR.
    Znova jsem tedy psala odesilateli, ze ten balik nemam, a zpet mi prisla odpoved, at jeste tedy vydrzim pres vikend a pokud to ani ted neprijde, poslou mi novy zbozi nebo vratej penize.

    Jsem dost nasrana, protoze tu vec samozrejme chci, ale nechce se mi nechavat s ji posilat znova, kdyz je skoro 100% pravdepodobnost, ze to dopadne stejne.
    A stve me to i z principu, protoze pak chapu, ze spousta prodejcu ted jeste vic nebude chtit posilat veci do CR, kdyz to tu funguje timhle stylem.
    ELIS
    ELIS --- ---
    VANGUARD: To po mne chteli taky, kdyz jsem si tam pred navstevou volala (byla jsem tam pred mesicem, viz.). Fakturu si celnici v baliku nasli, ale nejspis tam nebylo postovny, proto chteli dokladat vysi platby. A prohlaseni o tom, ze zbozi nebudu dal prodavat, jsem poctive prinesla, ale celnik mi rikal, ze to jsem ani nemusela, pritom v baliku bylo 10 tricek ruznych velikosti, takze to teoreticky mohlo byt na kseft...
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    HORKY_KAFE: z hradce kralove?? jak jako? :D
    HORKY_KAFE
    HORKY_KAFE --- ---
    ENTENTYKY: zkus http://www.perfumeemporium.com/ od nich mi chodí parfémy deklarovaný jako svíčka a navíc přijdou z Hradce Králové:-) nevím jak to dělají
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    THESTOUPA: mám stejnou zkušenost, že by po mně chtěli tu plnou moc podepsat až při převzetí zásilky, když už to bylo proclené
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    proste 180 kc se plati za to, ze za vas vyridi vsechno na celnim urade. Jak v tom maj bordel, tak si v nekterejch pripadech plnou moc nevyzadaj, rovnou za vas zacnou vyrizovat vsechno a taky si to pekne nauctujou. Vyhoda takoveho postupu je, ze nemusite na celni urad. Nevyhoda je, ze to trva zas az o par tydnu dele, je to drazsi, a navic na postach kradlou (vlastni zkusenost) , takze je tam dost neprijemnych faktoru..

    cili by se nejdriv meli zeptat, jestli vubec touzime po tom, aby to vyrizovali za nas, a pak teprve pozadovat naky penize.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    no jak se doctete na nastence :] tak ten doplatek 180kc ti bez tve plne moci k vyrizeni nauctovali neopravnene.

    Pošta doručila zásilku s již stanoveným DPH i když jste ji dosud žádnou plnou moc nepodepsali
    a nebudete ji chtít ani podepsat dodatečně ani souhlasit s tím, že celní odbavení ČP udělala za Vás např. pokud jste měli v úmyslu si jej vyřídit sami a osobně na poště Praha 120, pak můžete převzetí zásilky buď odmítnout a nebo si nechat od vedoucí příslušné pošty napsat potvrzení o tom, že by zásilka nebyla vydána bez zaplacení poplatku 180 Kč nebo 22 Kč a následně podat podnět k prošetření záležitosti na postup v rozporu se zákonem k ČOI viz tento odkaz.

    Věc: Stížnost pro porušení zákona Českou poštou

    Česká pošta porušila zákon č. 280/2009 Sb. (daňový řád) v aktuálním znění viz § 27 a dále na něj navazující v tom smyslu, že bez mého svolení tedy bez mnou udělené plné moci provedla úhradu DPH stanoveného celním úřadem vůči mé zásilce č. XXXXXXXXX čímž mi zabránila využít práva na určení zástupce dle zmíněného zákona a navíc mi naúčtovala poplatky (zde uvést jaké konkrétně) s tím, že pokud bych poplatky nebo DPH neuhradil(a) přímo české poště nebyla by mi vydána zásilka. Měl(a) jsem v úmyslu vyřídit si odbavení zásilky osobně nebo prostřednictvím mne zastupujícího rodinného příslušníka přímo na příslušném celním úřadě s tím, že bych uhradil(a) DPH buď v hotovosti přímo na pokladně celního úřadu nebo bezhotovostně na účet celního úřadu aniž bych musel(a) platit zmíněné poplatky České pošty.

    Tímto Vás žádám o prošetření této záležitosti.


    Ostatní omáčku nebo i případné úpravy samotného textu tohoto konceptu ať si provede každý sám individuálně vzhledem ke konkrétnímu případu, který se může v některých ohledech lišit.

    Současně v takovém případě doporučuji požadovat vrácení poplatků České pošty 180 Kč i 22 Kč pokud byl adresát donucen je zaplatit pod pohrůžkou nevydání zásilky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam