• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    COQUINE: no na vypisu z PP to mas normalne rozepsany, kolik stala vec a kolik postovny - takze dokazat tohle je to nejmensi :)

    to o tom poplatku tam nevidim, a rekla bych, ze od nej rozhodne neupustili :/
    ARZA
    ARZA --- ---
    Nema CP nejakou lhutu, kterou by meli ze zakona na ten proces se zasilkou?
    Nezda se mi ze by to meli neomezeny.. Ale nebyla jsem to z nich schopna dostat.
    TLAMICKA
    TLAMICKA --- ---
    Nevim jakou haluzi se tohle povedlo, ale zacatkem cervna jsem objednal na HK ebay filtr za cca 60 dolaru s tim, ze to bud vyjde a pokud ne, i s dph/clem/poplatkem poste by to vychazelo levneji, nez u nas...15.6. odeslano z HK, vcera jsem to mel ve schrance, skareda otrhana obalka, bylo to jako Gift, udana cena sla precist bud jako $15 nebo jako $75, borec to tam solidne nacmaral.
    Takze bud uz na te poste/celnici fakt totalne nestihaji a na podobne male veci serou nebo jsem mel proste jen stesti, kdovi.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ENTENTYKY: clanek dobrej, ale jak z vypisu z paypalu dokazu, ze 12 dolaru bylo postovny a 22 byla hodnota zbozi? historie ebay? vezmou to jako doklad? situace, kdyby chybela faktura od prodejce.

    oni od toho vybirani poplatku 96,- fakt upustili? :)
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    tak treba tady sdili muj nazor

    Zásilky ze zahraničí se prodražují a hlavně zpožďují | DIGIlidi
    http://www.digilidi.cz/zasilky-ze-zahranici-se-prodrazuji-hlavne-zpozduji
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    jak rikam, az to najdu, tak hodim :)
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    ENTENTYKY: no pockej pockej, ja taky myslela, ze je to vc. mam z ebay objednano zbozi za 22 dolaru + 12 postovny a celou dobu ziju v domneni, ze jsem na hrane s limitem..
    ARZA
    ARZA --- ---
    Tyjo, taky jsem teda byla presvedcena, ze se vzdy pocita cena vcetne postovneho...
    Treba tady to tak vypada: http://www.shopguru.cz/cs/jak-nakupovat/clo-a-dph-pri-dovozu-zbozi-z-usa
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    jsem si celkem jista ;) ja to nekde rozhodne cetla (vickrat), akorat ted nevim, jestli nekde na webu nebo v knizce nebo ve smernici nebo kde ... ale az to najdu, tak hodim konkretne
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    ENTENTYKY: tímhle tvrzením si seš jistá ("doprava se do ty castky pocita az ve chvili, kdy samotna vec presahne €22")? - o tom nic nevím, myslela jsem, že se počítá celková cena vč. poštovného, ale třeba nejsem dost informovaná :)
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    TLAMICKA: $16 neni v zadnym pripade €22 (doprava se do ty castky pocita az ve chvili, kdy samotna vec presahne €22, takze tebe by se to tykat nemelo a vychazet by meli jen z tech 16)
    TLAMICKA
    TLAMICKA --- ---
    Jaky je prosim rozdil mezi uhrnnou a vlastni hodnotou zbozi? Uhrnna hodnota se pocita jako zbozi + cena za dopravu? I kdyz to pujde celou dobu od zacatku do konce pres postu a ne pres sluzbu typu DHL apod? Jde mi o to, ze bych chtel z US objednat neco za $16, postovne je pak $15, celkem tedy $31 - pokud vemu stredovy kurz, tak mi tak cca vychazi, ze by to mohlo odpovidat 22 EUR a bylo by to uplne v cajku.
    Nicmene kdovi, jak to celnici pocitaji, takze jim treba taky muze vyjit, ze se to rovna 23 EUR a tim padem bych byl nahrany, achjo...
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    prislo mi oznameni o prichodu zasilky ze zahranici, jako posta/zeme je tam uvedeno: DE GERMANY. podle stranek posty / celni spravy ale nepodlehaji zasilky z nemecka celnimu rizeni.
    wtf? :)

    (navic teda uz mezitim vyprselo tech 20 dnu do kterejch jim ma clovek odpovedet na mail.)
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    ach jo, škoda. děkuju :-)
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    KUNHUTA: u giftu je akorat vetsi limit, €45, takze vetsi sance, ze to projde
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    CNV: Jo aha, sry, nenapadlo mě, že "celou tou věcí" myslíš RTG.
    KUNHUTA:
    Odbavování poštovních zásilek na odd. 023.1 – Celní pošta, nákupy přes internet
    http://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavovani-postovnich-zasilek/Stranky/default.aspx
    "2. Zásilky zboží mezi soukromými osobami
    (články 25 - 27 NR 1186/2009) jsou dárkové zásilky odesílané soukromou osobou ze třetí země jiné soukromé osobě, která se nachází ve Společenství, a musí se jednat o dovoz neobchodní povahy. Osvobozeno je však jen zboží do hodnoty 45 EUR. V rámci tohoto limitu lze přiznat osvobození od dovozního cla i na:... bla bla bla"

    Jetli se ptáš na věci očividně dražší než těch 45€, tak to projít může i nemusí, to ti nikdo nezaručí:)
    NYX
    NYX --- ---
    KUNHUTA: neni
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    prosím o radu - slyšela jsem, že když mi někdo (ne firma) pošle z USA balík jako gift, tak že se to neproclí - nevíte jestli to je pravda?
    CNV
    CNV --- ---
    PLUMM: Však i v záhlaví stojí, že prvotní nápad na rentgenování všech zásilek vyšel z MF? Že pod ně nespadá pošta vím. Ale asi nemá cenu nadávat vnitru, které to nevymyslelo.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    MAJKA: Jo, já jen odpovídam na dotaz ohledně těch limitů.
    Ale tak ono na počet těch vyclívacích pošt určitě bude zas nějaký debilní nařízení v závislosti na počtu obyvatel nebo tak něco. Každopádně náš výmysl to taky neni, že na to máme jen jeden barák. Tim č. poštu ale v žádnym případě neobhajuju.
    CNV: Nespletla sis ministerstva?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam