• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    prislo mi oznameni o prichodu zasilky ze zahranici, jako posta/zeme je tam uvedeno: DE GERMANY. podle stranek posty / celni spravy ale nepodlehaji zasilky z nemecka celnimu rizeni.
    wtf? :)

    (navic teda uz mezitim vyprselo tech 20 dnu do kterejch jim ma clovek odpovedet na mail.)
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    ach jo, škoda. děkuju :-)
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    KUNHUTA: u giftu je akorat vetsi limit, €45, takze vetsi sance, ze to projde
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    CNV: Jo aha, sry, nenapadlo mě, že "celou tou věcí" myslíš RTG.
    KUNHUTA:
    Odbavování poštovních zásilek na odd. 023.1 – Celní pošta, nákupy přes internet
    http://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavovani-postovnich-zasilek/Stranky/default.aspx
    "2. Zásilky zboží mezi soukromými osobami
    (články 25 - 27 NR 1186/2009) jsou dárkové zásilky odesílané soukromou osobou ze třetí země jiné soukromé osobě, která se nachází ve Společenství, a musí se jednat o dovoz neobchodní povahy. Osvobozeno je však jen zboží do hodnoty 45 EUR. V rámci tohoto limitu lze přiznat osvobození od dovozního cla i na:... bla bla bla"

    Jetli se ptáš na věci očividně dražší než těch 45€, tak to projít může i nemusí, to ti nikdo nezaručí:)
    NYX
    NYX --- ---
    KUNHUTA: neni
    KUNHUTA
    KUNHUTA --- ---
    prosím o radu - slyšela jsem, že když mi někdo (ne firma) pošle z USA balík jako gift, tak že se to neproclí - nevíte jestli to je pravda?
    CNV
    CNV --- ---
    PLUMM: Však i v záhlaví stojí, že prvotní nápad na rentgenování všech zásilek vyšel z MF? Že pod ně nespadá pošta vím. Ale asi nemá cenu nadávat vnitru, které to nevymyslelo.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    MAJKA: Jo, já jen odpovídam na dotaz ohledně těch limitů.
    Ale tak ono na počet těch vyclívacích pošt určitě bude zas nějaký debilní nařízení v závislosti na počtu obyvatel nebo tak něco. Každopádně náš výmysl to taky neni, že na to máme jen jeden barák. Tim č. poštu ale v žádnym případě neobhajuju.
    CNV: Nespletla sis ministerstva?:)
    CNV
    CNV --- ---
    A mimochodem, nezkoušel někdo psát sem?
    Ministerstvo financí České republiky : Kontakt
    http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/kanc_petic_kontakt.html
    Postěžovat si přímo u zdroje, který celou tu věc vymyslel. Když na to mají speciální kancelář, proč ji nevyužít...
    CNV
    CNV --- ---
    MAJKA: To mi přišlo mailem poté, co jsem se začala po balíku shánět.

    To Německo vyzkouším, jestli bude seller ochoten na poslední chvíli změnit adresu, a dám vědět. Byla by to možnost, aspoň na větší věci, kde se to vyplatí.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    CNV: a to ti prislo jak? Nech si to posilat elektronicky, viz odkaz v zahlavi...

    PLUMM: Nejsou to naše výmysly, ale v mnoha zemích Evropy to mají bezproblémově zajištěné. Velice silně pochybuji, že se najde ještě nějaké místo, kde proclívání zajišťuje jedna jediná budova na celou zemi s pár zaměstnanci a bandou brigádníků :)

    CNV: Kdybys o tomhle řešení zjistila něco víc, dej prosím vědět :)
    CNV
    CNV --- ---
    JÁ SE PO***U!

    Vážená paní XXX,
    Vaše zásilka RR974638642VV skl.č. 3121.0511 vám byla avizována 27.5., 1.6. a 14.6. 2011. Ani na jednu výzvu jste nereagovala. Bez dodání dokladů: plná moc, doklad o hodnotě zboží ve vaší zásilce, případně objednávka.
    Po obdržení vašich dokladů, bude zásilka předána k celnímu řízení. Po ukončení celního řízení bude vaše zásilka odeslána na vaši adresu.


    Jak ta výzva vypadá? Takové nehmotné nic, které není vidět?!
    CNV
    CNV --- ---
    NINE_OF_NINE: Poštovné není tak hrozné, vyšlo by to odhadem kolem 250 korun - když si vezmu případné poplatky poště, zas tolik na tom neprodělám, a budu to tu mít hned a nebudu se muset klepat, že balíček na celní poště někdo zahrabal nebo ukrad, jako se bojím u těch dvou balíků, které nejdou a nejdou.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CNV: ad 1) limity jsou stejný, jak tady, chytaj stejně, ale obstrukce prý nedělají
    2) předplacený časopis mi chodí celkem v normě, poslední myslím někdy během května?, možná dubna, každopádně tak, jak má
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    CNV: Nemci maji hlavne hodne drahe postovne obecne. Takze to co by jsi usetrila na clu,dph (pokud jsou toleratnejsi) zaplatis na postovnem.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    CNV: 1) Daný celní limity nejsou naše výmysly, jsou to výmysly Bruselu a jejich úpravu jsme dostali nařízenou kvuli sjednocení limitů v celý EU. Nabízí se teda, že Německo je na tom s celníma limita pro dovoz ze třetích zemí stejně jak my, nemusí to ale nutně tak bejt. A googlit se mi nechce.

    To jsem ti ale pomohl co?:D
    CNV
    CNV --- ---
    Dva dotazy.

    1) Co kdybych využila přeposílací schránky v Německu, nechala si zboží poslat z USA do Němec a potom sem. Jak jsou na tom Němci s clem a DPH? Chytají, nechytají, jaký mají limit? Možná by bylo lepší tyhle vosery vyřídit v Německu a sem už to poslat v rámci EU.

    2) Jak chodí předplacené časopisy z USA? Pro ty to dvouměsíční zpoždění na celní poště platí taky?
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    BLANITCHKA: Není to kalkulačka, vyplivne ti to pouze celní sazbu a ty už si pak ostatní musíš dopočítat sama. Chce to po tobě jen zemi původu a dle kategorií najít výrobek, o který se ti jedná. Pak dáš enter a ukáže ti to tu celní sazbu, případně výjimky a nařízení se k tomu všemu vázající.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    BLANITCHKA: třeba se ti to zobrazí a pomůže http://goo.gl/fxqV2
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    rozhodla jsem se pro zachovani sveho dusevniho zdravi to nechat osudu. Az prijde tak prijde. Clo zaplatim a osttani budu kupovat jenom v EU a posilat po mensich balikach.

    Jsem krava, ze jsem se o to nezajimala predtim, nez jsem tu objednavku udelala. Nesluduju moc media a tohle me minulo. Ach jo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam