• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: to by ti mohlo dopadnout dobre. Me to bohuzel dopadlo blbe, protoze i na potvrzeni o objednavce byla ta cena 45 USD a ne to, co jsem ve skutecnosti platila.

    Jejich argument znel, ze neplatim tu predchozi zasilku co nedorazila, ale tu, co dorazila a ta ma jasne deklarovanou cenu 45 USD. Ackoliv tam byla na konci uvedena cena Total:0 , predtim tam byla ta tricka rozepsana 3x po 15 USD, v souctu 45 USD - a oni udajně nevyměřují částku pro DPH z ceny, co zaplatíte, ale z hodnoty zboží (na webu se ale tvrdí opak, tak nevím, kdo lhal) - netusim, proc teda vlastne chteji vypis z uctu, ale evidentne to proste zavisi na konkretni urednici a jak ji to prijde správné.

    Premyslim ze taky zkusim sepsat nejakou stiznost, ale dukazy bych si pak musela naphotoshopovat, na coz asi nemam uplne koule.

    Vypisy z uctu mi byly k nicemu, protoze neni zpusob jak pry dokazat, ze ta platba se tyka te same objednavky, a na potvrzeni objednavky od Threadless byla zas ta castka 45 USD.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: hm, mám naprosto stejnej problém - viz MOIRAIN: na vyjádření celníků čekám stále...
    PIGSTER
    PIGSTER --- ---
    Report: Odeslano 15.06. z HK (DX) - cena 14.99 (realna) - popis Electronic Goods (realny) - dorazilo dnes (orazitkovane od celnice bez cla) az na stul. Zadne plne moci, zadne oznameni, zadne chozeni na postu. Zasilka nebyla evidentne otevirana.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    VDFLAT: ja bych strasne rada, ale oni maji to potvrzeni napsany tak debilne, ze tam maj sice na jednu stranu napsano total: 0$ , ale jako celkovou castku tam maj stejně jinde uvedeno 45 dolaru. pricemz ja platila 30, coz se vejde do limitu uplne tesne :)

    hrozny, ze clovek by radeji vyphotoshopoval dodejku, nez aby jim to cely vysvetloval.

    Tak ja to zkusim popravde vsechno dolozit, uvidime :)
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    MAJKA: Já takhle kdysi reklamoval věc o ceně v řádu stovek dolarů, uznali mi to a poslali novej kus. Na celním prohlášení uvedli "warranty replacement - no value" a dorazilo to bez problémů. Zkusil bych doložit (e-mailama, výpisama, atd.), že tahle současná zásilka tě nic nestála.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    a nebo fakt udelam to, ze si to proste upravim ve photoshopu aby to sedelo na puvodni castku a je to..
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    To ja mam zas zajimavej problem. Objednavala jsem v breznu zasilku, ktera stala 22 dolaru (cili tak 18 eur) a mela tedy uplne bez problemu dorazit i po celnim limitu. To se nestalo, tak mi z threadless poslalni nahradni zasilku, ktera ma ale vetsi cenu - cili ja neplatila nic navic, jen cenu ty puvodni zasilky, ale nova zasilka ma uz na fakture cenu co presahuje limit. No to jsem fakt zvedava, jak se s tim na celnici poperou a z ceho mi teda vlastne budou merit tu dan. Z toho, co jsem opravdu zaplatila, nebo z hodnoty zbozi na fakture? Pokud zpochybnujou castku na fakture, a ja mam dolozit doklad o platbe, tak tam ale bude ta castka pod limitem :] no proste bordel. Sama jsem zvedava :]
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Vcera mi dorazila zasilka, ktera byla v Pragu 26.4; dokonce se mnou v posledni dobe, mailovali i o vikendu. Takze bych pocital cca s 2 mesici na vyrizeni.
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    gift byva darkove baleni, kdyz to chces poslat nekomu jinemu

    kazdopadne cena na celnim prohlaseni musi byt i u giftu (mozna nebude na fakture uvnitr, to nevim, jak si resej)

    navic - kdyz je vec oznacena jako gift, je ten limit vyssi, €45
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MOIRAIN: nemam tuseni, jen jsem chtela vedet, jestli tam je udaj o cene nebo ne, aby si tedy, jak jsem se docetla ve vedlejsim klubu, celnici nevymysleli, ze balicek stal 50 dolaru a ja na nej nemusela cekat dva mesice.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    POZITRON: není gift spíš dárkové balení?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VDFLAT: uf!
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    POZITRON: Na vsem, co mi kdy prislo, bylo zaskrtnuty gift i rozepsana cena.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    (totiz v klubu threadless jsem se docetla, ze kdyz zaskrtnu gift, celnici si cenu vycucaj z prstu a pochybuju, ze mensi nez 22e)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    stala se mi takova vec... omylem jsem u objednavky z threadless zaskrtla gift. hned jsem jim napsala, ze bych to rada zmenila, ale nez mi odpovedeli, prislo oznameni, ze je balicek na ceste. nejhorsi je, ze jsem se s cenou vesla pod limit, takze jestli to chapu spravne, budu ted kvuli vlastni debilite cekat na balicek x mesicu, naparej mi dph a pak budu muset slozite dokladat, jaka byla skutecna cena a nakonec zadat o vraceni poplatku, je to tak? nebo i u giftu je nekde uvedenej udaj o cene a muzu bejt klidna?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ENTENTYKY: já jsem přemýšlela, že ji doplním tak, že bude jen na jeden úkon, ale měla jsem strach, že kvůli tomu budou dělat naschvály

    MAJKA: stížnost podávat budu, jakmile budu mít tu zásilku konečně doma...
    převzít zásilku, jo to by šlo, jenže mi bylo z jiné strany tvrzeno, že je to na ještě delší lokte a musela bych údajně zvlášť žádat celníky a zvlášť poštu...příště budu chytřejší a hlavně upozorním prodejce, aby na zásilku uváděl skutečnou cenu (s tou vyšší cenou mi to fakt uniká, protože je z každé strany nesmyslná, součet původní ceny + poštovné nesedí o cca dolar a stejně se má na zásilku uvádět jen cena zboží ne?)


    COQUINE: už mi pomalu docházejí
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    MOIRAIN: mas pevny nervy :)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    přičemž na to, aby pošta moji zásilku proclila moji plnou moc nechtěla - na tento postup máš možnost podat elektronicky stížnost (viz záhlaví) ČOI, která to musí prošetřit.

    ale jinak je to fakt sila, no...měla sis tu zásilku převzít, a odvolávat se zpětně sama za sebe k celnímu úřadu. já to tak dělala a přeplatek mi docela rychle vrátili
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    s tou plnou moci to je fakt drzost na drzost

    jinak nemusi se samozrejme davat generalni plna moc, ale jen k tomu jednotlivemu ukonu, ktera je zplnomocnuje prave jen k nemu
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MOIRAIN:
    celá kauza:
    23. 5. mi dorazilo do schránky oznámení o uložení zásilky s celním dluhem ve výši cca 350 Kč (včetně těch poplatků poště)
    Zásilka byla v ceně 519 Kč, tj. těsně pod limitem 22 euro (včetně poštovného), ovšem, odesilatel z neznámého důvodu napsal na zásilku cenu o 20 dolarů vyšší (zřejmě cena zásilky před 50 % slevou zboží).
    30. 5. jsem po poradě s vedoucí pošty, na které je zásilka uložena odeslala odvolání ve znění:

    "Odvolávám se tímto vůči stanovení DPH ve výši CDE Kč na zásilku podacího čísla české pošty xxxxxxx, zahraničního podacího čísla yyyyyyyy, která byla stanovena celním výměrem čísla aaaaaaaa, neboť tato zásilka je nepatrné hodnoty, tj. v hodnotě pod 22 euro, což dokládám potvrzenou objednávkou od prodejce ddd, tak i výpisem transakce z mého bankovního účtu. Je mi známo, že na zásilce byla uvedena cena vyšší, cca AB dolarů, přičemž příčina tohoto mi není známa. Dodávám, že jde o zboží neobchodní povahy pro soukromé účely.

    Zásilka je v této chvíli uložena na poště mjk – Praha mlk, jak mi poradila vedoucí této pošty.

    Na základě důkazů, které tvoří přílohy 1 (potvrzení o objednávce od prodejce ddd) a 2 (výpis z bankovního účtu ze dne nnnnn) žádám o přezkoumání vyměřené výše DPH a následně o vyrozumění o výsledku tohoto přezkoumání, abych mohla zásilku převzít."

    na adresu:

    Oddělení CÚ 023.1 Celní - Praha - Pošta (CZ175100) Plzeňská 139
    Praha 5 – Košíře
    150 00

    V pondělí, tedy 20. 6. jsem dostala na email, který jsem v odvolání uvedla toto:

    "Dobrý den, k vyřízení Vaší žádosti o odvolání vůči doměření DPH, bych od Vás potřebovala vyplnit a podepsat plnou moc k celnímu řízení. Jelikož Česká pošta s.p. za Vás celní dluh již celnímu úřadu zaplatila, podá za Vás žádost o zrušení celního výměru s doložením Vašich dokladů prokazující oprávněnost Vaší žádosti. Pokud celní úřad žádost schválí a rozhodne o vrácení vyměřené částky 146,50 CZK, bude Vám zásilky vydána na Vaší dodací poště bez poplatků.
    S pozdravem

    Dana Kintnerová
    vedoucí oddělení
    celní deklarace

    Kintnerova.Dana@cpost.cz
    Tel: +420 257 019 517

    Česká pošta, s.p.
    pošta Praha 120
    Plzeňská 290/139
    220 00 Praha 5"

    Takže jsem tu zasr* plnou moc během polední pauzy šla odeslat, ač jsem zuby skřípala nad jejím znění (mimochodem, podle kamaráda skoroprávníka je část o vzdání se práv neplatná, neboť se člověk nemůže předem svých práv vzdát), přičemž na to, aby pošta moji zásilku proclila moji plnou moc nechtěla a chtěla ji podepsat až při převzetí zásilky. Plnou moc odvolám, jakmile budu mít po víc jak třech měsících zásilku v rukou. (objednáno 3. 3., první zásilka skončila neznámo kde, znovu odesláno 14. 4., 19. 4. v republice, do 19. 5. na celnici a od té doby na poště, už jednou vráceno k uložení (vedoucí pošty nedodržela slib, že to tam určitě zůstane, než si to celníci vyžádají zpět a já to musela honit sama) a včera jsem posílala přes elektronickou podatelnu žádost o prodloužení uložení zásilky...
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    THESTOUPA: ntj, ale skladovaci poplatek je neco jinyho nez tech 96 Kc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam