• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MICA
    MICA --- ---
    MYJKA: UPS a ještě napsat na balík "Happy birthday" ;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    BADHORSE: Prave to tu riesim s kolegom, ze to posielaju cez ups a malo by to postu vynechat. Diky za potvrdenie. :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MYJKA: ale prd...kazdy kdo ma kindla vcetne me z amazonu ani dph ani clo neresil a mel jsem ho doma do 4 dnu od objednani
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jo som s tym zmierena. Diky. Takze ak to pocitam aj s poplatkom poste bude to cca 4158,-
    KORDA
    KORDA --- ---
    Proste se smir s tim, ze nez to dostanes do Evropy tak te to vyjde o minimalne 20% draz. Otazka je jestli ti par stovek stoji za to se obtezovat s celym celnim procesem a cekat mesice nez to budes mit v ruce.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jasne a porovnaj si cenu. To si to mozem rovno kupit tu. :)
    KORDA
    KORDA --- ---
    MYJKA: Objednej si ho z Amazon.de nebo Amazon.co.uk a nemusis resit celniky.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Budem objednavat kindle 3 s puzdrommz amazonu. Celkova cena aj s postovnym bude 195 usd.
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYJKA: napis co presne chces privezt, ale stejne nakonec asi zalezi na tom jak to odhadne celnik .. resp. co mu reknes ze v baliku je az tam prijdes s papirama to vyridit ;))
    KORDA
    KORDA --- ---
    MYJKA: Co to je?

    Jinak zaplatis 20% dan a to i z (casti) postovneho. Pak zalezi na druhu zbozi ale bud je to absolutne bez cla a nebo je to legracni procento jako treba 4. Pokud neimportujes tabak, chlast...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Viete niekto pracovat s tymto?
    Taric CZ
    http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx
    chcem zistit aspon cca kolko zaplatim ked si objednam z USA vec v hodnote cca 200USD. Ale nedari sa mi to naklikat. :/
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm, takže po dalším zavolání to vypadá, že "každou chvíli" znamená u české "pošty" 2 dny, oujeee. (Sry, že si tady z toho dělám zeď nářků, už končim :)
    MICA
    MICA --- ---
    ....a když se tam člověk po 15ti minutách neustálýho pokoušení dovolá tak mu řeknou, že zásilka "dojde každou chvílí"
    MICA
    MICA --- ---
    Kdyby v tom bordelu aspoň fungovaly telefony, aby se člověk mohl zeptat jestli už to milostpáni začali vyřizovat, nebo jestli si tu zásilku můžu vyzvednou osobně ještě
    MICA
    MICA --- ---
    FRAUD: No bohužel jsem předpokládaj, že to jako minule budu mít za dva dny doma
    MICA
    MICA --- ---
    Achjo tak ani dnes nic nepřišlo, to je banda pračůráků :( že já si pro to radši nedošel pěšky do Číny
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MICA: kdo je z Prahy a okoli a muze si tam dojit osobne tak vyhrava - v den kdy prijde dopis/mail tam vyrazim a za pul az hodku (zalezi kolik je tam lidi) odchazim s balikem...
    MICA
    MICA --- ---
    Achjo, já se své zásilky snad už nikdy nedočkám 16.8. došla na poštu, 23.8. došel
    dopis, hned po rozbalení jsem všechny píčoviny poslal a ani dneska nic nepřišlo, takže
    vyřízení balíku bude trvat bezmála 14 dní, opravdu velké zlepšení koukám
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    DARKRAZOR: kdyz Ti prijdou domu tak jo, ale ja ted cekam zasilku ktera ma malou hodnotu, dolozim to, ale protoze je to celej model tak bych tipoval ze to nekdo zastavi (a skutecne to je do limitu http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10811__HK450_CCPM_3D_Helicopter_Kit_Align_T_rex_Compat_Ver_2.html )
    a ted mi jde o to jestli existuje moznost neplatit ten poplatek 96 Kc kdyz prokazu ze cena zbozi je do limitu pro osvobozeni od DPH i ve chvili, kdy to nekdo z celnich deklarantu zastavi a da do celniho rizeni...
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    FRAUD: obcas mi chodi i tyhle male zasilky a dosud jsem za ne zadny manipulacni poplatek neplatil...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    SKOKY: ted to mozna budu resit - ma cenu se nejak snazit o tech 96 Kc kdyz budu mit zasilku kde zbozi je do limitu? nebo je to no chance?
    u veci ktera bude skutecne stat asi 600 i s postovnym, ale tipuju ze se nebude nekomu zdat ze to skutecne je do limitu, mi prijde poplatek 96 Kc "za nic" fakt zbytecny...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam