• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Ne ja uz na to prdim. Ja to objednam a dej se vule bozi. Aspon si to skusim.
    KORDA
    KORDA --- ---
    BADHORSE: Po prvnim dubnu 2011? Zastavujou i ponozky od babicek v USA a to samozrejme i pres DHL, FedEx, UPS atd.
    MICA
    MICA --- ---
    MYJKA: UPS a ještě napsat na balík "Happy birthday" ;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    BADHORSE: Prave to tu riesim s kolegom, ze to posielaju cez ups a malo by to postu vynechat. Diky za potvrdenie. :)
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    MYJKA: ale prd...kazdy kdo ma kindla vcetne me z amazonu ani dph ani clo neresil a mel jsem ho doma do 4 dnu od objednani
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jo som s tym zmierena. Diky. Takze ak to pocitam aj s poplatkom poste bude to cca 4158,-
    KORDA
    KORDA --- ---
    Proste se smir s tim, ze nez to dostanes do Evropy tak te to vyjde o minimalne 20% draz. Otazka je jestli ti par stovek stoji za to se obtezovat s celym celnim procesem a cekat mesice nez to budes mit v ruce.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    KORDA: Jasne a porovnaj si cenu. To si to mozem rovno kupit tu. :)
    KORDA
    KORDA --- ---
    MYJKA: Objednej si ho z Amazon.de nebo Amazon.co.uk a nemusis resit celniky.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Budem objednavat kindle 3 s puzdrommz amazonu. Celkova cena aj s postovnym bude 195 usd.
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYJKA: napis co presne chces privezt, ale stejne nakonec asi zalezi na tom jak to odhadne celnik .. resp. co mu reknes ze v baliku je az tam prijdes s papirama to vyridit ;))
    KORDA
    KORDA --- ---
    MYJKA: Co to je?

    Jinak zaplatis 20% dan a to i z (casti) postovneho. Pak zalezi na druhu zbozi ale bud je to absolutne bez cla a nebo je to legracni procento jako treba 4. Pokud neimportujes tabak, chlast...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Viete niekto pracovat s tymto?
    Taric CZ
    http://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/taric-cz.aspx
    chcem zistit aspon cca kolko zaplatim ked si objednam z USA vec v hodnote cca 200USD. Ale nedari sa mi to naklikat. :/
    MICA
    MICA --- ---
    Hmm, takže po dalším zavolání to vypadá, že "každou chvíli" znamená u české "pošty" 2 dny, oujeee. (Sry, že si tady z toho dělám zeď nářků, už končim :)
    MICA
    MICA --- ---
    ....a když se tam člověk po 15ti minutách neustálýho pokoušení dovolá tak mu řeknou, že zásilka "dojde každou chvílí"
    MICA
    MICA --- ---
    Kdyby v tom bordelu aspoň fungovaly telefony, aby se člověk mohl zeptat jestli už to milostpáni začali vyřizovat, nebo jestli si tu zásilku můžu vyzvednou osobně ještě
    MICA
    MICA --- ---
    FRAUD: No bohužel jsem předpokládaj, že to jako minule budu mít za dva dny doma
    MICA
    MICA --- ---
    Achjo tak ani dnes nic nepřišlo, to je banda pračůráků :( že já si pro to radši nedošel pěšky do Číny
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MICA: kdo je z Prahy a okoli a muze si tam dojit osobne tak vyhrava - v den kdy prijde dopis/mail tam vyrazim a za pul az hodku (zalezi kolik je tam lidi) odchazim s balikem...
    MICA
    MICA --- ---
    Achjo, já se své zásilky snad už nikdy nedočkám 16.8. došla na poštu, 23.8. došel
    dopis, hned po rozbalení jsem všechny píčoviny poslal a ani dneska nic nepřišlo, takže
    vyřízení balíku bude trvat bezmála 14 dní, opravdu velké zlepšení koukám
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam