• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MICA: tak jasne ze muzes jit na celni urad a projit to celnici sam... a dokonce to budes mit i levnejsi. Jestli mas jistotu, ze uz to dorazilo na tu postu...
    MICA
    MICA --- ---
    Tak balík stále nikde, je možnů poštu poslat do píči a proclít si to sám i přesto že jsem jim poslal papíry k vyřízení?
    MICA
    MICA --- ---
    Nedalo mi to a musel jsem vznést dotaz

    "Mohl bych se zeptat proč Vám opět trvá celý týden vypočítat 20% z 98mi dolarů?"

    Jsem zvědav jestli mi na mejl vůbec někdo odpoví :))
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    DARKRAZOR: $36 vcetne postovnyho! za zbozi to bylo $29,11, tzn. tesne, ale porad do limitu ;)
    MICA
    MICA --- ---
    DARKRAZOR: Cena je příznívá, ale člověk nesmí bejt nedočkavej a těšit se na to jak malej Jarda :))
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    NAVARA: ok ;) .. no ja objednavam uplne odjinud a uplne jiny sortiment... ale po tech RC modelech uz taky nejakou dobu koukam, cena je vice nez prizniva.

    MICA: nic nenadelas no... me zase jeden dodavatel napsal nabidku alternativniho postovneho UPS na $180 :)... takze proto USPS ... zajimavy ze jiny mi postovne toho sameho pres UPS ohodnotil cca na $60 . Jak rikam, je o to lidech.

    Diky vsem za tipy! Jinak vejit se do toho limitu ted je dost drsne - jak tu FRAUD psal tech 36 dolaru, to uz by dnes neproslo - vychazi mi to na 29.
    MICA
    MICA --- ---
    DARKRAZOR: Nemohl jsem rozdělit a chtěl jsem to opět poctivě do centu přiznat

    FRAUD: No kdyby poskytovali možnost poslat to přes UPS tak to určitě využiji.
    Bohužel to posílaj jen přes KungPaoPost, KimIrSenExpress a PoliticalPrisonerLogistic
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DARKRAZOR: hobbyking je na blacklistu, vzdy na podrobne zkoumani
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    FRAUD: no ja s tim pocitam, je mi divny, ze mi to poslali znova a stejne to nedoslo, stejny tricka :)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    JOSEF_MASOPUST: to bych se obaval ze uz je spis nekdo nosi - pokud vim tak vsechny (dobre, vetsina) baliku z kritickyho obdobi zacatku leta uz je davno zpracovana...

    MICA: me bavi jak jsi apriori nasranej ;) tak to posilej pres nekoho jinyho nez postu :-) jen dodam ze tam nepracuju a neznam ani nikoho kdo by tam pracoval .. jen ze zkusenosti vim (a to mi jdou z HK 2-3 baliky mesicne + k tomu jeste tak jednou za dva mesice dalsi balik, vetsina je pres limit osvobozeni od DPH), ze balik se u nich zasekne tak na 3-4 pracovni dny, pak uz prijde email o dolozeni ceny
    je pravda ze tam vzdy jedu vyridit vse osobne

    balik odeslany z HK 6.10. a s cenou $36 (vc. postovnyho), tedy tesne do limitu jsem mel 10.10. doma .. a 8.,9. byl vikend

    DARKRAZOR: uz jsem to nekolikrat udelal - misto jednoho baliku v cene cca $90 jsem to rozdelil do tri, zaplatit 3x postovny bylo levnejsi nez jedno drazsi (tezsi balik, ale zase cim vic tim vychazi lip cena/kg) a DPH ceskymu statu ;)
    a pokud vim tak to neni nelegalni, DPH (a clo) se vymeruji z kazde zasilky, ale pocet zasilek omezen neni...
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    MICA,
    JOSEF_MASOPUST: Diky za info. Takze porad ta sama klasika.

    Ad. Hobbyking - lustruji ted dopodrobna hodnotu balicku? Uvazuju o tom, zda rozdelit zasilky do vicero. Jakou jsi mel hodnotu/rozmery z toho Hobbykingu?
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    ja porad cekam na tricka z cervna a cervence, asi je spis uz nosi nekdo z Posty :)
    MICA
    MICA --- ---
    DARKRAZOR: Mno objednával jsem něco z Hobbykingu z Číny.
    Balík odeslán 26.09. na celnici balík došel 06.10., 07.10. kontrola RTG, zásilka uložena 11.10. a 12.10. přišel dopis z celnice

    Jelikož minulej tejden sem neměl čas si zajet na celnici, tak jsem opět využil "služeb" České "Pošty" a
    ve středu 12.10. v poledne jsem posílal všechny potřebný papíry. Balík nepřišel ani dnes.
    Asi maj celopodnikové školení v razítkování, používání trojčlenky nebo v hraní Solitaire.
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    Tak co, jaky je stav na celnici (prumerne zdrzeni)?
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    DARKRAZOR: Tyve, děláš jako kdyby kohokoli, kdo sedí v eurokejvárně, zajímal hlas lidu. Čest výjimkám.
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    Vyslovene efektivnejsi by bylo zavest platbu napr. 10 kc za kazdy balicek, ktery z ciziny prijde, s tim, ze toto by se akumulovalo (a platilo koncem kazdeho roku nebo platilo automaticky z nejakeho zakaznickeho uctu pres web)... limit k procleni i danim by pak mohl byt 150 EUR... Tim by se sice platilo za kazdou blbost, ale 10 kc je nic a naklady na vyber minimalni (jeden clovek/stroj co pocita pocet balicku dane osobe). K procleni by pak sly vyslovene drazsi zasilky. Je to jedno z reseni, vse ale zavisi na legislative.
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    NAVARA: jasne, jasne... nerikam, ze by to bylo povinne zvyseni limitu, jen si myslim, ze by ten soucasny rozsah EU vyhlasky mohl misto 10-22 EUR byt vyssi ( 10 - 150 EUR ) s tim, ze by bylo na danem statu jak si ten limit nastavi...

    Ostatne je mi jedno kolik platim za ten balicek navic, ale stve me, ze na nej ceka clovek 2 mesice... nehlede na naklady, ktery nam vsem pres CP vznikaj. Neverim tomu, ze zisk z vyberu toho DPH prevysi naklady na uredniky, ktery to musej resit.... dobrej nastroj na to jak zvysit zamestnanost, ale blbej nastroj jak zvysit prijmy. Tesim se na cisla az zverejnej kolik to "vyneslo".

    Jsem asi staromodni, ale porad tak nejak verim, ze by podnety ke zmene mely vychazet od lidi a nikoli od "papalasu", takze myslim, ze pokud hlas nespokojenosti nezazni, nikdo to nebude resit. A problem neni neefektivni posta, ale neefektivni vyber dane, to si priznejme.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DARKRAZOR: asi s podobnou sanci jako petice pro snizeni dani ;) nebo jakakoli jina petice... mladez se vyblbne a da pokoj
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    LUBANCZ: O kvalite ppl sluzeb nedelal iluze....mohl bych prihodit par zazitku s linymi dorucovateli a pod, ale to uz by bylo moc OT

    Mimochodem, co takhle nejakou evropskou petici za zvyseni limitu pro dovoz ze tretich zemi? Myslim, ze by to mohlo mit mezi lidmi uspech.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    XLEEF: ne kazdej posila trackovatelnou zasilku z ibeje.. vetsina $10 shippingu z ciny je netrackovatelna.. klasickou recommended obalku nezatreckujou, ikdyz nechapu proc vubec nekdo resi tyhle obalky, kdyz EMSko stoji u nich $11/1kg... cim vic kil cajnani poslou ti nizsi postovny maj (nejmin tusim 2usd/kilo)...

    usps z usa trackuje jen na hranice, takze vidis akorad ze opustilo usa, mezi pristani v nemecku, predani do cz... a za 14dni ti prijde oznameni od cesky posty ze tam mas tyden uz balik...


    co me dneska pobavilo je tenhle clanek: http://ekonomika.idnes.cz/ceska-posta-zdrazuje-baliky-budou-stat-az-o-petinu-vic-ppi-/ekonomika.aspx?c=A110927_114912_ekonomika_spi
    kor kdyz srovnam PPLko vs Obchodni balik tak to je 79kc(ppl) vs 142kc (cp).. chce se mi blejt jak muze tak nekvalitni podnik zdrazovat
    XLEEF
    XLEEF --- ---
    HEAVYN: diky napisu jim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam