• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: proc bych si mel kupovat kindle?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: kup si kindle :)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    TABORACEK: uz jsem to sem pastoval: FRAUD
    Zásilka dne 23.10.2011 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120
    Adresátovi odesláno 27.10.2011 oznámení o uložení zásilky...
    s tim, ze tedy mail ve skutecnosti prisel 28. (tedy ve statni svatek) rano
    aha tak to byl rijen ne zari, sorry ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FRAUD: ach, 3-4pracovni dny, to se mi nikdy nestalo, NIKDY!
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    TABORACEK: zkusenosti s poslednich cca ctyrech mesicu jsou 3-4 pracovni dny na vyclivaci poste, naposledy mi prisel mail v patek 28. zari, tzn. ve statni svatek
    takze do tydne od odeslani jsem mel zasilku v ruce

    ale jak to bude pred vanoci lze jen tezko odhadnout...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FRAUD: co to znamena docela dobre? mesic, 14 dni? Posledni zasilka prosla bez cla za cca 10 dni, takze predpokladam ze nez zacne vanocni silenstvi tak to bude stejny...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    doted to zvladali docela dobre, ale vanoce budou asi zase peklo...
    KORDA
    KORDA --- ---
    Vzhledem k tomu, ze se zacinaj blizit vanoce bych to nevidel vubec ruzove.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Hele zlepsila se nam posta 120 za posledni dobu nejak? Posledni jsem mel zaseknutej balicek nekdy v kvetnu 5 tydnu, tak me zajima jestli to ted zvladaj nejak krapet rychlejc...
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    POZITRON: no jedno EMSko mam rekord mesic a pul, kde ikdyz sem trackoval zasilku a jim oznamil ze to tam maj, tak mi mezi reci jentak rekly "asi se nekde ztratil".. a az po pohruzce uhrazeni skody (v radech sta tisicu) se balik druhyho dne nasel...

    takze by me skutecne neprekvapilo kdyby to pro ne byl problem...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LUBANCZ: proc myslis? cajna mi jde vzdycky maximalne mesic a kousek.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    tak sem zvedavej jak se predvede ceska posta.. objednano 8baliku z ciny pro osobni potrebu, 2baliky EMS na firmu, 7baliku z usa...
    tipuju ze to dodaj po novym roce :/
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    lol, 20.10 objednano z threadless a dneska obdrzeno. :) asi se blyska na lepsi casy! posledne jsem cekala vic nez mesic.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Taky mam celkem dobre zkusenosti nejdelsi cas sezralo vzdy odbaveni v Cine (posledne trval proces na jejich strane 14dni). V Cr uz pak 3-4dny.
    JOSEF_MASOPUST
    JOSEF_MASOPUST --- ---
    LAMICZKA: tak ja si kupuju asi nejaky uzasny, ze mi je pokazdy sezere nejakej celnik nebo postak :)
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    FRAUD: my teď měli trička z Threadlessu (USA) do tří týdnu taky doma .. naprostá pohoda :)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    zacinam mit dojem ze snad chodim na jinou vyclivaci postu ;))

    Sledování zásilek (Track & Trace) | Česká pošta
    http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode=CP835293615HK&locale=CZ&send.x=73&send.y=5&go=ok

    23. pristalo v CR (potvrzeno i podle track&trace na HK post), tzn. v nedeli, ve ctvrtek vecer, tedy po ctyrech dnech se na CPost objevilo "adresat vyzvan k soucinnosti", v patek rano (ve statni svatek! nevim, pravdepodobne to rozesila automat, ale predpokladam ze nekdo musi rucne nascanovat ty dokumenty a dat to do mailu) prisla vyzva mailem .. nebyt svatku tak jsem tam hned v patek vyrazil, takhle budu mit balicek v pondeli - pohoda...


    DARKRAZOR: ptal jsem se na to, dopredu to nema cenu - kdyz prijde mail a neni tam to podaci cislo (ktery nevis dokud Ti neprijde to oznameni), tak to nemaji k cemu naparovat a zahodi to
    MICA
    MICA --- ---
    Tak balíček přišel v pondělí, 18 dní na celnici, to je slušnej výkon
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    MAJKA: Takze do vanoc by to melo byt doma jo? Driv jsem hodne kupoval pod limit, a ted delsi dobu jen z EU... jaky je ted ten proces? Ja si to predstavuju nasledovne:
    1. prijde balicek a sedi na pasu v cp 120 - tracking "customs clearance" takhle to je par tydnu a neda se urychlit
    2. prijde mi papir o zasilce ze zahranici - vyplnim plnou moc, poslu fakturu co jsem platil, vypis paypal ... toto jde urychlit obehnout si to sam
    3. kdyz zvolim reseni postou (tj. odeslu vse na ten provareny mail posty 120), prijde mi obratem (cti za dalsich par dnu :)) platebni vymer na urcity ucet.
    4. po zaplaceni castky nezbyva nez cekat dalsi dva tydny na predani baliku mistni poste a ta posleze me..

    Predstavuji si ten proces spravne? Ja vim, ze to tam na webu nekde je, ale zajima me proste realna zkusenost s tim, jak to skutecne je.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    hah, to jako cekas odbaveni v ramci jednoho tydne? :) připrav se tak na měsíc..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam