• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    DARKRAZOR: to je odhad na zaklade zkusenosti s jinymi poplatky. Ja kdyz jsem tam mel neco naposled, tak jsem si to jel vyzvednout hned ten den kdyz jsem dostal upozorneni, nutno podotknout ze po 5ti tydnech...
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    TABORACEK: A mas s timto konkretne nejakou realnou zkusenost, nebo to jen predpokladas na zaklade zkusenosti s jinymi poplatky? Kdyby to bylo do tech 90 Kč, tak to asi nijak extra resit nebudu, ale kdyby to byla castka za uskladneni treba 30 dni kvuli jejich blbosti, tak to uz bych se asi ozval :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    DARKRAZOR: ze se vubec ptas na takovou vec, je snad jasny ze to po tobe budou chtit ne. Ja teda osobne jsem podal stiznost i na to ze mi tam zadrzeli zasilku na 5 tydnu a jeste si drze nauctovali 90Kc za celni deklaraci, odpoved jaka, no zadna:(
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    KARYSLAV: ja uz cekam mesic :)

    Hele otazka - jak se pise v tom oznameni o prichodu zasilky - ze od urciteho data se plati skladovaci poplatek. Tak by me zajimalo, kdyz jsem jim mailem poskytl dane udaje den pred timhle datem ( o odpovdeli mi, ze to prijali a budou na tom makat ), tak jestli po me budou ten skladovaci poplatek (10,- za den) chtit i kdyz ten balik bude v tom skladu z duvodu jejich pomalosti vyrizovani vycleni.

    Snad je patrne na co se ptam. Diky predem za info!
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KARYSLAV: no ja mam na poste v LA balik uz od pondelka, bud jim nejak divne funguje ten tracking, nebo to vazne nedava uz ani ta americka posta:)
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    Tak jsem zkusil experiment, a pres USPS Priority Mail jsem si poslal dneska balicek za 45 USD.

    Z US samozrejme.

    Tak dam vedet, za jak dlouho, a jestli (vubec) to prislo :-D zatim jsem plny optimismu.
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    LUBANCZ: vcera 2x balik z ciny (china-air), sem zvedavej kdy dorazi tech dalsich 15 :-/
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: abych nezapomnel, zene jsem objendal neco z amazonu v ne vecer, dnes uz je to v praze, via UPS, takze cekam kdy mi to privezou domu:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    ESTEBAN: nejde, to ale nejde ani fedex. Ovsem male zasilky beru via USPS pac rozdil v cene USPS vs. UPS/Fedex je dramatickej...
    ESTEBAN
    ESTEBAN --- ---
    NAVARA: pokud vim tak kindle je pres UPS a to pres postu 120 vubec nejde
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: videl bys, ze dostat neco ze statu k nam za ctyri dny jde, kdyz se chce - a za rozumnou cenu :)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: proc bych si mel kupovat kindle?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: kup si kindle :)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    TABORACEK: uz jsem to sem pastoval: FRAUD
    Zásilka dne 23.10.2011 převzata vyměňovací poštou 220 00 - pošta Praha 120
    Adresátovi odesláno 27.10.2011 oznámení o uložení zásilky...
    s tim, ze tedy mail ve skutecnosti prisel 28. (tedy ve statni svatek) rano
    aha tak to byl rijen ne zari, sorry ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FRAUD: ach, 3-4pracovni dny, to se mi nikdy nestalo, NIKDY!
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    TABORACEK: zkusenosti s poslednich cca ctyrech mesicu jsou 3-4 pracovni dny na vyclivaci poste, naposledy mi prisel mail v patek 28. zari, tzn. ve statni svatek
    takze do tydne od odeslani jsem mel zasilku v ruce

    ale jak to bude pred vanoci lze jen tezko odhadnout...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FRAUD: co to znamena docela dobre? mesic, 14 dni? Posledni zasilka prosla bez cla za cca 10 dni, takze predpokladam ze nez zacne vanocni silenstvi tak to bude stejny...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    doted to zvladali docela dobre, ale vanoce budou asi zase peklo...
    KORDA
    KORDA --- ---
    Vzhledem k tomu, ze se zacinaj blizit vanoce bych to nevidel vubec ruzove.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    Hele zlepsila se nam posta 120 za posledni dobu nejak? Posledni jsem mel zaseknutej balicek nekdy v kvetnu 5 tydnu, tak me zajima jestli to ted zvladaj nejak krapet rychlejc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam