• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    TABORACEK: Souhlasim:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PLUMM: no tak to je jenom o duvod vic to obchazet sec to jde:)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TABORACEK: Proč by přeháněl, vem si blbej benzín.
    Ten stojí pár šupů, tak ti k tomu ti napálej spotřební daň která je vyšší než jeho vlastní cena, ale protože je to furt málo, tak to komplet ještě zdaníme znova DPH
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    TABORACEK: Nepřehání.

    Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty

    § 38 Základ daně a výpočet daně při dovozu zboží

    (1) Základem daně při dovozu zboží podle § 20 je součet
    a) základu pro vyměření cla, včetně cla, dávek a poplatků splatných z důvodu dovozu zboží, pokud již nejsou zahrnuty do základu pro vyměření cla,
    b) vedlejších výdajů vzniklých do prvního místa určení v tuzemsku, popřípadě do dalšího místa určení na území Evropského společenství, pokud je toto místo při uskutečnění zdanitelného plnění známo, pokud nejsou zahrnuty do základu daně podle písmena a),
    c) příslušné spotřební daně, pokud není stanoveno v § 41 jinak.
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    urcite to sere vic nez milion lidi, to stoji za namahu
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mimochodem, nechtelo by se nekomu zalozit po novem roce Evropskou obcanskou iniciativu k zmene tech sazeb?

    Jde o to, ze se musi sesbirat milion podpisu a pak Komise predlozil legislativu vychazejici z iniciativy...

    Evropská občanská iniciativa
    http://ec.europa.eu/dgs/secretariat_general/citizens_initiative/index_cs.htm
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    tak a ted mi reknete, jestli mi to projde takhle, kdyz nemaji fakturu :)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    Ono je to asi podle "povahy" zbozi viz.:
    Poštovní zásilky ze zemí, které nejsou členskými státy Společenství
    http://www.celnisprava.cz/cz/crhradeckralove/faq/Stranky/postovni-zasilky-ze-zemi-ktere-nejsou-clenskymi-staty-spolecenstvi.aspx
    Základem pro vyměření cla je celní hodnota.
    Do celní hodnoty zboží, které má obchodní povahu, se kromě vlastní hodnoty zboží započítává také poštovné v celkové výši. Nezapočítávají se poštovní poplatky, které by měly být vybrány za úkony provedené v zemi dovozu.
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    co se stane když ve photoshopu upravím cenu zboží, když tam není faktura?
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    CROME: takze chces rict, ze z 212 budu olatit sakumprask i s clem cca 50 AUD?
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    rada prodejcu z USA skutecne udaje nezfixlujea, nekteri upozornuji na to, ze za to hrozi az 10 000 USD pokuta a/nebo klepeta. USA maji sice zajem na vyvozu, takze po tom mozna nejdou, ale co kdyz se celnik spatne vyspi a bude chtit nejaky examplarni pripad ...

    celnici skutecne zkoumaji. Mne chodi baliky minimalne rentgenovane, pokud se jim to nezda, celnik balik otevre. Dvakrat uz jsem platil clo, takze urcite je lepsi pozadat o fakturu. Kupuji jen vyrazne vyhodne ci nedostupne veci a klidne clo a DPH zaplatim. Jednalo se o velkoformatova skla za ctyri a sest tisic (tehdy - dnes jsou taky vesmes za pytel psiho zradla :-) a clo s dani neco kolem tisicovky. Pokud by se tady kvuli oceneni pidili po cenach a stanovili to na zaklade tech dvou tri skel co lezi leta v bazarech, tak bych asi platil vic, nez co ta skla stala.

    bezne postovne se do zakladu DPH a cla nepocita. Proto vyslovene uvadim, ze ho chci na fakture oddelene. Co se zapocitava jsou mimopostovni dopravci (kuryrni sluzby). Takze by to mela byt v USA oblibena UPS ci takove ty sluzby typu TNT, Hermes, DPD a co ja vim (strilim z hlavy, nevim, jsou-li tyto sluzby dostupne i mimo EU).
    CROME
    CROME --- ---
    GLACIER: ja teda platil clo z ceny veci+postovneho aneb vitej v CR zemi neuveritelnych cen a poplatku
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    HEAVYN: pochopim cenu zbozi a postovne, ale platit dan z dane to uz trosku prehanis ne:)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    HEAVYN: id taboracek rikal, ze ne...vezmi si, ze v mem pripade stoji posta cenu produktu samotneho!
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    GLACIER: dph se platí pokud vim ze vsechno (cena zbozi+postovne+clo)
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    dph se plati ale jenom z ceny veci a ne postovny, ne?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    GLACIER: posta si za to rekne dalsich 180Kc, tech 96 zaplatis v kazdym pripade.

    Co se tyce cla, vzhledem k tomu ze to je pres 150 ecek, budes platit i DPH i clo. DPH je 20% a clo se pohybuje nekde od 2-5%. Jeste navic bych si rozmyslel, jestli ty potravinovy doplnky nahodou nejsou na predpis tady v cechach, v takovym pripade ti to sem celnici nepusti.

    A co se tyce toho zpracovani postou, ja se vzdycky rozmejslim kdyz jim mam dat do schranky dopis na odeslani, takze moje odpoved zni zajet si tam sam, ale ja jsem extremni pripad a navic tam jsou ted pry docela fronty...
    GLACIER
    GLACIER --- ---
    Zdravím všechny...moc prosím, co radíte, abych udělal? Prisel mi potravinovy doplnek a mam jit na celnici..otazka je, zda zaplatit tech 96, nebo to mam nechat jim?(jaké jsou v tom výhody?) Muzete mi rict, kolik mi z toho daji dan a clo?

    Moc Diky!

    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MIKEE: uredni siml si muze rehtat jak chce, vzdyt jsme mu ty pravomoci sami dali:)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    TABORACEK: ja bych rekl, ze to je vylozene strach z extremu ktery muze prijit, kdy lidi hromadne zacnou jen dovazet, proste se snazis drzet balanc import/export, bez nej je to taky o hubu
    ja s tim v zasade nemam problem, ale sakra kdyz uz ty prachy chtej, tak at to dela minimalne casovej naklad pro prijemce, coz fakt neni nas pripad ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam