• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    MICA
    MICA --- ---
    Dobrý den,

    avízo bylo odesláno na adresu michalhrouda@gmail.cz.

    V příloze zasílám formulář k vyplnění správné adresy, který nám tedy prosím, zašlete znovu.

    Zaslání nového avíza není zrovna moc rychlý proces, takže pokud máte zásilku pro soukromé účely, budete s sebou potřebovat tyto doklady:

    Prohlášení - že se jedná o zboží neobchodního charakteru pro soukromé účely (stačí tato věta v e-mailu)
    Specifikaci zboží - o jaké zboží se jedná, materiál, k jakému použití je určeno
    Doklad o platbě (výpis z účtu, PayPal, prinscreen transakce z internetového bankovnictví)
    Doklad o druhu a ceně zboží - (objednávka, faktura, prinscreen z e-shopu atd. s rozpisem zboží ceny a dopravy)
    Vyplněnou a podepsanou plnou moc (v příloze)

    S pozdravem

    Tomáš Černý
    Pošta 120

    MICA
    MICA --- ---
    Takže to vypadá že ty dementi špatně přepsali email ze žádosti nebo se na to vysrali, nebo nevim. Achjo, kdybych jim sám nenapsal tak mi tam ta zásilka bude ležet až do dalších Vánoc :(
    MICA
    MICA --- ---
    Dobrý večer,
    příchod zásilky Vám byl avizován elektronicky dne 3.1.2012
    Zásilka má skladové číslo B1234.1234, zašlete prosím dokumenty potřebné k celnímu odbavení.

    S pozdravem
    Alena Mikešová
    Pošta 120
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PERGL: muj skromnej tip je 30USD s USPS a zhruba o 10vic s fedexem. Ale pokud se ti podari najit nejaky jiny zpusob prepravy (treba lodi, nekdo tady neco podobneho linkoval) tak to mozna vyjde jeste levnejc... Nicmene rekl bych ze USPS bude mit na webu nejakou kalkulacku, kdyz budes ramcove vedet kolik to vazi a jak to bude velky, Fedex ji ma urcite...
    PERGL
    PERGL --- ---
    Zdar, nevíte někdo náhodou nakolik by mě vyšel balík(pouze pár LP desek) z ameriky? konkretně z Orlanda.. nijak na to nespěchám takže bych chtěl zaplatit co nejmíň, samozřejmě počítám stim že pár měsíců to trvat bude:)
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    BUFO_VIRIDIS: jo chápeš to dobře
    BUFO_VIRIDIS
    BUFO_VIRIDIS --- ---
    MICA: Mě leží zásilka na poště od 4.12. a teprve 27.12. mi přišla obálka se spoustou papírů, který mám vyplnit...to je byrokracie až na půdu.

    Ale chápu dobře, že stačí vše oskenovat a poslat jim na email, že?
    HEAVYN
    HEAVYN --- ---
    MICA: ja vyplnil nejakou zadanku a chodi mi to na email, ale musi byt na baliku spravne uvedena firma, kdyz tam bylo jen jmeno, tak mi to avizo o prichodu zasilky prislo zas postou v obalce
    MICA
    MICA --- ---
    Máte už zkušenosti s posíláním papírů z celnice na email? Podle trackingu mi zásilka leží na celnici už tejden a pořád žádnej email ani dopis z celnice nepřišel. Mám podezření jestli neudělali při přepisu emailu ze žádosti nějakou chybu :-/
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ot: poznal jsem v CR hospodu, kde mel personal evidentne podil na trzbe - je to zatracene odlisny pristup :)
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    NAVARA: jo tak s tim bohuzel musim smutne souhlasit. To je proste fakt no.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KARYSLAV: Objednavam ze Statu pomerne ve velkym (tj. casto neco vyrizuji s podporou) i prave kvuli urovni toho zakaznickeho servisu - v CR existuje lokalni dodavatel, po zavedeni dane nad 22EUR uz to vychazi cenove +- stejne. Ale z toho ceskeho dodavatele (nema na nasem trhu konkurenci, krom primeho dovozu od vyrobce) vylozene citim, ze je svymi objednavkami obtezuji, co si to vubec dovoluji je otravovat. Nesrovnatelne s podporou od vyrobce, ktery funguje jak se to v zdrave konkurenci ma.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    GLACIER: Já trochu nechápu, že fakturu na 64 AUD nezdanili DPH.
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    GLACIER: ano, zfalšování dokumentů se dá udělat snadno i složitě.

    Ale pořád to neřeší ten problém, že je to pašování, se vším všudy, včetně důsledků který z toho plynou. Jen proto že to šlo snadno, z toho nedělá "tohle je v pořádku".

    Když si něco pošlu přes FedEx a vydeklaruju to taky do cenu 25 usd ikdyž je to za víc, celníci to mají taky v piči, ale pořád je to stejný pašování, jako tohle.

    Neřeším jestli má stát a pošta právo to vybírat, nebo kolik vybírat, etc, to je jiná debata, ale byl bych docela nerad aby se tohle zvrhlo v "hele oni to dělají, je to v pořádku, budem to dělat taky".

    mimochodem teda trochu offtopic, nemyslím si že by se ta chlorella nedala sehnat i bez těhle oserů za podobnou cenu u nás (vím o co jde, co je to zač etc.).
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    GLACIER: Jo, tak se s tim hlavně všude chlub:)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    TABORACEK: Souhlasim:)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PLUMM: no tak to je jenom o duvod vic to obchazet sec to jde:)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TABORACEK: Proč by přeháněl, vem si blbej benzín.
    Ten stojí pár šupů, tak ti k tomu ti napálej spotřební daň která je vyšší než jeho vlastní cena, ale protože je to furt málo, tak to komplet ještě zdaníme znova DPH
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam