• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    BUFO_VIRIDIS
    BUFO_VIRIDIS --- ---
    Hmm...i když to už je asi jedno. Až teď jsem v tom super přehledném dokumentu dohledala, že mi zásilku budou skladovat jen 20 kal.dní - mezi tím byly svátky, byla jsem nemocná a sken těch všech blbostí mám až teď a zboží bude už asi zase na cestě zpátky...já se z toho po...
    BUFO_VIRIDIS
    BUFO_VIRIDIS --- ---
    To prohlášení, že jde o zboží neobchod.charakteru a jeho specifikace stačí napsat do mailu, nebo to musím přiložit v pdf? Díky
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CNV: půjde, dodej jim fakturu, výpis platby a dopis, že je to pro neobchodní účely, ale vrácení jim bude trvat tak tři měsíce, a zvlášť se musí žádat o to DPH a zvlášť o ten poplatek poště, absolvovala jsem v létě. Jde komunikovat i mailem a neposílat to doporučeným dopisem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK, KARYSLAV: Ty brďo, na starý kolena pašerákem :-) Tak díky.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    CNV: aha, ty tam nejdes osobne, ja to bral jako 95 kc co jim zaplatis tak jako tak
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    FINSON: vzhleedm k tomu že absinth kterej se prodává v česku (jestli máš fakt ten s bylinkovým extraktem) se v USA nesmí prodávat, tak to bez prdele fakt nacpi do listerinu. Akorát bych se trochu bál, že jim to bude podezřelý :-D
    CNV
    CNV --- ---
    MIKEE: (Nebo to blbci spočítali z nezlevněný ceny... V tom případě doufám, že to půjde reklamovat.)
    CNV
    CNV --- ---
    MIKEE: Není tam náhodou poplatek 180 korun "za zastupování Českou poštou" nebo tak nějak?
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    CNV: ze se tak ptam, tech 450 spocitali presne jak? clo ani nahodou a dphcko z 30ti dolaru neni 350 .. (+100 za "uskladneni", cti "jinak vam to nedame!")
    CNV
    CNV --- ---
    Objednala jsem si tři trička z Threadless po 9.90 a budu za ně doplácet 450 korun. Zloději! Příště si to dám do dvou objednávek, vyjde to levnějc, což je fakt smutný...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    HASH: ještě ne, vydrž nejmíň do pátku
    HASH
    HASH --- ---
    Nevite nekdo, jestli uz mam panikarit?
    Zadnej balicek mi neprisel a ani se me nikdo nepokousel kontaktovat

    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: tak to voe prelej do lahve od listerinu, protoze jinak to zabavej americky celnici:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Vážení, chci do USA poslat láhev absintu. Z webu České pošty jsem pochopil, že je potřeba vyplnit nějaký extra doklad kvůli tomu, že líh podléhá spotřební dani, ale celé se to tváří, jako by se ty informace týkaly vývozu většího množství zboží z firmy.

    Máte s tím někdo zkušenost? Jde prostě o zaslání jedné láhve mezi dvěma známými.
    MICA
    MICA --- ---
    Jinak pokud máte dost času tak doporučuji si to chodit na 120tku vyřizovat osobně, celou dobu jsem se náramně bavil tim jakej je tam polochaos :D
    MICA
    MICA --- ---
    Dobrý den,

    avízo bylo odesláno na adresu michalhrouda@gmail.cz.

    V příloze zasílám formulář k vyplnění správné adresy, který nám tedy prosím, zašlete znovu.

    Zaslání nového avíza není zrovna moc rychlý proces, takže pokud máte zásilku pro soukromé účely, budete s sebou potřebovat tyto doklady:

    Prohlášení - že se jedná o zboží neobchodního charakteru pro soukromé účely (stačí tato věta v e-mailu)
    Specifikaci zboží - o jaké zboží se jedná, materiál, k jakému použití je určeno
    Doklad o platbě (výpis z účtu, PayPal, prinscreen transakce z internetového bankovnictví)
    Doklad o druhu a ceně zboží - (objednávka, faktura, prinscreen z e-shopu atd. s rozpisem zboží ceny a dopravy)
    Vyplněnou a podepsanou plnou moc (v příloze)

    S pozdravem

    Tomáš Černý
    Pošta 120

    MICA
    MICA --- ---
    Takže to vypadá že ty dementi špatně přepsali email ze žádosti nebo se na to vysrali, nebo nevim. Achjo, kdybych jim sám nenapsal tak mi tam ta zásilka bude ležet až do dalších Vánoc :(
    MICA
    MICA --- ---
    Dobrý večer,
    příchod zásilky Vám byl avizován elektronicky dne 3.1.2012
    Zásilka má skladové číslo B1234.1234, zašlete prosím dokumenty potřebné k celnímu odbavení.

    S pozdravem
    Alena Mikešová
    Pošta 120
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    PERGL: muj skromnej tip je 30USD s USPS a zhruba o 10vic s fedexem. Ale pokud se ti podari najit nejaky jiny zpusob prepravy (treba lodi, nekdo tady neco podobneho linkoval) tak to mozna vyjde jeste levnejc... Nicmene rekl bych ze USPS bude mit na webu nejakou kalkulacku, kdyz budes ramcove vedet kolik to vazi a jak to bude velky, Fedex ji ma urcite...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam