• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    mate nekdo zkusenosti s posilanim jidla z ameriky? Konkretne susenyho masa? Jak se na to tvari celnici? Nikoliv z pohledu placeni cla a dane, ale smi se to sem vubec dovazet?
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    HASH: to delaji s oblibou, proto vsecko co muzu (takze ne ze zahranici :( ) objednavam dobirkou, protoze na jste pan XXX se ano odpovida lehce, na tak mi dejte penize uz hur...
    HASH
    HASH --- ---
    HASH: typek to bez vetsich skrupuli odevzdal prvnimu cloveku, ktery na otazku "jste pan xxx?" odpovedel "ano"

    fakt bomba

    nastesti vim kdo to byl a je to cajk, ale tohle me fakt rozsekava
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    tak jsem si dneska zasel pro skyrim soundtrack, v prepoctu podle lednoveho kurzu za 23Euro + postovne 8 dolaru .. takze jsem vysolil 150kc dph + 100 za vypalne .. to mame efektivni zdaneni ~40%, woohoo ...
    a kdyz se mne ptal "tak pane, je to pro soukrome nebo obchodni ucely a co to je za typ zbozi?", tak jsem mu mel chut rict "cest praci, soudruhu celni uredniku, poslusne hlasim, ze to je pro soukrome ucely!", s tim jejich tonem a chovanim jsem si pripadal jak kdyz si jdu pro valuty na vylet do juhosky ...
    MICA
    MICA --- ---
    BUFO_VIRIDIS: Já jsem teda vždycky psal to prohlášení přímo do emailu:
    Dobrý den,

    Prohlašuji, že jde o zboží neobchodních charakteru pro soukromé účely

    Specifikace:
    Součástky pro letecké modelářství

    Doklad o ceně:
    viz příloha CC905902032SG - paypal.pdf

    Rozpis zboží, ceny a dopravy:
    viz příloha CC905902032SG - eshop.pdf

    S pozdravem
    Ing. Mgr. Bc. MBa. Adolf Vomáčka PhD. CSc.
    CNV
    CNV --- ---
    BUFO_VIRIDIS: Třeba ne, ale hned tam zavolej a řeš to. Mně to taky skladovali déle, počítají v těch zmatcích asi s většími prodlevami.
    BUFO_VIRIDIS
    BUFO_VIRIDIS --- ---
    Hmm...i když to už je asi jedno. Až teď jsem v tom super přehledném dokumentu dohledala, že mi zásilku budou skladovat jen 20 kal.dní - mezi tím byly svátky, byla jsem nemocná a sken těch všech blbostí mám až teď a zboží bude už asi zase na cestě zpátky...já se z toho po...
    BUFO_VIRIDIS
    BUFO_VIRIDIS --- ---
    To prohlášení, že jde o zboží neobchod.charakteru a jeho specifikace stačí napsat do mailu, nebo to musím přiložit v pdf? Díky
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CNV: půjde, dodej jim fakturu, výpis platby a dopis, že je to pro neobchodní účely, ale vrácení jim bude trvat tak tři měsíce, a zvlášť se musí žádat o to DPH a zvlášť o ten poplatek poště, absolvovala jsem v létě. Jde komunikovat i mailem a neposílat to doporučeným dopisem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK, KARYSLAV: Ty brďo, na starý kolena pašerákem :-) Tak díky.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    CNV: aha, ty tam nejdes osobne, ja to bral jako 95 kc co jim zaplatis tak jako tak
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    FINSON: vzhleedm k tomu že absinth kterej se prodává v česku (jestli máš fakt ten s bylinkovým extraktem) se v USA nesmí prodávat, tak to bez prdele fakt nacpi do listerinu. Akorát bych se trochu bál, že jim to bude podezřelý :-D
    CNV
    CNV --- ---
    MIKEE: (Nebo to blbci spočítali z nezlevněný ceny... V tom případě doufám, že to půjde reklamovat.)
    CNV
    CNV --- ---
    MIKEE: Není tam náhodou poplatek 180 korun "za zastupování Českou poštou" nebo tak nějak?
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    CNV: ze se tak ptam, tech 450 spocitali presne jak? clo ani nahodou a dphcko z 30ti dolaru neni 350 .. (+100 za "uskladneni", cti "jinak vam to nedame!")
    CNV
    CNV --- ---
    Objednala jsem si tři trička z Threadless po 9.90 a budu za ně doplácet 450 korun. Zloději! Příště si to dám do dvou objednávek, vyjde to levnějc, což je fakt smutný...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    HASH: ještě ne, vydrž nejmíň do pátku
    HASH
    HASH --- ---
    Nevite nekdo, jestli uz mam panikarit?
    Zadnej balicek mi neprisel a ani se me nikdo nepokousel kontaktovat

    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: tak to voe prelej do lahve od listerinu, protoze jinak to zabavej americky celnici:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Vážení, chci do USA poslat láhev absintu. Z webu České pošty jsem pochopil, že je potřeba vyplnit nějaký extra doklad kvůli tomu, že líh podléhá spotřební dani, ale celé se to tváří, jako by se ty informace týkaly vývozu většího množství zboží z firmy.

    Máte s tím někdo zkušenost? Jde prostě o zaslání jedné láhve mezi dvěma známými.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam