• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KALIBAN: tak jsem to trosku prehnal, USPS je za 50$ , UPS za 300$
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KARYSLAV: jo.. za takovej malichernej rozdil, jakoze tady je postovny 50dolaru, diky nejakymu super saver shipping programu, kterej kdyz presahnes 1000usd tak uz to postovny nestoupa... UPS/FedXC by staly tak petkrat az desetkrat tolik bohuzel...
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    KALIBAN: a UPS/FedEX/TNT etc by to dopravili za horsi penize? jestli je to za mrte penez.. nebylo by rozumnejsi to posilat nekym kdo ma prehled o tom kde ma baliky?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    takze zpravy z me genialni akce "posli si to na slovensko, budes to mit rychleji" balik odeslany pred mesicem, dneska nalezen, odeslan zpet v den kdy prisel pro duvod nedostatecne adresy...
    je to zhruba osmej balik od stejnyho e-shopu, vzdycky je v nem faktura s adresou a telefonem,. plus na baliku nalepena tradicni pruvodka s kopii ty faktury...
    balik za mrte penez, v nem pro ctyri lidi dily potrebny na zacatek sezony... super turbo... uz je 20dni v new yorku
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    KARYSLAV: jakým způsobem se bránit zaplacení poplatku poště 96 Kč za tzv. služby celního deklaranství v případě, že zboží má hodnotu nižší než €22, na balíku byla uvedená správná cena a v balíku byla správná faktura - tedy balík neměl být vůbec zadržen do celního řízení, ale někdo, nejspíš z důvodu že to přišlo z HK, se rozhodl "pro jistotu" nechát balík proclít - a samozřejmě když jsem doložil celníkům hodnotu zboží + platbu z PayPal, tak jsem DPH neplatil
    těch 96 Kč poště jsem ale zaplatit musel a na místě jsem to podal jako reklamaci (odvolání proti zaplacení poplatku) - čekám na vyjádření pošty
    KARYSLAV
    KARYSLAV --- ---
    FRAUD: a na co se teda vlastne ptas, kdyz ti to citovani celkem jde?
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    Zboží neobchodního charakteru

    Jedná se o zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků. Do celní hodnoty porovnávané s limitem 22 EUR pro DPH a 150 EUR pro CLO se v tomto případě zahrnuje vlastní hodnota zboží, ale nezahrnuje se poštovné s výjimkou EMS tj. u zásilky dopravované přes službu EMS se do částky pro porovnání s limity poštovné zahrnuje.

    Pokud bude porovnání v limitu 22 až 150 EUR bude CLO nulové a DPH bude vypočteno z částky hodnota zboží + poštovné.

    Pokud bude porovnání nad limitem 150 EUR bude výpočet následující

    u poštovní zásilky typu EMS
    základ pro CLO = hodnota zboží + poštovné
    základ pro DPH = hodnota zboží + poštovné + CLO + případný poplatek spojený s dovozem tj. mimo jiné 180 Kč a případně 96 Kč při osobním vyřizování odbavení zásilky na poště Praha 120 nebo i případné další poplatky jako např. 500 Kč za přednostní odbavení zásilky na žádost adresáta atd.

    u ostatních typů poštovní zásilky
    základ pro CLO = hodnota zboží
    základ pro DPH = hodnota zboží + poštovné + CLO + případný poplatek spojený s dovozem tj. mimo jiné 180 Kč a případně 96 Kč při osobním vyřizování odbavení zásilky na poště Praha 120 nebo i případné další poplatky jako např. 500 Kč za přednostní odbavení zásilky na žádost adresáta atd.
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    PLUMM: a to mě právě zajíma - viz bod 9 - v tom balíku je samozřejmě přiložená faktura, kterou mám i v mailu od ČP nascanovanou - a ta říká to samý co já doložim z PayPal - prostě tomu jen někdo nevěřil (protože se určitě najdou lidi kteří si nechávají snížit cenu s nadějí že se vyhnou celnímu řízení) tak balík zadržel
    a mě by zajímalo jak se tomu teď bránit
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MIKEE: do limitu €22 se nezapočítává poštovné, jen cena zboží, pokud je hodnota zboží vyšší než €22, pak se platí DPH z celé částky za zboží i poštovné
    v případě že cena zboží překročí limit €150, pak se z hodnoty zboží vypočte clo a pak z částky která je hodnota zboží + poštovné + clo se vyměří DPH
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    FRAUD: pokud vim, tak se do celni hodnoty pocita postovne
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MIKEE: limit je €22 na zboží - bez poštovného
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    FRAUD: limit je 22E, ne? to s 34 dolarama obavam se prekracujes
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    jak je to s případným - a teď nevím jaký použít slovo - odvoláním? proti tomu poplatku 96 Kč za celní řízení na celní poště v případě, že doložím že balík skutečně má malou hodnotu a neměl být zadržen do celního řízení?
    je mi jasný, že když přijde balík z HobbyKing apod., tak se rozsvítí červený světlo a automaticky to někdo zastaví jen pro jistotu, ale to mi trochu zavání presumcí vinny - teď mám na poště balík kterej skutečně stál 25 USD (+ poštovný 9 USD) - což samozřejmě doložim výpisem objednávky, PayPal atd. a nechce se mi platit další kilo jen proto, že měl někdo nějaký pocit
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    MICA: Už jsem si všechno podstatný vygooglila, potřebovala jsem asi hlavně uklidnit od lidí co celní řízení už zažili - takže dík, i těm co mi hned ochotně vrhli zkušenosti a rady do pošty :)
    MICA
    MICA --- ---
    MITHRILIEN: Vyčerpávající popis je zde http://plumm.cz/2011/mise-posta-120/ já jsem proclíval osobně už třikrát a nikdy jsem tam nebyl déle než hodinu
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    Zdravím, prvně mi zadrželi zásilku, tak se pro jistotu jakožto nezkušená zeptám: pokud si chci balík vyzvednout osobně a vymlátit ho z nich na počkání, tak se mám prostě s občankou, výzvou + dokladem o platbě a fakturou dostavit na celní poštu v Plzeňské a mělo by to klapnout..? Snad jde jen o DPH jestli chápu dobře (částka 42 USD).
    Jedná se o dárek, potřebovala bych ty dvě knížky držet v ruce do pátečního večera :/ Vystojím si tam klidně půlden, ale jde mi o to jestli je to takhle správně a jestli se to všechno odehrává v té jedné budově na Plzeňské. Díky :)
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    DAVESADE: Nazdar Dave, s balickem to chce klid. Je mozny, ze to visi na celnici. Jednou se mi stalo, ze tracking byl zasekly par tydnu temer v miste odeslani (LA, USA), dva tri hovory jsem to resil a nic...a najednou zvoni kuryr u vchodu do baraku, ze mi veze balik :).

    Jamaica je centralni prekladiste na vychodnim pobrezi, takze tipuju, ze bud to zapomeli nascanovat, nebo updatovat.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DAVESADE: dokud tam neuvidis, ze to vlezlo na cesky celniky, tak je to v tranzitu... a uz se mi stalo, ze mi dorazil balik ktery byl podle trackingu jeste v USA
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    DAVESADE: USPS to neupdatuje online, a vsichni si vicemene stezuji na kvalitu toho trackovani. Takze dej tomu cas....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam