• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    FRAUD: pokud vim, tak se do celni hodnoty pocita postovne
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MIKEE: limit je €22 na zboží - bez poštovného
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    FRAUD: limit je 22E, ne? to s 34 dolarama obavam se prekracujes
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    jak je to s případným - a teď nevím jaký použít slovo - odvoláním? proti tomu poplatku 96 Kč za celní řízení na celní poště v případě, že doložím že balík skutečně má malou hodnotu a neměl být zadržen do celního řízení?
    je mi jasný, že když přijde balík z HobbyKing apod., tak se rozsvítí červený světlo a automaticky to někdo zastaví jen pro jistotu, ale to mi trochu zavání presumcí vinny - teď mám na poště balík kterej skutečně stál 25 USD (+ poštovný 9 USD) - což samozřejmě doložim výpisem objednávky, PayPal atd. a nechce se mi platit další kilo jen proto, že měl někdo nějaký pocit
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    MICA: Už jsem si všechno podstatný vygooglila, potřebovala jsem asi hlavně uklidnit od lidí co celní řízení už zažili - takže dík, i těm co mi hned ochotně vrhli zkušenosti a rady do pošty :)
    MICA
    MICA --- ---
    MITHRILIEN: Vyčerpávající popis je zde http://plumm.cz/2011/mise-posta-120/ já jsem proclíval osobně už třikrát a nikdy jsem tam nebyl déle než hodinu
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    Zdravím, prvně mi zadrželi zásilku, tak se pro jistotu jakožto nezkušená zeptám: pokud si chci balík vyzvednout osobně a vymlátit ho z nich na počkání, tak se mám prostě s občankou, výzvou + dokladem o platbě a fakturou dostavit na celní poštu v Plzeňské a mělo by to klapnout..? Snad jde jen o DPH jestli chápu dobře (částka 42 USD).
    Jedná se o dárek, potřebovala bych ty dvě knížky držet v ruce do pátečního večera :/ Vystojím si tam klidně půlden, ale jde mi o to jestli je to takhle správně a jestli se to všechno odehrává v té jedné budově na Plzeňské. Díky :)
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    DAVESADE: Nazdar Dave, s balickem to chce klid. Je mozny, ze to visi na celnici. Jednou se mi stalo, ze tracking byl zasekly par tydnu temer v miste odeslani (LA, USA), dva tri hovory jsem to resil a nic...a najednou zvoni kuryr u vchodu do baraku, ze mi veze balik :).

    Jamaica je centralni prekladiste na vychodnim pobrezi, takze tipuju, ze bud to zapomeli nascanovat, nebo updatovat.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DAVESADE: dokud tam neuvidis, ze to vlezlo na cesky celniky, tak je to v tranzitu... a uz se mi stalo, ze mi dorazil balik ktery byl podle trackingu jeste v USA
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    DAVESADE: USPS to neupdatuje online, a vsichni si vicemene stezuji na kvalitu toho trackovani. Takze dej tomu cas....
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Zdravím. Mohl by mi někdo poradit, jak mám rozumnět tomuto?

    https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input

    Na této stránce jsem vložil číslo zásilky (AB123456789US)

    A tohle mi to vyplivlo:

    Processed through USPS Sort Facility

    Your item was processed through our JAMAICA, NY 11430 facility on January 13, 2012 at 10:21 am.


    Znamená to, že je zásilka zaseklá někde v USA nebo je už někde u nás? Česká pošta teda neví nic, tak hledám, kam se ještě kouknout
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MOIRAIN: Děkuji
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    CHEVALIER: do odvolání
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Jak dlouhou má platnost PLNÁ MOC? Že se v ní píše a) veškerá celní prohlášení...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mimochodem, resil se tu ten poplatek 96 Kc. Dle prislusneho Narizeni EP a Rady nejsou poplatky pripustne, jde o cl. 30 od. 1 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 450/2008, tak se na to zkuste poukazat, ted jsem jim psal.

    Zajimalo by me teda vypocet DPH, prisel mi akorat dopis, at jim zaslu podklady, zadna vypoctena castka atd.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MICA, NAVARA: Děkuji.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    pokazde mailem a uspesne
    MICA
    MICA --- ---
    CHEVALIER: Netušim. Už jsem to řešil emailama několikrát a když jsem naposled proclíval, tak jsem ověřoval že už maj správnej email. Od té doby jsem nic clil, takže těžko říct.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    MICA: Mně v "OZNÁMENÍ O PŘÍCHODU ZÁSILKY ZE ZAHRANIČÍ" nenapsali že by to "prohlášení" mohlo být posláno e-mailem. Takže to tedy funguje?
    MUXX
    MUXX --- ---
    dnes prisly pres EMS botky z taiwanu ($90). podano 19.1., dneska jsem je dostal. clo vyrizovala posta. kdybych mel podany elektronicky oznameni o zasilce, tak verim ze to mam o dva dny driv.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VECTOR: ja cekal loni v lete 5 tydnu, od te doby priplacim cca 10USD za fedex a to je tu do tydne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam