• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    NAVARA: nejlepsi je jeste ten komentar "a paní ze soukromé firmy na celní deklarace po mně chtěla fakturu od toho zákazníka. Když jsem jí řekl, že fakturu vystavuje firma zákazníkovi, ne zákazník firmě, tak mi řekla, že je náš rozhovor u konce." :)) Tak to dopadne, kdyz da blbci clovek funkci
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Co to obnáší, když chce Čech Američanovi opravit elektronický přístroj?
    http://www.ontola.com/cs/co-to-obnasi-kdyz-chce
    NASA
    NASA --- ---
    cau, urcite jste tu uz resili moji situaci, mohl by me tedy nekdo odkazat na nejvhodnejsi postup?
    prislo mi oznameni, ze mam balik na p120, potravinove doplnky za par dolaru.
    v naberovem listku, co mi poslali je zakorzkovano "bez cla", coz jsem mel v planu, proto jsem nakupoval mensi mnozstvi za cenu pod tech 24(?) eur
    jde mi hlavne o to, ze nechci poste platit ten poplatek, da se tomu vyhnout?
    nejsem prazskej...
    diky
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VECTOR: a druhy postovny platil kdo?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VECTOR: akorat jsi ojebal nejakej internetovej obchod? nejak nerozumim tomu co jsi s tim provedl...
    MICA
    MICA --- ---
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    KALIBAN: Stačí. A na jaký asi poště, hm? :) Já jsem tam byla a přede mnou na prvním stanovišti byli dva lidi, a za 10 minut jsem byla venku.
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    KALIBAN: Asi měsíc zpátky jsem objednávala 2 knížky z amerického Amazonu a DPH platit + stodvacítku navštívit jsem musela. Tohle je asi spíš o štěstí co proklouzne, nevím..

    QUORRA: Teda já si pochvalovala jak překvapivě pozitivní a rychlej zážitek to na Plzeňský byl, ale i když jsem šla vždycky rovnou na řadu (krom mrňavý fronty u poslední přepážky a asi čtyř minut čekání než mi donesou balík ze skladu), tak mi to zabralo 25 minut minimálně.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    QUORRA: 10minut? na ktery poste jsi byla a pro co? 10minut ti nestaci ani kdyby tam nebyla vubec zadna fronta, nez obejdes ty ctyri stanoviste...
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    NAVARA: Den? Já tam strávila 10 minut. Taktéž mí přátelé, co si tam pro něco byli. A rozhodně je lepší jít si tam osobně, než to nechat řešit Českou poštou. Já jsem prohloupila, nakonec jsem tam musela osobně a stejně jsem zaplatila 300 Kč navíc za balík, který DPH ani clu nepodléhal.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QUORRA: a muzes stravit den postavanim na poste a muzes se tahat s kdovijak tezkym balikem pres pulku Prahy apod
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    FI_YOU: :) Ale lepší je rozhodně si dojet osobně, pokud jsi z Prahy a okolí.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    QUORRA: ted jsem mluvil s celnikem. Jsem u nich v evidenci v souvislosti se zasilkou z minuleho roku a nebyl schopny najit potvrzeni o plne moci z te doby. presto mi zasilka tenkrat dosla. nicmene me ujistil ze bez ni to nejde :)
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    FI_YOU: Cože? A jak myslíš, že by ti ten balík přišel, když bude trčet na poště, dokud si ho buď osobně nevyzvedneš nebo to díky plné moci vyřídí pošta?
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    po roce opet svadim boj s Postou 120. Prisla mi lejstra, o kterych jste psali nize:

    Chapu spravne ze:

    1) scan baliku uvadejici jeho obsah a cenu zbozi (cca 64 USD) = fakturu jiz dokladat nemusim
    2) zadost o elektronicke zasilani = upozorneni mailem, namisto pisemneho oznameni do 3 dnu (stejne mam vzdy track&trace number)
    3) vyzva k plne moci = vyhodim 180 CZK prakticky za nic? Je vubec nutne nejakou plnou moc udelovat?

    Minuly rok (pokdu se pamatuji) mi zadne papiry zaslany nebyly a pokud ano, tak jsem je nevyplnoval.

    Takze abych to shrnul:
    mam se na ta jejich lejstra vy**at a pockat si, az mi za mesic prijde balik? Nebo se vyplnenim formularu da proces urychlit?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Amazon to ma nejak vychytany.. nevim jak.. i kdyz si objednate kindle z americkyho amazonu, tak prijde bez niceho.. dva kamaradi to tak meli a urcite to bylo vic nez limit...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KEMENTARI: ze by to bylo pod limit?
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    MAKROUSEK: Ja jsem tuhle objednala nejake veci z nemeckeho Amazonu, balicky prisly ze vsech koutu sveta a krome jednoho, ktery se ztratil na poste, dorazily vsechny primo ke mne, bez placeni cehokoli. Nechapu.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    MAKROUSEK: pokud zaplatila dph v anglii, coz se mi zda divne, tak uz to bude jen clit, nicmene musi mit doklad ze ktereho bude zrejme kolik je dph v anglii zaplaveno. Ale bude to boj s celnikama. Idealni by bylo kdyby si to poresil dodavatel sam.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KALIBAN: tak vyplnena ztrata na americkym shopu, vyresena a navracena plna castka, objednano znova ve ctvrtek v noci, od vcerejska pripravene na slovenske celnici k vyzvednuti....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam