• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: urednikum nikdy zadnej postih nehrozi ;)

    KALIBAN: jednak invoice od obchodnika, druhak vypis z uctu (u paypalu tedy banka, z ktery se to platilo)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KALIBAN: tak to přemejšlim, jestli by mi to za těch cca 380kč, co bych dal na DPHčku, stojí...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    poslou ti mail abys dodal vypis z paypalu nebo tak neco...
    takze najedes na paypal, ulozis html stratnku, opravis v ni sumy tak jak chces, udelas screenshot a posles jim to...
    tusim je to tresnej cin, takze ode me to kdyztak nemas...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    no a dejme tomu, že to nepustěj, co pak? Hrozí nějakej postih? ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Kdybych provozoval celni sluzbu, tak jim dam kvotu kterou za hodinu musi stihnout (jinak bez premii za den) a dam jim premie podle toho, kolik toho najdou jako podcenneneho.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TOOMIX: Hele oni celníci nejsou zas tak blbý jak je děláte ;)
    Stačí když roztrhne obálku a vypadne na něj krabice kde bude určitě ohromným písmem přes půl předku napsáno ANDROID a nemusí vůbec nic pouštět :D

    Jediná šance je, že když to bude tahat skrz rentgen, tak mu bude stačit ten uvedenej fotorámeček a neotevře obálku.
    Máš to 50/50.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: no drzim ti palce, kazda koruna ktera se na clu usetri je dobra koruna...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TABORACEK: a tam koukne, a uvidí displej, snad bude dost blbej na to, aby to pustil
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: Jenze celnik nemusi proclivat podle toho co je napsano na celni deklaraci. A v pripade cinskych dodavatelu si bud jist, ze kdyz v tomuvidi neco takovyho, tak to rozbali...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak mi první prodejce odepsal :)



    "Dear friend,

    Thank you for your interest in our item.

    Yes,of course.We can send it out as your request.Pls leave a message about your request and send an email to me,then I can help you check with our logistics team.

    Enjoy your purchase in eBay & Have a nice day.

    Best regards,
    Li Fenfen"

    - toymodel55
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUBANCZ: co koukám na ty oba prodejce toho tabletu na eBay, oba posílají přes China Air Mail bez poštovnýho. Teď jsem jim napsal, jestli by bylo možný to poslat označený jako fotorámeček s cenou 20€ a označit to jako dárek. Tak jsem zvědav, co odepíšou ;)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TOOMIX: plnou moc pro KAMU, nikoliv pro postu.. tem jen zaplatis vypalny 96kc za nic...

    cinani vetsinou posilaj emskem, tnt/dhl.. pokud jde o levnej shipping nebo produkty tak jeji klasikou china air mail a i ta ma tracking number.
    Normalne se to da sledovat bud na webu cinsky posty nebo ems/cpost. Takze si napis o to cislo prodejci :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUBANCZ: na tu plnou moc se jim chci vysrat, přece jim nebudu dávat 180kč.

    Co tu teď koukám na ty obaly z DX, tak to úplně všechno posílaj jako dárky. Mám tu 5 obalů, na každým je tabulka viz obrázek, a jenom na třech je samolepka Praha 120, Doporučeně a číslo ČR zásilky, na dvou to vůbec není. Takže by to zas takovej problém bejt nemusel si myslím, pokud nebudou dělat problémy z toho, že to bude mít hodnotu 96$, čehož se právě obávám




    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TOOMIX: napis jim at napisou ze jde o foto ramecek, ne tablet...a at ti rovnou poslou tracking #...

    ja na tohle pouzivam KAMU a sleduju balik od dorazeni do cr, kdyz vidim na strankach posty (predano celnimu rizeni) tak rovnou posilam predem do kamy cislo zasilky, fakturu, oc se jedna a povahu zbozi.. (ty budes muset poslat jeste plnou moc pokud nemas(postou)).
    Zpravidla to vypada tak, ze v pondeli odeslou balik do cr, v patek prijde do cz (ems), pres vikend vidim ze to spadlo do celniho rizeni, v nedeli vecer/pondeli rano posilam info KAMU o vyzvednuti zasilky, v pondeli procleno, v utery dorucuje posta nebo si to vyzvednu.... behem tydne prijde faktura za clo/dph + za sluzby kame...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: kéž by, jinak jsem v prdeli, a odseru 14 dní na mobilu. Vysralo se mi podsvícení displeje na noťasu, novej displej na eBay 2500, k tomu mám rozpraskanej ten zadní plast víka u pantů, a to prostě nikde není k sehnání, potřebuju nějakou přenosnou náhradu na internet a seriály, tak mi nezbývá, než doufat ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: vsak to je ta varianta "bud ti rovnou poslou balik s vymerenym dph" ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DARKRAZOR: no tak to jsem zvědav. S DX nebyl problém, udělal jsem objednávku, vždycky poslali její část a do 14 dnů jsem to měl doma. Minulý týden mi z eBay z HongKongu přišel displej na mobil, trvalo to 10 dnů. Ve všech případech byla na balíčku (bublinkové obálce) nalepena "faktura", která obsahovala adresu odesílatele, co je uvnitř za zboží, kolik stálo a kolik stálo poštovné.

    A jelikož mi prachy přijdou někdy až 11.6., předpokládám, že do 8.7., kdy odjíždím, ho doma ještě mít nebudu. To bych musel mít fakt štěstí...kurva
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TOOMIX: bouzel ne. Baliky ktery chodej s naprosto jasnejma fakturama a vsim, se u nich muzou zastavit taky... proste to objednej a modli se... i kdyz uz se to prej zlepsilo, nemel bys cekat mesic
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    TOOMIX: To nejde, jelikoz ve vetsine pripadu neznas cislo zasilky v CR (posta ho vzdy pri prebirani ze zahranici zmeni)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: a nebylo by lepší jim poslat rovnou tu žádost s veškerejma prohlášeníma, fakturama atd, aby poslali rovnou balík s vymeřeným dph, který pak v Mladé Boleslavi na poště doplatím? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam