• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUBANCZ: co koukám na ty oba prodejce toho tabletu na eBay, oba posílají přes China Air Mail bez poštovnýho. Teď jsem jim napsal, jestli by bylo možný to poslat označený jako fotorámeček s cenou 20€ a označit to jako dárek. Tak jsem zvědav, co odepíšou ;)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TOOMIX: plnou moc pro KAMU, nikoliv pro postu.. tem jen zaplatis vypalny 96kc za nic...

    cinani vetsinou posilaj emskem, tnt/dhl.. pokud jde o levnej shipping nebo produkty tak jeji klasikou china air mail a i ta ma tracking number.
    Normalne se to da sledovat bud na webu cinsky posty nebo ems/cpost. Takze si napis o to cislo prodejci :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LUBANCZ: na tu plnou moc se jim chci vysrat, přece jim nebudu dávat 180kč.

    Co tu teď koukám na ty obaly z DX, tak to úplně všechno posílaj jako dárky. Mám tu 5 obalů, na každým je tabulka viz obrázek, a jenom na třech je samolepka Praha 120, Doporučeně a číslo ČR zásilky, na dvou to vůbec není. Takže by to zas takovej problém bejt nemusel si myslím, pokud nebudou dělat problémy z toho, že to bude mít hodnotu 96$, čehož se právě obávám




    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    TOOMIX: napis jim at napisou ze jde o foto ramecek, ne tablet...a at ti rovnou poslou tracking #...

    ja na tohle pouzivam KAMU a sleduju balik od dorazeni do cr, kdyz vidim na strankach posty (predano celnimu rizeni) tak rovnou posilam predem do kamy cislo zasilky, fakturu, oc se jedna a povahu zbozi.. (ty budes muset poslat jeste plnou moc pokud nemas(postou)).
    Zpravidla to vypada tak, ze v pondeli odeslou balik do cr, v patek prijde do cz (ems), pres vikend vidim ze to spadlo do celniho rizeni, v nedeli vecer/pondeli rano posilam info KAMU o vyzvednuti zasilky, v pondeli procleno, v utery dorucuje posta nebo si to vyzvednu.... behem tydne prijde faktura za clo/dph + za sluzby kame...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: kéž by, jinak jsem v prdeli, a odseru 14 dní na mobilu. Vysralo se mi podsvícení displeje na noťasu, novej displej na eBay 2500, k tomu mám rozpraskanej ten zadní plast víka u pantů, a to prostě nikde není k sehnání, potřebuju nějakou přenosnou náhradu na internet a seriály, tak mi nezbývá, než doufat ;)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: vsak to je ta varianta "bud ti rovnou poslou balik s vymerenym dph" ;)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DARKRAZOR: no tak to jsem zvědav. S DX nebyl problém, udělal jsem objednávku, vždycky poslali její část a do 14 dnů jsem to měl doma. Minulý týden mi z eBay z HongKongu přišel displej na mobil, trvalo to 10 dnů. Ve všech případech byla na balíčku (bublinkové obálce) nalepena "faktura", která obsahovala adresu odesílatele, co je uvnitř za zboží, kolik stálo a kolik stálo poštovné.

    A jelikož mi prachy přijdou někdy až 11.6., předpokládám, že do 8.7., kdy odjíždím, ho doma ještě mít nebudu. To bych musel mít fakt štěstí...kurva
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TOOMIX: bouzel ne. Baliky ktery chodej s naprosto jasnejma fakturama a vsim, se u nich muzou zastavit taky... proste to objednej a modli se... i kdyz uz se to prej zlepsilo, nemel bys cekat mesic
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    TOOMIX: To nejde, jelikoz ve vetsine pripadu neznas cislo zasilky v CR (posta ho vzdy pri prebirani ze zahranici zmeni)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: a nebylo by lepší jim poslat rovnou tu žádost s veškerejma prohlášeníma, fakturama atd, aby poslali rovnou balík s vymeřeným dph, který pak v Mladé Boleslavi na poště doplatím? ;)
    NASA
    NASA --- ---
    TOOMIX: ocividne se ti muze stat, ze budes muset platit kilo (pokud nedojedes do prahy) i v pripade, ze nakupujes za 10 babek :-((
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: Nejdriv poslat zadost o elektronicke oznameni (ale neni nutna, proste by to prislo snaimailem). Az zbozi dorazi do CR, tak se PostCelnici uraci a bud ti rovnou poslou balik s vymerenym dph nebo zadost o podklady k urceni dph.Teprve pote budes neco posilat - a to konkretne invoice z obchodu a vypis z uctu se zauctovanou castkou. Pokud jim to bude stacit, poslou balik s vymerenym dph.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Jen se chci ujistit, že jsem to všechno pochopil správně, jelikož jsem ze zahraničí (převážně z Hongkongu - eBay, dealextreme) objednával věci do 10€ a jen jsem si pro to chodil u nás na poštu bez dalších poplatků, přičemž od odeslání k tomu, abych měl věc doma uplynulo maximálně 14 dní.

    Když si koupím na eBay tenhle tablet za 96$, musím na poštu 120 poslat "Žádost o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny", k tomu přiložit fakturu z PayPal, prohlásit, že je to pro osobní použití, popsat zboží, poslat je do hajzlu s plnou mocí a dopravit se pro to do Prahy, abych zaplatil DPH? Díky
    DARKRAZOR
    DARKRAZOR --- ---
    NAVARA: nejlepsi je jeste ten komentar "a paní ze soukromé firmy na celní deklarace po mně chtěla fakturu od toho zákazníka. Když jsem jí řekl, že fakturu vystavuje firma zákazníkovi, ne zákazník firmě, tak mi řekla, že je náš rozhovor u konce." :)) Tak to dopadne, kdyz da blbci clovek funkci
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Co to obnáší, když chce Čech Američanovi opravit elektronický přístroj?
    http://www.ontola.com/cs/co-to-obnasi-kdyz-chce
    NASA
    NASA --- ---
    cau, urcite jste tu uz resili moji situaci, mohl by me tedy nekdo odkazat na nejvhodnejsi postup?
    prislo mi oznameni, ze mam balik na p120, potravinove doplnky za par dolaru.
    v naberovem listku, co mi poslali je zakorzkovano "bez cla", coz jsem mel v planu, proto jsem nakupoval mensi mnozstvi za cenu pod tech 24(?) eur
    jde mi hlavne o to, ze nechci poste platit ten poplatek, da se tomu vyhnout?
    nejsem prazskej...
    diky
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VECTOR: a druhy postovny platil kdo?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    VECTOR: akorat jsi ojebal nejakej internetovej obchod? nejak nerozumim tomu co jsi s tim provedl...
    MICA
    MICA --- ---
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    KALIBAN: Stačí. A na jaký asi poště, hm? :) Já jsem tam byla a přede mnou na prvním stanovišti byli dva lidi, a za 10 minut jsem byla venku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam