• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TOOMIX: a ty jim to musis dokladat, nestaci ze faktura je u baliku ?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: Pokud to dobre chapu, tak ty jsi to neposilal, takze pripadny precin je problem odesilatele. Ty jsi se to snazil napravit. Takze jako kazdy jiny dobry skutek to muze byt po zasluze potrestano, ale aspon mas v ruce nejaky strelivo...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak jsem zrovna přišel z pošty, mám tu papíry z celnice.

    Kluci šikmooký mi ten tablet za 89$ podle fotek balíku poslali jako "RC - Hobby Toy Model" s cenou 7$. Vyřídit do Prahy si to zajedu ve středu sám.

    Dle pokynů teda zašlu email na osobne-praha120@cpost.cz, kam sdělím, že si pro to dojdu sám a čestně prohlásím, že je to zboží neobchodního charakteru pro osobní účely a žádný další věci jim posílat nebudu. Až tam pujdu osobně, s sebou vezmu screen z ebay, kde bude vidět, že jsem koupil tablet, za kolik a za jaký poštovný, screen z paypalu a screen z výpisu účtu o provedený platbě. Zaplatím 96kč + 20% DPH z ceny výrobku.

    Pochopil jsem to snad z těch jejich papírů správně, ne?

    Můžou mě nějak popotahovat, že je balík označenej úplně jinak, i cenově, než jaký zboží obsahuje, když doložím pravdivý informace?
    MICA
    MICA --- ---
    KORDA: A ani dopoledne se zrovna nepřetrhnou :))
    KORDA
    KORDA --- ---
    TOOMIX: Sobota by byla tolerovatelna. Celníci nedělají ani odpoledne.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: mne pekne prosim taky po prestehovani do Prahy prestalo bavit pracovat v sobotu a nedelam na poste :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    takže, teď volal otec, že mi přišlo doporučený psaní do vlastních rukou, takže tablet nejspíš visí v Praze a musím si tam pro něj zajet a doplatit DPH. A koukám, ty kurvy pražský (myšleno zaměstnance pošty, ne globálně) v sobotu nedělaj, ach jo...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tak to jsem zvědav :)
    DANII_DP
    DANII_DP --- ---
    taky uz mi chodej veci prepsany, kontrolou prosly, bez cla
    asi uz to tolik nehrotej :))
    CNV
    CNV --- ---
    Nedávno mi přišla zásilka za 99 dolarů, normálně do schránky, žádný DPH, nic. Že by se blýskalo na lepší časy?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    Hele a zkouseli jste to nekdo s tim darkem a celnim limitem 45 ecek?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NAVARA: pardon, ja myslim ze to byl taky fedex, nejak se mi to mota, nechavam si toho posilat nejak moc:)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Fedex po mne chtel tri kila
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    TABORACEK: cuze? to fakt?

    ja teda objednaval pres ups, prisel typek, vybral dph 20% z toho co bylo na fakture a hotovo.. rozhodne tam zadnej ichtil poplatek jako u CP nebyl
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Tak na to kašlu...objednáno, 88,98$ zaplaceno, přijde to normálně poštou, doplatím DPH, snad to budu mít do 8.7. doma, než pojedu
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    TOOMIX: zavolaj ti jak to chces resit. Bud si to vyresis sam, nebo ti procleni poresej tusim za 300Kc...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    tak poslední dotaz a objednávám...

    tablet za 89$, normálně označený jako tablet, poslaný skrze UPS...DPH zaplatím, až mi bude UPS balík předávat?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KALIBAN: ja na priklad mam problem s placenim jakekoliv dane, nejen DPH.... Takze kazda koruna ktera se nedostane do statniho rozpoctu tak aby ji mohl nekdo ukrast, je dobra koruna...

    Blbe na tomhle systemu je, ze si budeme muset zacit verit kdyz si budeme predavat veci a penize z ruky do ruky, coz v tehle zemi moc nefunguje:(
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    KALIBAN: mne osobne vadi spis zdrzeni na dalsi poste, dalsi papirovani a pripadne hrabani se postakama v zasilce
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ja vlastne nechapu, proc je takovej problem to DPH zaplatit... ale dobre no
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NAVARA: tak to jsme v prdeli, a nikomu nám už nic nepřijde :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TOOMIX: myslis ze to tu celnici nectou? od ted se bude zadrzovat vse vypadajici jako fotoramecek :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam