• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    TOOMIX: Jako prijemce to nevidim globalne v poslednich 3 tydnech mi dorazili 3 zasilky (z toho jedna doporucene)/shodou nahod tez do HK ;-)/.
    Hodnota temer stejna.Stejne to aspon me vetsinou visi na Hong Kong post pripadne China post.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    není teďka nějaký problém u zásilek z Hong Kongu? Dnes je to 3 týdny, co mi byly odeslány 3 balíčky v hodnotách 2$, 1$ a 23$, pořád nic. Vždycky mi to chodilo do 14 dnů
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: jeden po CR a druhy do reichu, tak uvidime jak to dopadne, pocitam ze v reichu to bude podstatne driv:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak pokud si to už podal, tak to zítra ráno už nebude v ČR (záleží teda kam to posíláš, do nějkterejch zemí se neposíla denně)
    MARWIN
    MARWIN --- ---
    TABORACEK: do ciziny je to v pohode -- to nedorucuje ceska posta
    jednou takhle mama posilala 2 balicky, jeden mne do nusli a druhy sestre na tchaiwan
    balicek na tchaiwan dosel za tyden, balicke do prahy se po mesici vratil jako nedorucitelny (pro overeni pak na stejnou adresu poslala pohlednici, ta dosla za 2 dny)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: ano do ciziny:( Trochu se bojim co se stane:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak doufám že do ciziny, jinak to sem nepatří, tohle je diskuze pro mezinárodní poštu :-))))
    GL :-D
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    tak dneska budu posilat balicek po CR, to bude zase adrenalin panecku:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: tak recomando je levnější, tak proč posílat dvou Kg balík za větší cenu:-)

    ADITU: tak těch možností je víc. Ale řekl bych, že balík bude začínat písmenem C (v podacím čísle) a rekomando R.
    Jak je to potom ve vnitrostátě to nevim. Ale rozhodně by to nemělo být označeno jko obyčejná listovní zásilka (to jsou pohledy a dopisy) tohle je zapsaná (dohledatelná) zásilka.
    ADITU
    ADITU --- ---
    SKOKY: podaci cisla budu muset dohledat, ale podivam se po nich. jak se z nich pozna "cerveny material"?

    k tomu baliku/zasilce: na poste /oznameni ve schrance to meli vzdycky oznaceny jako obycejnou listovni zasilku, takze zadnej balik, pardon za mateni pojmu. meni to situaci hodne?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    jo, obcas mne ty 2kg "dopisy" dostavaj :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ADITU: Tak žádné oficiální vyjádření není. Royal post ani ČP nedala vědět, že přes nás přestane posílat rekomanda a používá GLS. A abych odpověděl na tvou otázku jakej je v tom sysytém, tak všechny typy zásilky kromě rekomand (tzn bílí materiál - nezapsaný, balíky, EMS, EPG, CP atd. jdou normálně přes českou poštu) a červený materiál - zapsaný(rekomanda) posílá přes GLS.

    Schválně se podívej na podací čísla těch zásilek a uvidíš v tom rozdíl (rekomando může mít totiž až 5 Kg, takže si je možná pleteš s balíkama)
    ADITU
    ADITU --- ---
    SKOKY: je moznost o tomhle nekde zjistit vic? zatim jsem neprisla na system, podle ktereho royal mail predava zasilk CP nebo GLS. pokazde z UK objednavam "standard delivery" a v pulce pripadu to prijde postou, v pulce pres GLS. je to zavisle od ceny zasilky, nebo jak se komu na hranicich libi obal balicku...?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    DEMONOFANARCHY: Tak už vím jak to je. Už cca 2 měsíce BG post nedodává České poště žádná rekomanda. Vybrali si jiného dopravce. Z toho důvodu se začali množit stížnosti na ČP od zákazníků, že to trvá dost dlouho (ČP za to ale aktuálně nemůže). Možná to zdržení měli jen ze začátku a bude se to zlepšovat.
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    DEMONOFANARCHY: 14 dni to jeste jde .. jednou mi prisla hra z UK za tri tydny ..
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    DEMONOFANARCHY: nejsem si jistej, ale pokud si to teď dobře vzpomínám, tak mezi GB a ČP byly změny v doručování zásilek (zítra zjistím pořádně:-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Evropska komise (=nevoleny zastupce) se pry kvuli ochrane domacich vyrobcu rozhodl nastavit nam limit na bezcelni dovoz a ten nasledne jeste snizit. Pak do toho prijde instituce jako CP a tohle kombo je docela smrtelny. Tedy neni to chyba ani odesilatele ani adresata, ale nejakych blbu v bruselu, ktery maji pocit ze vedi co je pro nas dobry lip nez my sami...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    KALIBAN: tak tam je poplatek v podstatě za proclení tzn zpracování a vytvoření JSDčka. Mrkni na ceny ostatních deklarantů a jsou větší.

    ANDY_WARHOL: To ne. V US to pošlou s největší pravděpodobností přes USPS - The United states postal service a jelikož oni jsou tak jako ČR členy UPU -světová poštovní unie, tak se to předá soukromému dopravci(letecká společnost) od které to na letišti převezme ČP (aktuálně outsourcing).
    Ale uričně má možnost v US najít pobočku třeba DHLky nebo FedExu a podat to u nich. Oni si to pak nějak doručí sami.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKOKY: myslis ze jako usa shop to posle pres cp ? tomu opravdu neverim. neni to tak, ze to cp na nasem uzemi prevezme automaticky ?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SKOKY: bavim se o zasilce nad limit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam