• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak parkoviště tam máme, sice je vždy min z půlky plný, ale případně jde zaparkovat vzadu za budovu u překládky. (nechápu proč nemáme zprovozněný parkoviště co je pod celou budovou :-)

    Fronty tam jsou jen v nějaké hodiny.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: To by bylo fajn, kdyby:
    a) jsem nemusel nekam na smichov
    b) dalo se tam zaparkovat
    c) nebylo tam nekolik front ve kterych si pripadam jak kohoutek co chodil pro vodu
    d) nemusel jsem nic tisknout a/nebo nekam posilat

    Takze volim drazsi variantu shipito:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK:
    KULA: Tak si to nech poslat přes ČP, ale deklaraci si udělej sám na celnici (podmínkou je osobní návštěva P120 v Praze). Předpokládám, že původ těch mobilů nebude GB, ti to budou jen přeposílat, že?

    Posílal by sis jich více v jednom balíčku nebo každej zvlášť?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    KULA: ja vsechno posilam z US pres shipito, coz je drahe, ale celni deklaraci si vyplnis sam...
    KULA
    KULA --- ---
    Co by jste mi doporučili za přeposílatelskou společnost, která by omezila kontrolu na celnici? Potřeboval bych pár telefonů a chci si to poslat přes anglii, neboť poštovné tam je zdarma a když to pošlu na přímo, zdaní mi to, a to nechci.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    THESTOUPA: zajimave, neznal jsem, diky. Evidentne ty jerkky berou od dovozce (jack-links.cz) ktery ma presne ty same prichute a jsou jeste o dve kacky drazsi, ale dobre:)

    Ten jeste ty craisins:)
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    TABORACEK: http://www.candy-store.cz/ - Candy Store znas? Jerky tam maj. A jsou tam docela mily, tak by se s nima mozna dalo domluvit, ze dovezou i nejakou jinou prichut pokud jim chybi v nabidce.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    THESTOUPA: neni jerky jako jerky. Tady se standartne prodava jen to co se jmenuje "jerky" a to je 1) drahy a za 2) nic moc, jack link's jerky je uplne jina liga...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: no samozrejmne bych to rad koupil rovnou tady, to jerky nakonec vypada ze tu sezenu, ovsem zase my chybi moje oblibene prichuti. Pokud jde o ty susene brusinky (nikoliv boruvky), tak ocean spray craisins se tu nic ani zdaleka chutove neblizi...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: to spíš že daný producent masa v zahraničí má dovoleno vyvážet do EU. Ty brusinky by neměly být problém. Na druhou stranu jak píše Stoupa. neni levnější si to koupit tady? První odkaz na sušené borůvky (nesířené) za 154 CZK za kilo :-)
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    TABORACEK: maso kupujes u nas, tak kup u nas i jerky, ne? nebo je to u nas o tolik drazsi nez primej nakup (s postou a DPH)?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: no to je pochopitelne demence, ja si chtel poslat normalne jack link's jerky a to sem zjevne nedostanu. Ovsem pro manzelku suseny brusinky zjevne nebudou problem, ja se ptam WTF!

    Mimochodem, zajimalo by me co to je za vola, kterej si posle ryby postou v normalnim baliku. Precijenom, tyhle produkty vyzaduji urcite specialni zachazeni, ktery posta mozna zvladne, ale nebude to asi za 50Kc s dobirkou:)

    Pokud jde o tu dopravu argentinskeho masa, tak to je taky utopie ze by to kontroloval veterinar, mozna na to nekde da razitko, ale ty kusy co kupuji jak jsou vakuovany jeste v argentine:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: já neříkám, že se sem nevozí, ale to co se sem doveze, je zkontrolováno veterinou.
    Bral bych to hold jako fakt. Nenech si posílat nic. Půjde to na spálení a ještě ti to zaúčtujou. Už mě příjde divný nechat si posílat ryby. Případy, kdy u nás na skladě leží balík (nejlépe hůře zabalenej), kde jsou ryby co začínaj smrdět, je dost nechutný :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: stejne tak si sem muze nechat poslat cokoliv jinyho s breberkama uvnitr, zakaz jen nekterych komodit nic neresi... Jak typicke pro celou EU...

    Mimochodem maso napriklad z argentiny se sem normalne vozi, bezne kupuji pupek z Anguse:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak tohle zrovna docela chápu. představa, že si sem někdo třeba z číny nebo jižní ameriky nechá poslat flákotu masa bůh ví s jakejma nemocema nebo breberkama uvnitř :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Tos mi tedy radost neudelal, alespon ze to susene ovoce vypada neregulovane. Uz me trochu rozcilujou tuhlety ruzny regulace....
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: bohužel, pokud nemáš nějaký povolení od veterinární stanice :-)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: takze jerky z ameriky asi radeji ne jestli to spravne chapu?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: btw celník by ti to zabavil a ještě by si musel zaplatit zničení toho obsahu :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak první věc je odkud je to posílaný. nechci sem tu tabulku přepisovat celou takže doufám že to nemáš z Chorvatska, Grónska, Islandu nebo Faerských ostrovů :-) vše kromě EU a výše uvedených.

    Dovoz zásilek produktů živočišného původu pro osobní spotřebu dle NK (ES) č. 206/2009

    Maso a mléko a produkty z masa a mléka =0 Kg

    krmivo pro zvířata v zájmovém chovu potřebné z lékařských důvodů = 2 Kg

    produkty rybolovu (Čerstvé izpracované) např. vařené, solené ryby, krevety, humři, neživé mušle, neživé ústřice = 20 Kg

    sušené mléko pro kojence, kojenecká výživa a zvlášť výživa potřebná z lékařských důvodů = 2 Kg

    Ostatní produkty živočišného původu (med, vejce, živé ústřice, živé mušle, hlemýždi) = 2 Kg

    Výjimky:
    chléb, dorty, sušenky, čokoláda a cukrovinky (včetně bonbonů) nepromísené s masným výrobkem ani neplněné masným výrobkem.
    Potravinové doplňky zabalené pro konečného spotřebitele
    výtažky a koncentráty z masa
    olivy plněné rybím masem
    těstoviny a nudle nepromísené s masným výrobkem ani neplněné masným výrobkem
    bujóny a ochucovadla zabalené pro konečného spotřebitele
    jakékoli jiné potravinářské výrobky, neobsahující žádné čerstvé nebo zpracované maso nebo mléko a obsahující méně než 50% zpracovaných
    výrobků z vajec nebo rybích výrobků

    Omezení:
    Kaviár druhu jeseterů - hmotnostní limit max 125g na osobu




    Snad tam najdeš odpověď :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    TABORACEK: caje, susenky, med mi sel bez problemu - v celnim sazebniku jsou krom sazeb i vyjmenovany potraviny ve spesl rezimu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam