• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: 0,02? 2%? nemělo to být 0,2. Ale i tak se to nevyplatí, protože nebereš v potaz, že i kdyby si nějakou větší část rozdělil na tři části, tak budeš platit i těch 180 i to clo/DPH. Protože by si musel rozdělit na tak malý části, aby sis e dostal pod limit.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: no nevyplati... nekdy muze byt 3 x 180 CZK < 0,02 * TotalInCZK :)

    pics or didnt happened!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: za každou zásilku, která bude projednávaná. To je důvod, proč se nevyplácí si zásilku rozdělovat na menší části :-)
    trochu OT: Máme tu novo brigádnici na třídění malejch zásilek do ČR moc hezkou dívčinku ročník 91, tak si těch zásilek važte :-))
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: ale balikovne (180) bude 3x ?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TAJSO: jestli už ti přišlo avízo na alespoň jednu z těch zásilek, tak v tom mailu co budeš posílat ty doklady napiš, že se jedná o souhrnou cenu za více zásilek (nejlépe uvést i podací čísla zbylých zásilek). Pak by se mělo počítat clo a dph jako z celku.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    jeste k predchozimu prispevku.. asi chapu ze si muzu v photoshopu upravit veci tak aby to sedelo.. ale kdyz bych to nechtel smelit? Nejak se nechci dockat toho, ze mi u tri veci z jedne objednavky budou vymerovat dph u kazde zvlast z ceny kterou to stalo vsechno dohromady.
    Je to zvlastni zkusenost, posledni objednavka za 300 USD prosla bez zastavky kvuli procleni.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    Ahoj mam dotaz ohledne dokazovani ceny zasilky. Na DX mi objednavku rozdelili na nekolik balicku. Kdyz budu dokladovat vypis z uctu bude castka nepomerne vyssi nez cena veci v tom balicku. Je to problem? Diky moc
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TOOMIX: tak ono už máloco chodí pozemní cestou
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: tak doporučeně to nebylo, ale šlo to standardně letadlem přes Singapore post ;)
    MICA
    MICA --- ---
    HLAWA: Tak to bude mít Kalousek pěkný Vánoce :))
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HLAWA: dobry na tom je, ze flat poplatek 180kc te tim padem az tak moc nesere :)
    HLAWA
    HLAWA --- ---
    Moje zasilka je asi za 50k :((
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: To je dobre vedet, protoze to znamena ze moje zasilky z ameriky budou moci byti lepe pojistene:)

    Pokud jde o tu spravu te diskuze, to ja samozrejmne vim, spis jsem chtel aby byla zachovana kontinuita. A nastenkou jsem nemyslel nastenku, ale zahlavi, tam by si toho nekdo mohl vsimnout:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: Já tuhle diskusi nespravuji, jen se snažim trochu zlepšit reputaci Č P120. Protože spousta lidí na ní nadává absolutně bez důvodně nebo kvůli špatnejm informacím (Jo v době té změny se to tu posralo komplet, ale to už jsou dva roky :-)

    add sazba. Sazby můžou být i větší, tuhle sem někomu hledal sazbu na jízdní kola (asi čína) a tam byla untidumpingová sazba asi 30% :-)
    Ještě bych k tomu doplnil, že jestliže je zásilka poslaná jako dar, tak se tam mění ten limit na 50éček
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    TABORACEK: tak ono to na nastence v zasade je... ale nastenku nikdo necte, ze? taky je tam odkaz na FAQ posty, kde je to vse celkem prehledne vysvetleny .
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SKOKY: tech 20% beru to, co zaplatim pani na poste na prepazce... jakozto koncakovi, je mi celkem jedno, co to vlastne je :)
    rikam jen svoje zkusenosti, ze kdyz mi to po x mesicich doslo, tak co jsem zaplatil... ceskou postu stale nepouzivam
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Nemohla by ta informace o clu a DPH byt prosim na nastence, to je co koazdou chvili se na to nekdo pta.

    a sumarum:
    DPH bude vymereno pokud cena zasilky presahne 22EUR ovsem nepresahne 150EUR
    DPH a clo bude vymereno pokud cena zasilky presahne 150EUR

    Pokud dojde k vymereni DPH a/nebo cla tak se DPH vymeruje z ceny zasilky a ceny postovneho dohromady (pisu to spravne)

    Konkretni vysi cla je treba vyhledat v celnim sazebniku, protoze ruzne druhy zbozi maji ruzne clo, obecne cca 2-5%(?)

    Pro mene chapave priklad:
    krabicka kondomu za 10EUR, postovne 10EUR -> zadne clo, zadne DPH
    karton kondomu za 50EUR, postovne 20EUR -> DPH 20% ze zakladu 70EUR
    velky karton kondomu za 170EUR, postovne 35EUR -> DPH 20% ze zakladu 205EUR, clo vymerene ze zakladu 170EUR dle celniho sazebniku (ona drive avizovana 2-5%)

    Pochopitelne jeste existuje snizena sazba DPH, ovsem pro nase ucely neni nutne se ji zabyvat, nebo se aplikuje na polozky jako napriklad jidlo (a to jeste taky jen nektere)...

    Doufam ze jsem nekde neudelal chybu...

    Pokud se to nekomu zda neferove, zejmena vymerovani DPH z ceny prepravni sluzby, tak by si prosim mel rozmyslet koho bude priste volit jako soudruzi sedi v bruselu...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    KALIBAN: mno to co sem psal je vytažená sazba od bývalé vedoucí celní deklarace na P-120... můžeme se hádat :-))
    a těch 20% bereš clo nebo DPH?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    a moje realne zkusenosti jsou ze to je vzdycky 20% + ten vymrdanej poplatek.... coz u veci za 30usd fakt potesi
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    HLAWA: plus minus. v praxi je to mam pocit trochu slozitejsi, protoze do cla se pocita jen hodnota zbozi plus doprava. zatimco do DPH se pocita hodnota zbozi, doprava plus clo. a navic pocitej s poplatkem 96/180 korun poste (zalezi jestli si to jdes vyridit sam na celni postu nebo to nechas vyridit postu a poslat si to az domu).
    HLAWA
    HLAWA --- ---
    takze jestli to chapu dobre tak cena zbozi plus 22procent
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam