• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    TABORACEK: tak ono to na nastence v zasade je... ale nastenku nikdo necte, ze? taky je tam odkaz na FAQ posty, kde je to vse celkem prehledne vysvetleny .
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SKOKY: tech 20% beru to, co zaplatim pani na poste na prepazce... jakozto koncakovi, je mi celkem jedno, co to vlastne je :)
    rikam jen svoje zkusenosti, ze kdyz mi to po x mesicich doslo, tak co jsem zaplatil... ceskou postu stale nepouzivam
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Nemohla by ta informace o clu a DPH byt prosim na nastence, to je co koazdou chvili se na to nekdo pta.

    a sumarum:
    DPH bude vymereno pokud cena zasilky presahne 22EUR ovsem nepresahne 150EUR
    DPH a clo bude vymereno pokud cena zasilky presahne 150EUR

    Pokud dojde k vymereni DPH a/nebo cla tak se DPH vymeruje z ceny zasilky a ceny postovneho dohromady (pisu to spravne)

    Konkretni vysi cla je treba vyhledat v celnim sazebniku, protoze ruzne druhy zbozi maji ruzne clo, obecne cca 2-5%(?)

    Pro mene chapave priklad:
    krabicka kondomu za 10EUR, postovne 10EUR -> zadne clo, zadne DPH
    karton kondomu za 50EUR, postovne 20EUR -> DPH 20% ze zakladu 70EUR
    velky karton kondomu za 170EUR, postovne 35EUR -> DPH 20% ze zakladu 205EUR, clo vymerene ze zakladu 170EUR dle celniho sazebniku (ona drive avizovana 2-5%)

    Pochopitelne jeste existuje snizena sazba DPH, ovsem pro nase ucely neni nutne se ji zabyvat, nebo se aplikuje na polozky jako napriklad jidlo (a to jeste taky jen nektere)...

    Doufam ze jsem nekde neudelal chybu...

    Pokud se to nekomu zda neferove, zejmena vymerovani DPH z ceny prepravni sluzby, tak by si prosim mel rozmyslet koho bude priste volit jako soudruzi sedi v bruselu...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    KALIBAN: mno to co sem psal je vytažená sazba od bývalé vedoucí celní deklarace na P-120... můžeme se hádat :-))
    a těch 20% bereš clo nebo DPH?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    a moje realne zkusenosti jsou ze to je vzdycky 20% + ten vymrdanej poplatek.... coz u veci za 30usd fakt potesi
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    HLAWA: plus minus. v praxi je to mam pocit trochu slozitejsi, protoze do cla se pocita jen hodnota zbozi plus doprava. zatimco do DPH se pocita hodnota zbozi, doprava plus clo. a navic pocitej s poplatkem 96/180 korun poste (zalezi jestli si to jdes vyridit sam na celni postu nebo to nechas vyridit postu a poslat si to az domu).
    HLAWA
    HLAWA --- ---
    takze jestli to chapu dobre tak cena zbozi plus 22procent
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    HLAWA: doufám, že sem hledal pod správnou položkou - elektrický nízkofrekvenční zesilovač. Z Číny: CLO = 2 %, DPH 20%
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ADITU: jop, clo sem nikdy neplatil za nic, vcetne objednavek za 1500E ... ale odpovedel jsem na to, na co se vlastne ptal, tedy kolik zaplati, jestli to bude dph, nebo clo, asi uplne neresi.
    ADITU
    ADITU --- ---
    KALIBAN: 22euro a tech tvych 20% je DPH, ne clo. clo se pocita az od 150eur
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HLAWA: 20% z cehokoliv nad 20euro.. do toho se pocita i postovny..

    kruci nebo to je 20dolaru?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SKOKY: ještě mám na cestě kabel z DX, ale do Vánoc ho stejně nepotřebuju :)
    HLAWA
    HLAWA --- ---
    cau chci se zeptat budu objednavat nakou elektroniku z ciny jak zjistim kolik budu platit clo?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TOOMIX: buď rád, P120 se začíná docela slušně zaplňovat :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Hlásím osobní rekord ze Šanghaje. 22.11. objednána baterka do notebooku za 26,07$, poštovné zdarma. 23.11. email, že odeslali, dneska mi volala máma, že to přebírala, číňani to poslali doporučeně. Takže celkem 11 dní od objednávky ;)
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    SKOKY: nejaky tip na vhodne vyssi misto, kde si te stiznosti nekdo vsimne?
    QUORRA
    QUORRA --- ---
    SKOKY: Tak nadávám, přeci jen pokud by ta služba (obyčejná zásilka) byla nefunkční, tak proč ji pošta nabízí? :) Navíc prodejci z ebay často nabízejí jen jeden typ doručení. Něco je z Anglie, něco z Číny a jedna z ČR.

    PETUL_KA: Tak to je docela smutný :-/. Dřív bylo šecno OK, chodily mi všechny zásilky, ale v poslední době to jde dost do kopru a vždycky se akorát bojím, jestli mi něco vůbec přijde.

    SKOKY: Možná bude příčina v tom, protože já to výrazný zhoršení eviduju tak posledního půl roku.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    PETUL_KA: Je to tak odhadem 3-4 měsíce co balíky přestaly doručovat dodací pošty. Vytvořila se pro tento účel Depa 70x a ty na to asi serou. Navíc normální doručovatelky ty lidi přece jen znají líp, takže i když je třeba překlep v adrese tak do doručej a nedělal pič*viny.

    Podávejte stížnosti vedoucí poště a nejlépe vždy poslat kopii (pro info :-) na vyšší místo. Ještě že s doručením a podáním nemám nic společnýho ( I když Ústecká mafie co je na přepravnim je taky úžasná :-D
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    QUORRA: ja mam se 158 00 za posledni 2 mesice samy problemy. nedorucujou oznameni o balicich a doporucenejch zasilkach (ale vetsinou mam tracking cislo, takze vim, kdy mi neco prijde). doporucenej dopis evidovali jako obycejnej, jen protoze jsem sla na postu kvuli necemu jinymu a prehrabovali se v jejich uzasne prehledne hromadce dopisu, na to prisli (chyba dorucovatelky, o tom sepsali nejakej dokument). doporucenej dopis mi neodeslali kvuli udajny necitelnosti (urednik sam obalku prelepil cistejma lepickama a napsal adresu, protoze jsem to posilala znovu rovnou po prevzeti), toto zjisteni jim trvalo tri dny a jeste obalku dost zohejbali, ze utrpel i obsah... pardon, musela jsem si nekde postezovat...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    QUORRA: To je přesně ono. Lidi nadávaj na nedodání zásilky i když je to obyčejná. Nejsem si uplně jasnej jaká je garance doby doručení, ale i když to jde letecky, tak to může na dlouho zůstat ležet na letišti, kvůli prioritnímu materiálu. Takže jak víš že ti těch pět zásilek mělo přijít před týdnem?
    Tak jestli ti cena zásilek překročí limit, tak ti určitě celní deklarace dá vědět až se to na P120tce zasekne. Jinak kdy to bylo posláno a odkud?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam