• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    SKOKY: diky za odpoved, moje nocni mury se nenaplnily a balicek nakonec v patek dorazil bez celniho rizeni.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: tak zrovna ženský, co tříděj drobnej materiál do ČR se moc neflákaj. Co si takhle z hlavy vzpomínám, tak maj v průmru kolem 7K roztříděnejch zásilek za hodinu. A co jde tak se posílá na strojní třídění do Malešic.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: pocital jsem clo, dph bude vzdy

    pokud je clo 10% a 149€ je 3762 CZK, a tak

    3 x 180 + 3 * 3762 + 0 = 11826 CZK
    1 x 180 + 11286 + 1129 = 12595 CZK

    pokud je clo jiny, tak se to proste jen prehoupne jindy
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: Popravde receno, bylo by mi milejsi, kdyby tam s vama pracovala tlusta oksliva zenska, ovsem ktera by tridila zasilky nadzvukovou rychlosti, nez ze tam mate na co koukat a flakate se:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: 0,02? 2%? nemělo to být 0,2. Ale i tak se to nevyplatí, protože nebereš v potaz, že i kdyby si nějakou větší část rozdělil na tři části, tak budeš platit i těch 180 i to clo/DPH. Protože by si musel rozdělit na tak malý části, aby sis e dostal pod limit.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: no nevyplati... nekdy muze byt 3 x 180 CZK < 0,02 * TotalInCZK :)

    pics or didnt happened!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: za každou zásilku, která bude projednávaná. To je důvod, proč se nevyplácí si zásilku rozdělovat na menší části :-)
    trochu OT: Máme tu novo brigádnici na třídění malejch zásilek do ČR moc hezkou dívčinku ročník 91, tak si těch zásilek važte :-))
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: ale balikovne (180) bude 3x ?
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TAJSO: jestli už ti přišlo avízo na alespoň jednu z těch zásilek, tak v tom mailu co budeš posílat ty doklady napiš, že se jedná o souhrnou cenu za více zásilek (nejlépe uvést i podací čísla zbylých zásilek). Pak by se mělo počítat clo a dph jako z celku.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    jeste k predchozimu prispevku.. asi chapu ze si muzu v photoshopu upravit veci tak aby to sedelo.. ale kdyz bych to nechtel smelit? Nejak se nechci dockat toho, ze mi u tri veci z jedne objednavky budou vymerovat dph u kazde zvlast z ceny kterou to stalo vsechno dohromady.
    Je to zvlastni zkusenost, posledni objednavka za 300 USD prosla bez zastavky kvuli procleni.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    Ahoj mam dotaz ohledne dokazovani ceny zasilky. Na DX mi objednavku rozdelili na nekolik balicku. Kdyz budu dokladovat vypis z uctu bude castka nepomerne vyssi nez cena veci v tom balicku. Je to problem? Diky moc
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TOOMIX: tak ono už máloco chodí pozemní cestou
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: tak doporučeně to nebylo, ale šlo to standardně letadlem přes Singapore post ;)
    MICA
    MICA --- ---
    HLAWA: Tak to bude mít Kalousek pěkný Vánoce :))
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HLAWA: dobry na tom je, ze flat poplatek 180kc te tim padem az tak moc nesere :)
    HLAWA
    HLAWA --- ---
    Moje zasilka je asi za 50k :((
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SKOKY: To je dobre vedet, protoze to znamena ze moje zasilky z ameriky budou moci byti lepe pojistene:)

    Pokud jde o tu spravu te diskuze, to ja samozrejmne vim, spis jsem chtel aby byla zachovana kontinuita. A nastenkou jsem nemyslel nastenku, ale zahlavi, tam by si toho nekdo mohl vsimnout:)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK: Já tuhle diskusi nespravuji, jen se snažim trochu zlepšit reputaci Č P120. Protože spousta lidí na ní nadává absolutně bez důvodně nebo kvůli špatnejm informacím (Jo v době té změny se to tu posralo komplet, ale to už jsou dva roky :-)

    add sazba. Sazby můžou být i větší, tuhle sem někomu hledal sazbu na jízdní kola (asi čína) a tam byla untidumpingová sazba asi 30% :-)
    Ještě bych k tomu doplnil, že jestliže je zásilka poslaná jako dar, tak se tam mění ten limit na 50éček
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    TABORACEK: tak ono to na nastence v zasade je... ale nastenku nikdo necte, ze? taky je tam odkaz na FAQ posty, kde je to vse celkem prehledne vysvetleny .
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    SKOKY: tech 20% beru to, co zaplatim pani na poste na prepazce... jakozto koncakovi, je mi celkem jedno, co to vlastne je :)
    rikam jen svoje zkusenosti, ze kdyz mi to po x mesicich doslo, tak co jsem zaplatil... ceskou postu stale nepouzivam
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam