• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    WICKPICK: kdys byl naposled s pochodní u sněmovny? tak drž a plať
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    TOOMIX: opravdu chces na tuhle otazku odpoved? mam pocit ze statu platim na danich dost na to, aby se me pokousel okradat jeste na pozitcich koupenych za me tvrde vydelane a zdanene penize...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    WICKPICK: nebylo by jednodušší doplatit těch 1600,- na DPH, než obcházet zákon?
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    zdravim, Celnici mi kurvy zachytili balik s telefonem, cca 8000,-. Cinan napsal na obal jako ze GIFT. procetl jsem par diskuzi na tohle tema a chci se zeptat jestli tomu rozumim dobre. Pokud presvedcim cinana aby mi poslal obratem email o tom ze se jedne o dar a hodnota 8$ napsana na baliku je pouze cena postovneho a pokud obratem poslu poste prohlaseni o tom ze nemam k baliku zadne dalsi doklady, nauctujou mi clo a dan pouze z limitu pro dar, coz je 45E? A vzhledem k tomu ze doklady lze prilozit k mejlu jako PDF soubory, co mi zabrani abych si takovy darovaci email proste nevymyslel?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    jj, schopnost doručit balík s garancí D+1 nejméně za dva dny, se stává spíše statistickou jistotou...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NEVILL: nechval dne pred postakem...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SKOKY: dobrý, teď jsem na to koukal, už na tom trackingu udělali update že to prý budou doručovat dnes, to vypadá vcelku nadějně... :O)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NEVILL: Tak jde to pozemně přes Cheb 120. Poté na P120 a pak na konkrétní Sběrný přepravní uzel. Chceš-li vědět, kde to teď přesně je, napiš mi číslo zásilky
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TABORACEK: ok, chápu, jsem bral že u nás to znám jen jako tu kurýrní přepravu...díky :O)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NEVILL: To neni o optimalizaci nakladu prepravy, ale o tom, ze to v nemecku nekdo odeslal postou (coz se v nemecku rovna DHL), takze to logicky v cechach pokracuje taky postou. Pokud by to odeslal v nemecku DHL, tak to v cechach bude taky prokracovat DHL. V nemecku je na postu v DHL extra divize, zatimco ceskou postu jeste nekoupili:)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    TABORACEK: pravda, optimalizují náklady přepravy, to dává smysl...teď jen jak dlouho to bude české poště trvat trvat, na hranici to bylo v pátek, pak na nějakém centru v čechách včera a že prý už to je na cestě do Prahy...uvidíme...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    NEVILL: cele jmeno DHL je: Deutsche post DHL:) Divize Mail dorucuje postu v nemecku a chova se tak nejak jako posta, prestoze vyuziva DHL infrastrukturu. Je to tak proto, ze DP si koupilo DHL nejakou nemalou dobu zpatky, takze to celkem logicky sloucili. Ovsem v nemecku krom reseni posty funguje i normalni Express, takze v cechach se to preda ceske poste, protoze sluzby expresu si odesilatel nezaplatil (ergo jsou drazsi a taky spolehlivejsi nez CP:)...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Teď mě docela překvapilo doručování balíků z Německa - u dopravy psali že to jde přes DHL, tak si říkám že fajn, přišlo potvrzení, tracking number. Po nějaké době se podívám na tracking number, normálně to odešlo z Německa do ČR a na hranici to předali k doručení České poště?!? To jsou mi teda novinky, odkdy jdou zásilky DHL přes českou poštu?? To už je mi jasný že až to časem dojde, tak si pro to budu muset dojít na poštu, protože cokoliv co není označeno jako balík do ruky berou jako balík na poštu... :O/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TOOMIX: tak balíček došel dneska. Je na něm datum 28.1.2013, takže se to asi válelo kdo ví kde na poště v Šanghaji
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    SKOKY: tak schvalne, risknu to. Díky
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MAJKA: přesně jestliže máš čistou hodnotu zboží pod limit tak nezáleží na velikosti poštovného a mělo by to projít (bereme v potaz, že je vše správně označeno a uvedeno na zásilce). V tom případě by to pošta ani neměla dávat na sklad (96 CZK)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    SKOKY: tak jak to teda šlaka je? :) pro blondynu prosim :)
    pokud mam zbozi 29 dolaru (v limitu) a postovny 25 (nad limit), tak mi to zastavi nejspis zastavi na celnim urade a ja tam budu muset osobně naťapkat, proclít, zaplatit a pak reklamovat clo i to vymerene DPH protoze budu mit fakturu na zbozi v cene menší a uznaj mi to, chapu to dobře?

    takže teď jen zvážit jestli mi to co ušetřím oproti britskymu eshopu stoji za to se camcat na poštu 120...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    TABORACEK:

    THESTOUPA:
    Tak ve výsledku máte pravdu oba. Protože jak uvedl Stoupa: "Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu PRO VÝPOČET cla, se započítává: " Protože to tato věta neřeší limit, ale až částku pro výpočet.
    To co uvádí Taboracek je zjištění limitu (ověřeno u celní deklarace).
    tzn reklamovat, reklamovat, reklamovat :-)
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    TABORACEK: aha, pekny. nicmene, protoze jak pises je to banda trotlu, tak vysledek je, ze stejne radsi objednavam tak aby to bylo pod 22EUR i s postovnym, abych se vyhnul problemum a nemusel na celni postu.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    THESTOUPA: Ceska posta jsou banda trotlu. Postovne se zapocitava do zakladu pro vypocet DPH resp. cla ve chvili kdy hodnota zbozi/baliku presahne 22EUR. Pokud je cena baliku pod 22EUR, tak se postovne nezapocitava, resp. ten limit 22EUR plati pouze na ten balik, nikoliv na postovne.

    V soucasne dobe se mym jmenem snazi DHL reklamovat u celniho uradu ruzyne presne tenhle pripad, kdy na fakture bylo:
    goods 28USD (v te dobe pod 22EUR)
    freight 78USD

    a oni mi vypocetli DPH z hodnoty 28+78 USD ktere jsem doplatil a ted cekam na vraceni te castky. Nutno poznamenat ze jejich celni deklaranti to nepochopili hned dvakrat po sobe:)
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    MAJKA: ja si naopak myslim, ze pocita. viz. http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni-id33092/

    12. Co se započítává do celní hodnoty, resp. do základu pro výpočet DPH při propouštění zboží do režimu volného oběhu celním úřadem?

    Do celní hodnoty dováženého zboží, tedy do základu pro výpočet cla, se započítává:

    vlastní hodnota zboží,
    zahraniční náklady na dopravné,
    případné pojištění, apod.

    Do základu pro výpočet DPH se započítává:

    vlastní hodnota zboží,
    clo, pokud je vyměřeno,
    dopravné (úsek po EU) pokud již není součástí cla (celní hodnoty),
    služba celní deklarace - částka 180 Kč, pokud Vás ČP zastupuje v celním řízení, a je vyměřováno clo/DPH.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam